"Aysun Kaba" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aysun Kaba" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aysun Kaba

Siz de bir alışveriş çılgını mısınız?

Bir kadın mutlu olursa alışveriş yapar, üzülürse alışveriş yapar, sıkılırsa alışveriş yapar... Yapar da yapar. Kadın için alışverişe bahane çoktur. Her zaman şu cümleyi duyarsınız:

“Giyecek hiçbir şeyim yok ki.”
Giyecek çok şeyleri varken de hiçbir şeyimiz yoktur. Bir şey alırken asla aynısından var demeyiz, tekrar alırız. İhtiyaca göre değil, keyfi için alışveriş yaparız. Siz de bu kadar alışveriş çılgınıysanız, bir dakika durup düşünün. Evet tabii ki alışveriş yapalım ama ihtiyacımız olanları veya sezon ortasında ve sonunda indirimleri takip edip, bu zamanları değerlendirelim. Mağazalar şimdiden indirime giriyorlar. Çok uygun fiyatlara harika parçalar alabiliyorsunuz. Bu fırsatı asla kaçırmamalısınız. Unutmayın, akıllı alışveriş daha az para harcatandır. Alışverişe çıkarken eksiklerinizi yazarak çıkarsanız gereksiz giysiler almazsınız.

Siz de bir alışveriş çılgını mısınız
5 SORU 5 CEVAP

Ankara’nın başarılı makyaj üstadı Bahar Babacan. O, yaptığı işi büyük bir aşkla yapıyor ve büyük düşünüyor. Yakın zamanda birçok şubesiyle artık çok daha fazla kadına ulaşacak. Bahar Babacan’la güzelliğe dair güzel ve bilgilendirici sohbet gerçekleştirdik.

1) Her daim bakımlı olmak isteyen kadınların tercihi kalıcı makyaj. Peki, güzellikte konforun adı kalıcı makyaj mıdır?
Evet, konforun adı kalıcı makyajdır. Güzel ve bakımlı olmak tüm kadınlar için elzem bir durum. Özellikle çalışma hayatına ve sosyal hayata katılan kadınlar günün her saati güzel ve bakımlı görünmek istiyor. Kozmetik enstitüsünün kadınlara sunduğu son trend ise kalıcı makyajdır. Kalıcı makyaj ile kaş uygulaması sonrasında artık her gün kalem ile kaşlarınızı boyama, her an ruj yenileme zahmetinden kurtulmuş olursunuz. İstediği zaman yüzebilen, spor yapabilen, istediği her yerde yüzünü rahatlıkla yıkayabilen bir kadın.
2) Ağrısız güzellik mümkün mü?
Çoğu kişi kalıcı makyaj uygulamasını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre kalıcı makyaj uygulamalarında farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Kalcı makyaj uygulanacak bölgede oluşabilecek acıyı en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 2 saat arasında değişir. Kalıcı makyaj uygulaması yaptığımız kişi hemen gündelik normal hayatına devam edebilir.
3) Kalıcı makyajla doğal görünebilir miyiz?
Tabii ki görünebiliyor. Türk kadınlarının genel olarak yüz şekline göre doğru makyaj yapabildiğini ve doğru kozmetik ürünleri kullandığını söylemek çok zor. Hâlâ abartılı göz makyajı ve yanlış ürünler kullanıyoruz. Bize gelen kadınları yüz şekline göre kalıcı makyaj yaptırmaları ve doğal bir görüntüleri olacağı konusunda konuşuyoruz ve aydınlatıyoruz. Çünkü doğal görüneni en güzeli.
4)Kadınlar en çok kaş sorunu yaşıyor. Neden?

Türk kadını özellikle Avrupalı kadınları düşündüğümüzde doğal kaş güzelliği açısından sorun yaşamıyor. Ancak yanlış kaş alımı, yaş ve strese bağlı olarak yaşanan dökülmeler kadınların en çok kaş konusunda sıkıntılı olduğunu ortaya koyuyor. Yüz şekline uygun güzel bir kaş gözlerin de güzel görünmesini sağlar. Bu nedenle kadınlar en çok kalıcı makyajı kaşa yaptırmayı tercih ediyor. Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmayı düşünen kadınlar profesyonel kalıcı makyaj uzmanı ve bu işin eğitimini almış olan kişilere kalıcı makyaj uygulaması yaptırmalıdır. Aksi takdirde yanlış bir kalıcı makyaj uygulamasını kimse yüzünde taşımak istemez.
5-İstediğimiz kadar doğru giyinelim eğer doğru bir kaşa ve temiz bir cilde sahip değilsek nasıl bir görüntümüz olur?
Çok doğru bir tespit. Dünya markası giyinin, çok şık olun eğer kaşlarınız yüzünüze uygun değilse size yorgun, üzgün, sinirli ve ağlak bir ifade verir. Aynı şekilde temiz ve bakımlı bir cilde sahip değilseniz o cildi istediğiniz kadar kapatın o cilt kusar ve çok şık olsanız da cildinizin bakımsızlığı ve yanlış bir kaş kıyafetinizin önüne geçer .

AYSUN KABA’YA SOR

SORU: Siyah saçlı ve esmer tenliyim. Kaşlarım da çok çok yukarı doğru. Siyah renkten başka bir renk yakışmıyor diye düşünüyorum. Biraz sert görünüyorum, daha yumuşak görünmek için hangi renkler tercih etmeliyim?
Ayla TUNÇ

CEVAP: Ayla Hanım, sert görünüyorsanız ilk önce kaş şeklinizi uzman birisine gösterin. Saçlarınızı siyah değil de kahve tonlarında boyatın. Siyah renk tabii ki olmalı ama siz açık renklerle kombinleyin ya da baştan aşağı beyaz, krem, pudra, tozpembe tercih edin. Soft renkler sizi daha yumuşatır.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI