"Aysun Kaba" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aysun Kaba" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aysun Kaba

Selda Hasret Arslan ile 5 soru 5 cevap

Selda Hasret Arslan...

STİL, SADECE DIŞ GÖRÜNÜŞ DEĞİL HAYATA BAKIŞLA DA İLGİLİ

 Televizyon ekranlarının güler yüzlü, güzel sesli sunucusu. Hafta içi her gün TV 360’da “Ben Anneyim” adlı programı ile izleyici karşısına çıkıyor. Hayata bakışını, yüksek enerjisini kıyafetlerine de taşıyan biri. Programına konuk olduğumda, kendisi bana sorular sormuştu. Kuliste ise rolleri değiştirdik ve sevgili Selda Hasret Arslan’la “sitil ve moda” üzerine oldukça keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Selda Hasret Arslan ile 5 soru 5 cevap

1- Stili nasıl yorumlarsınız? Stil misiniz?

Stil sahibi kadını yüz metreden tanırım ama stil sahibi miyim bilmiyorum. Bir tarzım var elbet. Ama bir kadının etrafa yaydığı enerji ve giydikleri örtüştüğünde stil sahibi göründüğünü düşünüyorum. Dolayısı ile ruhen uyuşmadığım hiçbir şeyi giymek istemem. Stil, sadece dış görünüş değil hayata bakışla da ilgili bence.

2- Televizyon hangi renkleri daha çok seviyor ve güzel, dinamik gösteriyor?

Canlı renkleri çok sever. Ben kırmızı ve pembeyi günlük hayatımda çok tercih etmem ama ekrandan çok güzel bir enerji veriyor. Çıplak göz ve ekran arasında ciddi farklar var. Soğuk ve sıcak ışık için bile bazen farklı giyinmek gerekebiliyor. Turuncu, sarı, kırmızı, yeşil, mor. Bunlar en iyi renkler. Pastel renkleri pek sevmez televizyon.

Selda Hasret Arslan ile 5 soru 5 cevap

3- Peki ya mottonuz?

Sadeliği seviyorum. Net, sade ve neşeli ol. Bir o kadar da romantik. Maskülen sevdiğim kadar romantizmi de çok seviyorum kıyafetlerde. Ruhum neyse giydiğim o olduğunda doğru yoldayım.

4- Giyim dolabınızda hangi kıyafetler daha fazla?

Jean (kot) pantolonlar olmazsa olmaz. Deri ceketlerim, tişört ve uçuş uçuş elbiseler en çok yer kaplayanlar.

5- Ve son sorum. Sunucu olmak isteyen gençlere neler tavsiye edersiniz?

Eskilerden bir tabir vardır ya “İçinde olacak.” Hamurunda varsa geliştirmek, beslemek, yeteneği ortaya çıkarmak tabii ki eğitimle olacak işler. Emek vermeden kazanılan kısa sürüyor, görsellikle çözüleceğini düşünsünler istemem en çok. Günümüzde maalesef bu meslekte de değerler kaybolmuş durumda. Kalıcı olmak için gençlik ve güzellikten daha önemli şeyler olduğunu bilmeleri gerek.

Selda Hasret Arslan ile 5 soru 5 cevap

AYSUN KABA’YA SORUN

SORU: Bacak boyum çok kısa. Nasıl giyinirsem daha uzun gösteririm?
Özlem
CEVAP: Sevgili Özlem Hanım. Krem pantolon ve etek giydiğinizde ayakkabınız da o tonlarda olmalı, başka renk ayakkabıyla kesmemelisiniz. Yüksek bel pantolon ve yüksek bel etek ile diz üstü mini etekler de bacak boyunuzu daha uzun gösterir. Diz altı bol bir etek tercih ettiğinizde bir tarafında kesinlikle uzun yırtmaç olmalı.

X