"Ayşe Aral" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşe Aral" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşe Aral

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar… Yetiş Ayşe için yaptıklarınızdan dolayı hepinizi tek tek sımsıkı sarılarak öpüyorum. Yardımcı olduğunuz kişilerin sizlere selamını, teşekkürlerini ve dualarını iletmek istedim. Bu mübarek ayda yaptığınız iyilikler, sevindirdiğiniz ailelerin mutlulukları sizlere fazlasıyla geri dönsün inşallah. İyi ki varsınız kanatsız meleklerim.

Ramazan ayının bitmesine çok az kaldı ve önümüz bayram… Bugün de yine sizlerden yardım bekleyen dostlar var. Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum.

LÖSEV - ÖNCE ÇOCUKLAR İYİLEŞSİN!


LÖSEV; Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde 17.000’i aşkın lösemili ve kanserli çocuk ve ailesine içerisinde gıdadan giysiye, kırtasiyeden oyuncağa pek çok ihtiyaç malzemesi bulunan yardım kolileri ulaştıracak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, yardımlaşma duygusunun farklı bir anlam kazandığı Ramazan ayı boyunca tüm ailelerini kucaklayacak ve değerli bağışçılarının destekleriyle onları yalnız bırakmayacak.

Ekonomik zorluklar içinde uzun ve pahalı bir tedavi sürecinden geçen lösemili çocuklar ve ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek, bir araya gelerek moral kazanmalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında iftar yemekleri düzenleyecek. LÖSEV Ramazan Ayı boyunca binlerce lösemili çocuk ve ailesini iftar yemeklerinde buluşturarak onlara hem moral verecek, hem sıkıntılarını yakından dinleyerek kalıcı çözümler yaratacak.

Yardım kolileri yüklü LÖSEV İyilikler Tırı da ailelere ihtiyaçlarını ulaştırmak üzere Türkiye’nin dört bir köşesini gezerek yardımlarını elden ulaştırıyor, bu sayede binlerce lösemili çocuğun yüzünü güldürüyor. LÖSEV yardım tırında ailelerin iğneden ipliğe her türlü ihtiyacına cevap verecek ürün bulunuyor ve aileler ihtiyaçlarını gönüllerince temin edebiliyorlar.

LÖSEV İyilikler Tırı şimdiye kadar 66 ilde toplam 7 bin 594 aileye ulaştı. İlinizde LÖSEV İyilikler Tırını gördüğünüz noktaya siz de bağışlarınızı iletebilir, lösemili bir çocuğa yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Ramazan ayı boyunca iletilmek üzere birçok temel ihtiyacın yer aldığı koli seçeneklerinde kuru gıdadan et ve et ürünlerine kadar birçok çeşit bulunuyor. LÖSEV’e kayıtlı ailelere gönderilmek üzere ben de bir koli almak istiyorum diyorsanız Acil Yardım Kolisi, Küçük Aile Kolisi, Büyük Aile Kolisi, Sağlıklı Sevinçli Aile Kolisi, Mutlu Aile Kolisi, Orta Aile Kolisi olmak üzere hazırlanan bağış kolisi seçeneklerine yönelik detaylı bilgilerewww.losev.org.tr sitesinden ulaşabilir, yardımlarınızı iletebilirsiniz.

2010-2014 nakit maddi yardımlar, ayni yardımlar, sağlık ve tedavi yardımları, eğitim ve sosyal yardımlar başta olmak üzere kayıtlı hasta ve ailelerimize toplam 52.392.808.87 TL (Elli iki milyar üç yüz doksan iki milyon sekiz yüz sekiz bin seksen yedi) yardım ulaştırıldı.

Bağışçılarımızın destekleri ile ulaşan yardımlar çocuklarımıza umut olarak dağıtıldı. Sizlerde bu Ramazan Ayında Türkiye’deki tüm banka şubelerinden, PTT şubelerinden, telefonla arayarak, tüm faturalı hatlardan 3406’ya boş bir SMS göndererek veya www.losev.org.tr üzerinden bağış seçeneklerini inceleyerek çocuklarımıza birer umut bağışlayabilirsiniz.

Yetiş Ayşe

ÖNEMLİ UYARI: LÖSEV asla sokakta para toplamaz. Para ile gazete, dergi satmaz. Evinize, işyerinize gelerek bağış istemez. Kendilerini acındırarak sizi sömüren kişileri 155 Polis İmdat veya LÖSEV telefonlarından haber veriniz ve yakalatınız.

Ankara Merkez 0312 447 06 60- İstanbul 0212 268 68 68- İzmir 0232 381 66 44- Bursa 0224 233 33 36- Antalya 0242 316 06 63

Antalya’da iş istiyorum


Ayşecim seni hep takip ettim. Yetiş Ayşe’de yaptıklarınla hep gurur duydum. Keşke elimden gelse de ben de yardımcı olsam diye hep dua ettim. Ama bir yerlerde yanlış yaptım ki ben Yetiş Ayşelik oldum. Duygularımı anlatmaya kelimeler yetmeyecek Ayşe’m. Senden bir ricam olacak, ben Antalya’da yaşıyorum. Şu anda 15 yaşında yetim bir evladım var, ona bakabilmek için bir iş istiyorum. Senin tanıdığın çevrende birileri varsa yardımcı olabilirsen kızım da ben de çok mutlu oluruz. Yalnızlık zor, başka bir çarem kalmadı. İnan çok çalışırım senelerdir şirket muhasebeleri tutuyorum, lise mezunuyum kızıma helalinden bakabilmek için yardımını istiyorum. Gerçekten zor durumdayım, bayrama gireceğiz ben kiramı bile ödeyemedim. Ayşe’m Allah büyük belki sen yardımcı olursun bu mübarek günde bir yetim sevindirirsin.

Kıyafetlerimi vermek istiyorum-Gülin

İyi durumda, az kullanılmış 38 beden eteklerimi ve pantolonlarımı ihtiyaç sahibine vermek istiyorum. Çalışan, yeni işe giren genç kızlarımızdan birine ulaşsın istiyorum.

Kıyafet istiyorum

Sizden sadece giymediğiniz kıyafet ayakkabı istiyorum. Lütfen yardım edin, bayramda giyecek kıyafetim yok. Size saçma gelebilir ama alamıyoruz, eşimin aldığı asgari ücret ancak mutfak masrafımıza gidiyor. Eğer yardımcı olursanız bu mübarek günde Allah da size yardımcı olur, unutmayın veren el alan elden üstündür. Ne yardım ederseniz kabulüm. Herkese hayırlı bayramlar.

Zor durumdaki aileye yardım


Sevgili Ayşe Hanım, köşenizi sürekli takip eden bir okurunuz olarak sizin vasıtanızla okuyucularınızdan bir ricam olacak. Manisa’da yaşamakta olan bir çekirdek aile için yardım talebinde bulunacağım. Asgari ücretle çalışıp kira, faturalar, bebek masrafları vb. giderlerini ancak karşılayabilen aile reisinin 6 ay önce kadar annesi vefat etmiş. Annesinin almış olduğu bir eşyaya kefil olmasından dolayı şimdi maaşına haciz gelecekmiş. O maaş geçinmesine kıt kanaat yeterken bir de kesintiye uğraması onlar için gerçekten yıkım olacak. Okurlarınızdan ricam 1,700 TL olan bu avukat borcuna yardımcı olmak isteyen olursa sevinirim teşekkürler.

Kurdeleden tepsi-Melike


Yetiş Ayşe

Merhaba Ayşe Hanım. Sizden ben de destek bekliyorum. Eşimden ayrıldım, 8 yaşında bir kızım var ve yüklü bir borcun içinde çabalıyorum. Hem çalışıyorum hem de akşamları evde kurdeleden tepsiler yapıyorum, onları satarak bütçemdeki açığı kapatmaya çalışıyorum. Aylık maaşımdan elime kalan 100 TL, o da kızımın masraflarına yetmiyor bu yüzden tepsi hazırlıyorum. Sizden ricam bana nasıl faydanız olur bilemiyorum ama tepsilerin bir kaçının resmini paylaşayım sayenizde 1-2 tepsi satarsam çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim.

Teşekkür ederim-DamlaAyşe Abla gelinliğim Gizem Hanım’dan geldi. Allah ondan razı olsun. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Hayırsever insanların olması çok güzel. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin. Siz beni mutlu ettiniz ya Allah da size her istediğinizi versin. Böyle güzel bir sayfa yer verdiğiniz ve muhtaç insanların sesin olduğunuz için çok teşekkürler.

Umutsuz-Ebru


Fatih Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği burslu okuyorum. İstanbul’da yaşıyorum. Babam emekli ama maaşına banka el koydu bu yüzden de annemle ben evi geçindirmeye çalışıyoruz. Ben part time işlere gidiyorum ama ancak 1 fatura ödeyebiliyorum diyeyim size ablacım. Bir ağabeyim var askerde, ona da ben bakıyorum. Anlayacağın omuzlarımda çok fazla yük var ablacım. Sizlerden tek isteğim omuzlarımdaki yükü biraz hafifletmeniz, en azından akbil param bittiğinde, okula gidebilecek param olsa keşke. Okurlarınızın yardımını bekliyorum.

Kıyafet yardımı yapmak istiyorum-Sibel


Elimde kıyafet ve ayakkabılar var. Eski değiller, ihtiyacı olan bayanlara S beden bayan kıyafetlerimi gönderebilirim.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI