Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yetiş Ayşe

Sevgili Yetiş Ayşe dostları, gösterdiğiniz ilgi ve özveri için hepinize çok teşekkür ederiz.

Lütfen burs taleplerinde ne kadar süreliğine ve kaç liralık yardımda bulunacağınızı belirtirseniz memnun olurum.Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresine göndermenizi rica ederim.

 

BURS TALEPLERİ

 

Burs istiyorum
Dumlupınar Üniversitesi muhasebe bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. 3 kardeşiz ve üniversite öğrencisi bir ablam daha var. Maddi sıkıntılar yaşıyoruz aile olarak. Burs başvurusu yaptım ancak olmadı ve son olarak size yazmak istedim umarım geri dönüş yaparsınız, olumlu veya olumsuz şimdiden teşekkür ediyorum.

 

Umarım benim sesimi de duyan olur

 

Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünü bu sene kazandım. Hazırlık okuyorum. Ailemin maddi durumu çok iyi değil. KYK yurdu ve bursu çıkmadı. Özel bir yurtta kalıyorum. Aileme çok yük oluyorum. Şu an lisede okuyan kardeşim de var. Babamın belli etmese de bana para göndermekte zorlandığını biliyorum. Biraz da olsa onun yükünü hafifletmek istiyorum. Size defalarca kez yazdım ama henüz geri dönüş alamadım. Umarım benim sesimi de duyan olur. Yardımcı olacağınıza inanıyorum. Şimdiden çok teşekkürler

 

3 aylık destek istiyorum

 

Memleketimden ailemden uzakta okuyorum.Ailem maddi destekte fazla bulunamıyor ablam da üniversite okuduğu için zorlanıyorlar. Yatılı okumak çok zor ve çok sıkışıyorum cebimde 10 TL dışında param yok. Bana 3 ay idare etmem için yardımda bulunabilir misiniz lütfen çok ihtiyacım var.

 

Zor şartlarda okumaya çalışıyorum

 

Üniversitede Halkla İlişkiler 1.sınıf öğrencisiyim. Babam vefat etti, ondan kalan emekli maaşıyla geçinmeye çalışıyoruz. Zor şartlarda okumaya çalışıyorum. Bursa gerçekten çok ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

 

Okulum bitinceye kadar burs istiyorum

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde okumaktayım. Babam Ekim 2014’te vefat etti, kirada oturuyoruz ve benim haricimde okuyan iki kardeşim daha var. Sadece annem dul maaşı alıyor ve kirada da olduğumuzdan dolayı geçimimizi çok zor karşılıyor. Özellikle ben il dışında olduğum için okurken maddi açıdan büyük sıkıntılar yaşıyorum. Sizden bu konu hakkındaki tam desteklerinizi bekliyorum ve teşekkür ediyorum.

Yardımınıza ihtiyacım var

 

Üniversite 3. sınıf öğrencisiyim. 3 kardeşiz ve hepimiz okuyoruz, erkek kardeşim üniversite 1 sınıfta, kız kardeşim ilkokulda okuyor. Buraya yazdığımdan babamın haberi yok, olsa çok üzülür ama yapabileceğim bir şey yok. Yetiremiyorum, kendi başıma idare etmeye çalışıyorum olmuyor. Zaten kardeşlerimin yükü var omzunda bir de ben zorlamak istemiyorum. Bu yüzden yardımlarını istiyorum lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.

 

 

DİĞER YARDIM TALEPLERİ

 

Ailecek çok zor durumdayız lütfen bize el uzatın

 

3 kardeşiz, babam yok annem bir fabrikada çalışıyor. Bu ay kardeşim ameliyat olduğu için annem çalışamadı. Kiramızı da ödeyemedik. Herkes için az bir miktar olabilir ama şu an evimize girecek 10 TL bile bizim için çok önemli. Umarım herkesin yardımına yetişen birileri olur.

 

OKULLARA YARDIM TALEPLERİ

 

ÖRGÜLÜ İLKOKULU ORTAOKULU ÖRGÜLÜ KÖYÜ SİVEREK /ŞANLIURFA

 

Okulumuz Örgülü İlkokulu Siverek Merkez'e 40 km uzaklıktadır. İkili öğretim yapmaktadır. İlkokul öğrenci sayısı 214, ortaokulu öğrenci sayısı 305'tir.
İHTİYAÇLARIMIZ
*İlkokul ve ortaokul düzeyinde okuma kitapları
*İlk okuma yazma setleri
*Anasınıfımız için oyuncaklar
*Beden Eğitimi dersi için futbol, basketbol ve voleybol topları
*Kırtasiye malzemeleri(Öğrencilerimiz için kırtasiye ürünleri ve beyaz tahta kalemleri ve  tahta silgisi,İdari işler için mavi dosya ve klasörler,Zımba teli, şeffaf bant, yapıştırıcı, daksil, poşet ve telli dosya )
*Çerçeve(Atatürk, İstiklal Marşı, Gençliğe Hitabe)
*60x70 Türk Bayrağı
*A4 Fotokopi kağıdı
*Çok Fonksiyonlu Fotokopi Makinesi
*Dizüstü bilgisayar
*Projeksiyon ve perdesi
*Sınıf Kapı kolu
*Sınıflar için ufo ısıtıcılar
*Sınıf perdeleri
Okul Sabit Telefon Numarası :: 0505 589 77 92 / 05375578533
Okul Açık Adresi :Örgülü İlkokulu Ortaokulu Örgülü Mahallesi Siverek/Şanlıurfa
Okul Web Adresi :
*Örgülü İlkokulu :http://orguluilkokulu.meb.k12.tr/tema/index.php
*Örgülü Ortaokulu :http://orguluortaokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

 

FATİH SULTAN MEHMET ORTAOKULU ÇALDIRAN/VAN

 

Okuldaki öğrenci sayımız 800, öğretmen sayımız ise 40'tır. Okulumuzda ailelerinin maddi durumları çok kötü olan öğrenciler var.

 İHTİYAÇLARIMIZ .
*Ortaokul düzeyinde okuma kitapları
*Teog hazırlık kaynakları
*Kırtasiye malzemeleri
*Yazıcı
*Yazıcı için toner
*Ses sistemi
Okul Sabit Telefon Numarası :: 0 432 412 20 50 / 0506 756 57 83
Okul Açık Adresi :Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Cumhuriyet Mahallesi Çaldıran/Van
Okul Web Adresi :http://caldiranfsmortao.meb.k12.tr/tema/index.php

 

ŞEHİT GÜRHAN YARDIM İLKOKULU ORTAOKULU DOĞUBEYAZIT /AĞRI

 

Okulumuzun kırtasiye malzemesi ve kütüphanemiz için kitaba ihtiyacımız vardır. İhtiyaçlarımızı karşılarsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.
İHTİYAÇLARIMIZ :
*İlkokul ve ortaokul düzeyinde  okul kütüphanemiz için okuma kitapları
*Teog kaynakları
*Kırtasiye Malzemeleri
*Projeksiyon
Okul Sabit Telefon Numarası :0472 312 17 95
Okul Açık Adresi :Şehit Gürhan Yardım İlkokulu Ortaokulu Barış Mahallesi Merkez Y.I.B.O yanı Doğubeyazıt/Ağrı
Okul Web Adresi :
*Şehit Gurhan Yardım İlkokulu :http://sehitgurhanyardimilkokulu.meb.k12.tr/tema/index.php
*Şehit Gürhan Yardım Ortaokulu :http://sehitgurhanyardimortaokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI