"Ayşe Arman" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşe Arman" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşe Arman

Erdoğan neden Ahmet Hakan’a geçmiş olsun diyemiyor?

STAR gazetesinin sahibi Ethem Sancak’ın kardeşi Murat Sancak saldırıya uğradığı zaman Cumhurbaşkanı ne dedi? Okuyalım:
“Gerek Murat Bey’e gerek Star Grubu’na yapılan saldırı bir şeyi gösteriyor. Kim ne kadar özgürlüklerden yana. Arabadaki korumaya ve şoföre de geçmiş olsun diyorum. Gerçekten Allah korudu, böyle çapraz ateşe tabi tutulup kurtulmuş olmak çok manidardır.”
Bu açıklama Murat Sancak saldırıya uğradığı zaman hemen yapıldı, anında, üstelik Cumhurbaşkanı hem onu hem de Ethem Sancak’ı arayıp geçmiş olsun dedi.
Bu arada kocaman bir “Amaaaaaaa” var...
Amaaaaaa Ahmet Hakan, 3 AKP’li tarafından dövüldükten sonra danışmanı aradı, kendisinden tıs çıkmadı.
Ancak 5 gün sonra, o da bir soru üzerine konuştu.
Ama ne konuşma, “ama”lar ve “ancak”larla dolu.
Bir tarafta saldırı söz konusu olduğunda kendisi bizzat arıyor, karşı tarafta bir saldırı olduğu zaman ise danışmanına aratıyor!
İşte budur, ayrımcılığın kaynağı budur!
“Bizler” ve “onlar”.
Bunu yarattın mı iktidarın çok sağlam sanırsın.
Bence yanılırsın.


Hakemlikle daha 9 yılı olan Deniz Çoban

Şov yapacak olsam 7 yıl sonra yapardım

Erdoğan neden Ahmet Hakan’a geçmiş olsun diyemiyor

PEK çok görüş okudum hakem Deniz Çoban üzerine. Artık okurlar da kendi mecralarının yazarı olduğu için herkes fikrini beyan ediyor.
Hakaret ve küfür olmadığı müddetçe, ben memnunum.
Her birine cevap yazamasam da mutlaka okuyorum. Yine her konuda olduğu gibi, ikiye bölünmüş Deniz Çoban hakkındaki görüşler de...
“Futbolla ilgim yok ama tutumuna bayıldım, herkes onun kadar duyarlı olabilse”, “Nasıl insani, nasıl da özlemişim bu değerleri”, “Uzun yıllar ilk kez biri hatası için özür diledi bu ülkede, değeri büyük”, “Deniz Çoban gibi onurlu, vicdanlı insanlar lazım bu memlekete, herkese örnek olsun!” diyenler de var...
“İyi insan ama kabul edelim ki kötü hakemdi”, “Oscar’lık bir performans sergiledi, yakında futbol yorumcusu olarak ekranlarda görürüz!”, “Kesinlikle samimi değil, beden diline bakın, gözyaşlarını silerken bir yandan da kameralara bakıyordu” diyen de var...
Bense onu samimi buldum, eşi Ebru’yu da çok sevdim. Mütevazı, tatlı, kendi halinde, dürüst insanlar. Bir gün yorumcu olarak görür müyüz bilmiyorum, inşallah teklif gelir ve olur. Çok eminim ki o itiraz edenlerden herhangi birine teklif gelse, bir tane reddeden çıkmaz!
Bu ülkede, kulağını tıkayıp bildiğin yolda devam edeceksin, millete kulak verirsen yandın. Yolu açık olsun. Anladınız, hakem Deniz Çoban röportajı bugün de devam ediyor...

Bizim camiada işler böyle

Yazılanlar içinde sizi en çok şaşırtan neydi?
-Gazetenin bir tanesinde çok sevdiğim bir abim diyor ki, “Çok güvenilir kaynaklardan bilgi aldım. Deniz Çoban’ın telefonuna MHK üyesinin birinden mesaj gitti. ‘Çık bu açıklamayı yap!’ dedi. Deniz Çoban da çıktı yaptı.” Şok geçirdim okuyunca.
Niye telefon açıp “Abi nereden çıktı bu, yok böyle bir şey demiyorsunuz?!”
-Ne değişir ki? Ne diyecek? “Kusura bakma, bana öyle bir bilgi geldi” diyecek. Vicdana sığmayan bir iş yapıyor. Sadece bana değil, birçok insana iftira atıyor. Bilmiyorum sebebini, belki yazısının daha çok okunması için yapıyordur. Hakkında konuşulsun istiyordur. Belki de televizyonlarda adından söz ettirmeye çalışıyordur. Ben de şaşırıyorum ama bizim camiada işler böyle...


Bu işi bu kadar iyi kurgulayacak yeteneğe sahip olsam daha ne isterim

‘Kahraman’ ilan edileceğiniz aklınıza gelmiş miydi?
-Asla! Şaşırdığımı da itiraf etmeliyim. Ben başta bu kadar desteğin farkında da değildim. Sadece olumsuz haberleri takip etmişim. Çünkü onlar, gazetelerde yazıp çizen, bizim içimizden çıkmış eski hakem abilerimiz, idarecilerimiz. Ben onların yazılarına baktım. Bir tane bile iyi yazan yoktu. Zehir zemberek yazılar yazmışlar. Hakem camiasının dışındaki destekleri çok geç fark ettim.
Hakkınızda, “Şöhret olmak için şov yaptı, adını duyurmak istedi, çünkü televizyona yorumcu olacak, paraları götürecek!” gibi yorumlar da var... Ne diyorsunuz?
-Ne diyeyim? Allah diyorum! Ben bu işi bu kadar güzel kurgulayabilecek yeteneğe, bilgiye, zekâya sahip olsam daha ne isterim? Yok efendim toplumu yönlendirmişim, sosyal medyayı yönlendirmişim. Benim sosyal medya hesabım bile yok. Neyin şovunu yapacağım? Önümde hakemlikte daha 9 yılım vardı. Şovu yapacak olsam, 7 yıl sonraya saklardım. Eşim Ebru’yla ben öğretmeniz. Maddi olarak standardımız belli. Yorumculuğun garantisi mi var? Hakemliğin vardı. Ayrıca yorumculuk için arayan filan olmadı.

X