Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe’nin önemli kriterlerini tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz.

 Anlayışınız ve duyarlılığınız için çok teşekkürler. Hepinizi çok seviyorum dostlar iyi ki varsınız…

 

 • Yetiş Ayşe yardım isteyen okurlarla, yardımsever dostları buluşturan bir sosyal yardımlaşma platformudur.
 • Yetiş Ayşe’de yayınlanan her talep ekibimiz tarafından titizlikle araştırıldıktan sonra yayınlanmaktadır.
 • Yetiş Ayşe’de öncelikle öğrencilere burs, bebeklere mama-gıda-bebek bezi-kıyafet, yakacak yardımı yapılmaktadır.
 • Yetiş Ayşe’den toplu para yardımı, kredi kartı ve kredi ödemesi yapılmamaktadır.
 • Yetiş Ayşe’de yayınlanan talepler sadece gönüllü yardımsever okurlar tarafından karşılanmaktadır. Ekibimizden şahsi olarak yapılan yardım taleplerine maalesef yanıt verememekteyiz.
 • Yetiş Ayşe’den yardım isteyen kişilere el uzatılıncaya kadar talepleri tekrar edilmektedir.
 • Yetiş Ayşe’de yardım isteyen kişilerin taleplerini isimleriyle değil rumuzla yayınlamaktayız çünkü yardım edecek kişilerin cinsiyet ayrımcılığı yapmalarına müsaade edemeyiz.
 • Yetiş Ayşe’de yayınlanan taleplere ancak yardımsever okurlar yardım edince geri dönüş yapılmaktadır. Talep gönderdikten sonra “ne zaman yardım gelir, acil yardım istiyorum” gibi ısrarlı e-postaları lütfen göndermeyiniz.
 • Yetiş Ayşe’den yardım istediğinizde lütfen talebinizi http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ayse-aral_344/yetis-ayse adresinden takip ediniz ve e-postanızı sık sık kontrol ediniz çünkü size yapılacak geri dönüşler sadece e-posta yoluyla yapılmaktadır.
 • Yetiş Ayşe aracılığıyla yardım etmek isteyen dostlar lütfen hangi tarihte yayınlanan yazı-rumuz olduğunu belirtiniz. Burs vermek istediğinizde ne kadar süreliğine yardımcı olacağınızı mutlaka belirtiniz.
 • Yetiş Ayşe’de yayınlanan her talep bizim için çok değerlidir. Size yönlendirdiğimiz kişilere mutlaka yardımcı olmanızı bekliyoruz. Çok sayıda kişiye yardımcı olmak isteyip de geri dönüş alamadığımız durumlar bizi ve yardım bekleyen kişileri üzmektedir.
 • Yetiş Ayşe için tüm taleplerin adresi sadece aaral@hurriyet.com.tr

  

BURS TALEPLERİ

 

Ufak da olsa bir maddi destek istiyorum
Kocaeli Üniversitesi’nde okuyorum. İstanbul’da ananem ve dedemle yaşıyorum, harçlığı çıkarabilmek için yine İstanbul’da çalışıyorum. Bu yüzden Kocaeli’ne servisle gidip geliyorum ve servis ücretim 300 TL. Dersimin olduğu dört gün okula gidiş geliş yapıyorum. Ufak da olsa bir maddi destek istiyorum.

 

Kitaplarımı alabilmem için yardım
Sınavlarım geldi çattı ama 2 kitabi alamadım. İkinci el olarak biriyle anlaştım ama cebimde verebilecek param yok. Bunun için yardım istiyorum. Ne olur kitaplarımı almama yardım edin.

Kardeşimin yüzünü güldürün
Üniversite 2.sınıf öğrencisiyim, memleketimden uzakta okuyorum. Ailem bana ve kardeşime fazla maddi destekte bulunamıyor, ben bir şekilde idare etmeye çalışıyorum ama kardeşim de lise öğrencisi ve yatılı bir lisede okuyor. Arkadaşlarına karşı her zaman mahcup oluyor ergenlik döneminde ve en güzel yaşında belki. Cebinde fazla parası bulunmadığı için hep mutsuz ve ihtiyacı var, aldığım devlet bursumdan ona her ay göndermek için uğraşıyorum ama elden fazla bir şey gelmiyor. Bana ancak yetiyor. Ona sadece 3 ay idare edebileceği kadar maddi yardımda bulunursanız gerçekten çok mutlu oluruz

 

Bana yardımcı olur musunuz
Dumlupınar Üniversitesi muhasebe bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. 3 kardeşiz ve üniversite öğrencisi bir ablam daha var ve biraz maddi sıkıntılar yaşıyoruz aile olarak. Burs başvurusu yaptım ancak olmadı ve son olarak size yazmak istedim. Umarım geri dönüş yaparsınız olumlu veya olumsuz şimdiden teşekkür ediyorum.

