Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe

Destek bekliyorum

Merhabalar. Ben Kocaeli Üniversitesi İktisat 2. sınıf öğrencisiyim, ideallerim doğrultusunda ilaveten İstanbul Üniversitesi'nde açık öğretim Sosyoloji okuyorum fakat bu yıl için 2. üniversitemi dondurmak durumunda kaldım çünkü extra bir harç parası maddi durumumun dengesini ciddi şekilde bozuyor. Kocaeli'de devlet yurdunda kalıyorum ve aldığım geri ödemeli kredinin yarısını yurt ücretine yatırıyorum, diğer yarısı ile ise geçinmek çok zor. Annem evi geçindirdiğinden ve kardeşimi de okuttuğu için destek olabilecek durumda değil. İlginiz için teşekkürler.

 

Hızır gibi Yetiş Ayşe abla

Ablacım ben sesimi duyurmak istiyorum lütfen sen yardım et bana. Eşim yıllar evvel vefat etti, bir oğlum var liseye gidiyor. Çok zor şartlarda okutmaya çalışıyorum evladımı. Evimin kirasını ucu ucuna denkleştirip ödüyorum, bu sefer de mutfak masrafları ve faturalar için para kalmıyor. Oğlumun cebine harçlık koyamadan gönderdim okula. İnanın ki bu memlekette tek başına çocuklu kadın olmak çok zor. Hele de sahip çıkanın olmadığında… Kimselere halim budur diyemiyorum bari sen duy sesimi Ayşe ablam. Soframa koyacak yemeğim yok, pazara gidemiyorum, faturalarım birikti. Allahıma dua etmekten başka çarem yok. Yalvarırın sesimi duyun bana el uzatın…

 


Kardeşim için ikinci el bilgisayar

Sevgili Ayşe abla, ne kadar güzel bir kalbiniz var herkese yardıma yetiştiriyorsunuz.
Bir konuda sizden yardım talep ediyorum. Bu zamana kadar kardeşime okul harçlığını bile bazen verdik bazen veremedik. 15 yaşında bir genç, hep arkadaşlarının yanında mahcup oldu maddi gücümüz olmadığı için. Liseye gittiği için bilgisayar bölümüne çok meraklı ama bir bilgisayarımız yok. Kaldı ki hiç bir şeyimiz yok ama ben onun boynu bükük kalmasın istiyorum, ödevlerini yapamıyor. İkinci el toplama bir bilgisayar bulduk uygun fiyata, biraz da kendisi biriktirdi çalışarak. Bize destek olursanız kardeşimi mutlu etmiş olursunuz, sevgiler.Acil yardımınıza ihtiyacım var

Mustafa Kemal Üniversitesinde 2. sınıf Tıp öğrencisiyim. Okul kitaplarım çok masraflı,  maddi durumumuz yeterli olmadığından dolayı okumakta çok zorluk çekiyorum. Babam geçici personel olduğundan dolayı maaşı çok düşük. Küçük kardeşim de TEOG’dan 490 puan aldı, yeni liseye başlayacağından dolayı daha çok sıkıntı çekiyoruz. Kardeşim fen lisesine gideceğinden dolayı onun da kitap servis okul yemek parası filan durumumuzu daha da zorlayacak... Acil yardımınıza ihtiyacım var... Yardımınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim                                         

 

Hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum

Atatürk üniversitesi Rus dili ve edebiyatı bölümü öğrencisiyim. 22 yaşındayım. Devlet yurdunda kalıyorum ve devletin verdiği bursla geçimimi sağlıyorum. 6 kardeşiz, üç kardeşim evli. Ne babam ne de abimler bana katkıda bulunamıyor. Üstüne abim için çektiğim kredi borcum var, o ödemediği için ben ödemek zorunda kaldım. Aldığım burs ne bana ne de ödemelerime maalesef ki yetmiyor, bankayla icralık oldum.  Hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum, teşekkür ederim.

 

Kerpiç evde, yerde muşamba ile oturuyorlar

Merhaba Ayşe Hanım. Ben size komşum için yazıyorum. Maddi durumları hiç iyi değil. Evin babası belediyede kaldırım işçisi. 3 çocukları var. En büyük oğlu 6. sınıfa gidiyor, diğer çocuklar da lise 1 ve 2. Babanın maaşı daha önce çektiği krediye gidiyor. Kerpiç evde, yerde muşamba ile oturuyorlar. 6. sınıfa giden çocuk çok başarılı ve geleceğinin çok parlak olacağına eminim. Okuldaki öğretmenleri hep destekliyor. Tekvandoyla uğraşıyor, milli sporcu olmak istiyor. Benim de durumum iyi olmadığı için destek olamıyorum ama içim gidiyor. Sizden ricam bu aileye maddi manevi artık ne olursa yardımcı olmanız. Gıda desteği de olabilir maddi yardım da olabilir çocuklara eğitimleri için destek de olabilir. Okurlarınızdan yardım eden olursa inanın çok sevaba girer.

 

Burs istiyorum

Merhaba Ayşe Abla biz 2 kardeşiz. Kardeşim lise öğrencisi. Bu sene başladı liseye. Ben de üniversite 3. sınıf öğrencisiyim. Çankırı Karatekin Üniversitesinde okuyorum. Babam bir iş hanında bekçilik yapıyor. Annem ev hanımı. Asgari ücretle geçinmeye çalışıyoruz. Derslerim de iyi çok şükür. Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalıyorum. Burs yardımı yaparsanız çok sevinirim.

 

Kardeşimle paylaşacağım bur talep ediyorum

Merhaba Ayşe abla, ben Gaziosmanpaşa Üniversitesi Biyomühendislik bölümü öğrencisiyim. 20 yaşındayım.  Kendi memleketimde okuyorum, babam 3 yıldır mahkûm. Annem ev hanımı. 3 kız kardeşiz, en küçüğümüz 4 yaşında, ortanca kardeşim lise sona geçti. Devletin bursuna başvurdum bana burs çıkmadı, ben de mecburen kredisini aldım ama onunla da geçimimi sağlayamıyorum. Hem okul hem ev hepsine 400 maalesef yetmiyor. Lise sona geçen kardeşime de yardım etmeye çalışıyorum kitaplarına. Hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

 

Son senemde destek istiyorum

4. sınıf Uluslararası İlişkiler Bölümü Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde okuyorum. Devlet yurdunda kalıyorum. Annemle babam ayrı yaşıyorlar, boşanma sürecindeler.  Abim de 9 Eylül Üniversitesinde mimarlık okuyor. Babamla görüşmüyoruz. 2 öğrenciyi okutmak annem için oldukça zor oluyor. İsteğim sadece son senemde bu sıkıntılı sureci atlatmak için maddi destek. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

 

TEŞEKKÜRLER…

Ayşe ablacığım merhaba. Sizin ve Aslı ablamın bize çok yardımı dokundu. Yetiş Ayşe sayesinde bir ablam oldu. Sizi ve Aslı ablamı çok seviyorum…

 

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI