"Aysun Kaba" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aysun Kaba" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aysun Kaba

Erkekler kadınlarda neleri beğenmiyor

Ruh hali, kişilik, karakter ve bilgi birikimi insanın kıyafetlerine yansır. Tabii en çok da ruh halimizi yansıtır giydiklerimiz. Kimi zaman zarif, kimi zaman romantik, kimi zaman sofistike olmak tamamen sizin seçiminizle alakalıdır.

Aşırı makyaj.
Aşırı parfüm.
Dolgu topuk veya platformlu ayakkabı.
Ugg botlar.
Çok uzun tırnaklar.
Boyfriend jeanler.
Aşırı dekolte.
Çok büyük çantalar.
Botoks.
Dudak dolgusu.
Marka merakı...
* * *
..
Zaman zaman pek çok hanım ‘Acaba nasıl görünüyorum’, ‘Şu vitrindeki gömlek bana yakışır mı’, ‘Vücudum için en ideal kıyafet hangisidir’ gibi soru bombardımanına tutar kendisini. Moda, hayatın eğlenceli yanlarından biridir ve kişiye mutluluk, heyecan verir. O yüzden de hayatınızdan eğlenceyi hiç eksik etmeyin.
Sevgili beyler için de giyinmeyin, zaten ilk önce kendiniz için giyinin. Ama beylerin kadınlarda beğenmediği çok şeye de katılıyorum: Aşırı makyaj, aşırı parfüm, marka merakı, aşırı dekolte gibi... Beylerin görüşlerini de dikkate alın derim...

Erkekler kadınlarda neleri beğenmiyor

ECE USLU İLE 5 SORU 5 CEVAP

Sevgili Ece Uslu’yu çok beğenirim. Oyunculuğu, duruşu, dizilerdeki başarısı, ortalarda görünmemesi ve sadece işiyle gündemde olması hep ilgimi çekmiştir. Kendisiyle bir araya geldiğimizde alışverişe, modaya, hayata dair güzel bir sohbet gerçekleştirdik..

1- Sizce stil nedir? Sonradan stil sahibi olunabilinir mi?
Stil, bence modaya ayak uydurmak değildir. Bu hızlı tüketim çağının içinde, sana yakışan ve sadece seni anlatan parçaları gardırobunda bulundurabilmek demektir. Sonradan stil sahibi olabilmek için insanın öncelikle kendini, ruhunu ve bedenini tanıması ve buna göre bir gardırop hazırlaması gerekir. Kendi stilini yakalaması için biraz çalışma yapması gerekebilir.

2-Hayat mottonuz nedir?

Hayat, fırtınanın dinmesini beklemek değildir. Hayat, o fırtınada, o yağmurların altında dans etmeyi öğrenmek demektir.

3- Alışveriş yapmayı seviyor musunuz? Gardırobunuza en çok neler alıyorsunuz?

Zaman zaman alışveriş yapmayı severim. Gardırobumda en çok
t-shirtler, jean’ler, gömlek ve ceketler vardır. Casual giyinmeyi, rahat olmayı tercih ediyorum.

4-Özel bir davete gideceğinizde profesyonel bir yardım alıyor musunuz? Kendiniz mi hazırlanıyorsunuz? hazırlanırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Genelde modacı arkadaşlarımla iletişime geçiyorum ve beraber karar vermeye çalışıyoruz. Saç ve makyaj ise en dikkat ettiğim şeylerden biri oluyor bu süreçte.

5- Oyunculuğa yeni başlayan kişilere neler önerirsiniz?

Öncelikle yeteneği var mı, yok mu bunu öğrenmesi gerekir diye düşünüyorum. Öncelikle ne oyuncusu olmak istediğine karar vermeli. Tiyatro oyuncusu mu, televizyon oyuncusu mu, sinema mı? Tiyatro oyuncusu olmak istiyorsa mutlaka bir eğitim almalı, tekniğini ve düşüncesini geliştirmelidir yani kendisini biçimlendirmek zorundadır. Televizyon ve sinema oyuncusu olmak isteyenler ise bununla ilgili kurslara yönlenebilir veya ustalardan eğitim alabilirler.

Erkekler kadınlarda neleri beğenmiyor

AYSUN KABA’YA SOR

SORU: Beyaz renk benim vazgeçilmezim ama beyazı, krem renkle giymeyi yakıştıramıyorum. Baştan aşağıya bembeyaz giymek doğru değil mi? Bir de beyaz takımın altına siyah ayakkabı olur mu?
* Banu KOÇ
CEVAP: Banu Hanım, beyaz ve krem bir arada çok yakışır. Beyaz bir pantolonun üzerine krem bir ipek gömlek çok elegan bir görüntü verir. Beyaz bir ceketle, krem bir pantolon da -baştan aşağı bembeyaz- giyinebilirsiniz. Ayakkabı seçimini açık tonlarda kullanırsanız bacak boyunuzu da kesmez ve daha uzun da görünürsünüz.

X