 

Cebimde son 10 TL kaldı
Merhaba Ayşe abla ben lise öğrencisiyim, memleketimden ailemden uzakta okuyorum. Ailem maddi destekte fazla bulunamıyor, ablam da üniversite okuduğu için zorlanıyorlar ve fazla yardımda bulunamıyorlar bize. Yatılı okumak çok zor ve çok sıkışıyorum cebimde 10 TL dışında param yok. Bana 3 ay idare etmem için yardımda bulunabilir misiniz lütfen çok ihtiyacım var.

 

Aileme çok yük olduğumu düşünüyorum

Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünü bu sene kazandım. Hazırlık okuyorum. Size daha öncede  yazmıştım. Ailemin maddi durumu çok iyi değil. KYK yurdu ve bursu çıkmadı. Özel bir yurtta kalıyorum. Aileme çok yük olduğumu düşünüyorum. Babamın belli etmese de bana para göndermekte zorlandığını biliyorum. Biraz da olsa onun yükünü hafifletmek istiyorum.

 

İki aylık servis ücreti
Liseye yeni başlayan bir kardeşim var. Babam asgari ücretle çalışıyor. Aldığı maaşın yarısı kiraya gittiği için kardeşime her konuda imkân sağlayamıyoruz. Çaresizlikle yazıyorum. En azından bir iki aylık okul servisi ücreti için bile yardımcı olursanız çok mutlu oluruz.

 

Yurt ücretimi ödeyemedim abla
Abla ben yurtta kalıyorum ve daha yurt ücretimi ödeyemedim. Ailemin durumu da çok iyi değil, onlardan da isteyemiyorum. Lütfen abla bana yardım et bu ayki yurt ücretimi ödeyebileyim zaten daha mart ayının ücretini de ödeyemedim abla. Lütfen yardımına inan ki çok ihtiyacım var bu hafta da ikisini de ödemek zorundayım. Yardımlarınızı bekliyorum abla.

 

Bursa çok ihtiyacım var

Daha önce defalarca yazdım ama yardım alamadım. Uludağ Üniversitesi Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümünü bu sene kazandım. Hazırlık sınıfı öğrencisiyim. Devlet bursu ve yurt çıkmadı. Özel bir yurtta kalıyorum. Kardeşim üniversiteye hazırlanıyor. Okulum dolayısıyla çalışamıyorum. Ailemin bir parça da olsa yükünü hafifletmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

 

Okulum bitinceye kadar burs istiyorum
Abant İzzet Baysal Üniversitesinde okumaktayım. Babam Ekim 2014’te vefat etti, kirada oturuyoruz ve benim haricimde okuyan iki kardeşim daha var. Sadece annem dul maaşı alıyor ve kirada da olduğumuzdan dolayı geçimimizi çok zor karşılıyor. Özellikle ben il dışında olduğum için okurken maddi açıdan büyük sıkıntılar yaşıyorum. Sizden bu konu hakkındaki tam desteklerinizi bekliyorum ve teşekkür ediyorum.

 

 

DİĞER YARDIM TALEPLERİ

 

Bebek için beşik

Ablacım annemin çok selamı var. Her zaman dualarımızda yer alıyorsunuz. Ablamın erkek bebeği olacak ama maddi durumları hiç yok. Bebeğe kıyafet, bez bile alamadılar. Bizim burada beşiği kız tarafı alır ablacım. O yüzden beşiğe ve kıyafete çok ihtiyacımız var. Yardım olsun olmasın teşekkür ederim.

 

Kiramı ödeyemiyorum, pazara çıkamıyorum

Merhaba Ayşe Hanım. Daha önce de talebimi yayınladınız ancak maalesef geri dönüş olmadı. İnanın bu kadar çaresiz olmasaydım sizi aramazdım. Eşim vefat etti, liseye giden oğlumla birlikte yaşam mücadelesi veriyorum. Sağlık sorunlarım olduğu için çalışamıyorum. El işi ürünler yapıyorum, isteyen olursa onları satabilirim. En azından mutfak masrafım çıkar diye düşündüm. Oğlumu okula gönderirken cebine harçlık koyamıyorum. Evimiz kira. Faturalara yetişemiyorum, pazara alışverişe çıkamıyorum. Çocuğum bir şey istese alamıyorum. İnanın o kadar zor durumdayım ki hayırsever insanlara sesleniyorum lütfen bana yardım edin. Lütfen artık sesimi duyun.

