"Ayşe Baykal" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşe Baykal" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşe Baykal

Sorun Ebru Şallı’da değildi…

Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği’nin 3 Mayıs’ta Shangi-La Otel’de gerçekleştirdiği davette Cengiz Abazoğlu’nun defilesi vardı. Defile mankenlerinden Ebru Şallı podyumda yürürken ayağı takılarak düşme tehlikesi yaşadı.  Podyum kazası da bir hayli konuşuldu ama eksik olan kısmı vardı. Ben de o defileyi izleyenlerdendim ve  gösteri öncesi bir çok misafir düşme tehlikesi yaşadı salonda. Sorun, Ebru Şallı’dan ziyade mekândaydı yani.

Ebru Şallı enteresan bir kadın. Defilede otuz manken vardı fakat hepsinin yüz ifadesizliği aynı olmasına rağmen Şallı “Yıkılmadım, ayaktayım!” mesajını veriyor gibiydi. Sanırım, giydiği göğüs dekolteli elbiseler de fiziki durumu hakkında yorum yapanlara mesaj göndermek içindi. 

Sorun Ebru Şallı’da değildi…

Dikkatimi çeken bir başka şey de Çağla Şikel ve yabancı uyruklu mankenler dışındaki genç kızlarımız sanki birbirinin kopyası gibiydi. Moda dünyasının orijinallikten bu kadar uzaklaşmasına gerek var mı bilemiyorum.

Abazoğlu’nun kıyafetlerinde özellikle renk tercihlerine bayıldım. Yani bazı kıyafetleri kendime göre uyarlayabilirim diye düşündüm ama bedenden sınıfta kalıyorum.

Bir defile de kaburga kemikleri sayılamayacak derecede olanlar için yaparsa güzel olur diye düşünüyorum.

 Abazoğlu’nun çizdiği özel desenlerden oluşan tablolar da o gün müzayedede satışa sunuldu. Her ne kadar medyada mankenler kadar yer almamış olsalar da çok güzellerdi gerçekten.

Sorun Ebru Şallı’da değildi…

Organizasyon, Bağcılar’da Bedensel ve Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nin inşası için yapıldı. Yani kutsal bir amaç için bir araya gelindi. Müzayedede satışa sunulan eserleri alanlar Eğitim Merkezine bir tuğla daha koydu. Ben onları da yazmak istiyorum; “Hacı Sabancı, Banu Alp, Mühlet Altınbaş, Sevim Uyar, Fani Aysal, İbrahim Bitargil, Yasemin Kaya, Pınar Talay.”

Biliyorsunuz; Bağcılar Belediyesi’nin engelli, yaşlı ve engelli sporcularla ilgili yaptığı çalışmaları sık sık yazıyorum. Bunlara bir tane daha eklenmesi beni çok mutlu etti.

Derneğin Başkanı Revna Demirören’le yoğun olması sebebiyle tanışamadık ama hem sadeliğiyle, hem güler yüzüyle çok hoştu.

Revna Hanım nezdinde dernek çalışanlarına, destek veren Cengiz Abazoğlu’na ve emeği geçen herkesi tebrik ederim. 

Sorun Ebru Şallı’da değildi…

DİN GÖREVLİLERİNDEN ORGAN BAĞIŞI…

Bir güzel haber de Türkiye Beyazay Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nden!

Dernek, Afyonkarahisar İl Müftülüğü ve Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği iş birliği ile organ bağışı etkinliği düzenledi.

Organ bağışında önder olması amacıyla hedef kitle olarak imam ve din görevlilerinin olduğunu düşünen Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanı Feyza Kayar, projenin yürütücülüğünü yapıyor. Cami imamlarını projeye dahil ediyorlar.

Başlangıç olarak da İl Müftüsü Şükrü Çubukçu ve yirmi din görevlisi organ bağışı yapmış.

Din görevlilerin organ bağışına destek olması tabuların yıkılması açısından çok yerinde ve güzel bir davranış. Kocaman alkışlar…

X