 

Bebek bezi

2 aylık oğlum var. Eşim asgari ücretle çalışıyor. Evimiz kira. Faturalara, mutfak masraflarına yetişemediğimiz için kestiler. Doğalgazımız kesildi, yavrumu kucağımda uyuttum üşümesin diye. Mutfak için erzak alamıyoruz ne zamandır. Üzüntüden, ağlamaktan sütüm kesildi. Kendimi geçtim en azından bebeğim için yardım istiyorum sizden yalvarırım. Bebek bezi gönderecek hayırsever okurunuz olursa inanın çok mutlu olurum.

 

Lütfen abla sesimi duyurun

4 çocuğumla perişan haldeyiz, ev kira borçlarımız var. Çocuklarımın ihtiyacını karşılayamıyorum. Komşularımın verdiği eski elbiseleri giydiriyorum, ben bundan utanmıyorum ama kızımla okulda dalga geçilmiş benim eski elbiselerimi giyiyor diye. Kızım okula gitmek istemiyor, iki küçüklere falan bez alamıyorum. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayacak bir hayırsever olursa duacısı oluruz

 

 

OKULLLARA YARDIM TALEPLERİ


GAZİ ORTAOKULU KARAMANLI /BURDUR
Karamanlı Gazi Ortaokulu olarak kısıtlı imkânlarımız dâhilinde bir kütüphane açmaya çalışıyoruz. Çalışmalar sonlanmak üzere ve anlamlı bir hafta olması sebebi ile önümüzdeki pazartesi kütüphaneler haftasında açılıyor. Mobilyalar, dolap vs ulaşabildiğimiz veliler aracılığıyla hallettik ancak en büyük eksiğimiz kitap tabi ki.
Küçük de olsa bir katkımız olsun diyen dostlar, yardımlarınızı bekliyoruz. Okuduğunuz kitaplar bizim, okumadığınız kitaplar sizin olsun. Onları da okuyunca hediye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.
İHTİYAÇLARIMIZ
*Okul kütüphanesi için ortaokul düzeyine uygun kitap(hikaye,roman,şiir), dergi vs.
 *Öğrenci seviyesine uygun derslere yardımcı kaynaklar
*Teog hazırlık kaynakları
*Kırtasiye malzemeleri
*A4(Fotokopi)kağıdı
*Dizüstü bilgisayar
*Bilgisayar kulaklığı
*Yazıcı
*Ses sistemi
Okul Sabit Telefon Numarası :0248 531 30 17
Okul Açık Adresi :Gazi Ortaokulu Eşeler Mahallesi Atatürk Caddesi No:2 Karamanlı/ Burdur
Okul Web Adresi :http://karamanligazi.meb.k12.tr/
[http://karamanligazi.meb.k12.tr/www/images/mansetresim.png]http://karamanligazi.meb.k12.tr/>

AKDİLEK İLKOKULU ORTAOKULU AKDİLEK KÖYÜ EYYÜBİYE/ŞANLIURFA
Okulumuzda toplam da 750 öğrencimiz var. 25 öğretmeniz 8 arkadaşımız ücretli olarak çalışmaktadır. Okulumuzda İlkokul ve ortaokul  olmak üzere sabahçı öğleci biçiminde  eğitim -öğretim yapılmaktadır...İki katlı kaloriferli binamız var. Veli profili çok iç açıcı durumda değildir Öğrencilerimiz  Arap kökenlidir. Bu yüzden kütüphane istiyoruz okuyarak Türkçelerini pekiştirebilmeleri için.Teşekkürler
İHTİYAÇLARIMIZ:
*İlkokul ve ortaokul düzeyinde okuma kitapları(masal,hikaye,roman,şiir türünde)
Okul Sabit Telefon Numarası :0553 425 53 14
Okul Açık Adresi :Akdilek İlkokulu Ortaokulu Yardımcı Bucağı Akdilek Köyü Eyyübiye/Şanlıurfa
Okul Web Adresi :
*Akdilek İlkokulu :http://akdilek.meb.k12.tr/tema/index.php
*Akdilek Ortaokulu :http://akdilekortaokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

 

ADNAN MENDERES MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PATNOS/AĞRI
Merhaba  ben Ağrı Patnos  Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim okulumuzda öğrencilerimizin  YGS-LYS sınavlarına hazırlanması için -ygs-Lys kitapları -Deneme setleri -bilişim sınıfımız için perde -projeksiyon cihazı  ihtiyacımız var . Teşekkürler.
İHTİYAÇLARIMIZ .
*Lise düzeyinde okuma kitapları
*Ygs ve Lys hazırlık kaynakları,deneme setleri,soru bankaları
*Bilişim sınıfımız için perde ve projeksiyon
Okul Sabit Telefon Numarası :0505 388 48 49
Okul Açık Adresi: Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Cumhuriyet Mahallesi Karatoklu Caddesi Eski Köy Hizmetleri Yeri Patnos/ Ağrı
Okul Web Adresi :http://adnanmenderesmtl.meb.k12.tr/tema/index.php

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI