"Ayşe Aral - Kelebek" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşe Aral - Kelebek" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşe Aral - Kelebek

Dondurmam gaymak

Her gün biraz daha şaşırtılıyoruz. Şoklar yaşıyoruz. Ağzımız açık kalıyor.

Kendini bilmezin teki kalkıp ayarını bilmeden laflar ediyor.
Hakaretler yağdırıyor, işe de hep dini karıştırıyor.
Fikrini beyan etme özgürlüğünü terbiyesizce kullanıyor. Allahçılık oynuyor.
Sanki o kul, bizler değiliz gibi tehditler yağdırıyor. Soracağı hesap için uyarıyor, “ayaklarınızı denk alın” diyor.
En son Emine Şenlikoğlu denen yazar bir kadın bunu yapıyor.
Şöyle diyor “Bazı dondurma firmalarının kastı satış değil, ülkemizde rezilliği, fuhşiyatı normal göstermeye çalışmaktır. O rezil ürünleri alanlardan ahrette davacı olacağım.”
Sayıp sövmeye devam ediyor. Yahu sen ahirette bizlerden hangimizin o dondurmalardan yediğini nasıl tespit edeceksin? Senin ahirette davacı olabilmek gibi bizim bilmediğimiz ekstra bilgi ve özelliklere sahip olma niteliğin de mi var? Sonra insanlar sana “Kendine gel deyince” ne oluyor, kuyruğun kapıya mı sıkışıyor?
Bir açıklama daha yapıyorsun; “Değerli takipçilerim, biraz şirazeden çıktım, özür dilerim.” Ha bir de bir açıklama daha yapmışsın Allah’tan yüreğimize su serptin. Dondurmanın yenme şekliyle değilmiş derdin, reklamlarmış tek problemin. Senin de evladın dondurma yer, tabi ki kesin, ondan mı yana yattın?
Öyledir kesin. Sen dondurmanı nereden alıyorsun, fuhuşa yönlendirmeyen dondurmacı adreslerini yazıver de bilelim. Acil akıl doktorundan randevu al derim.
Şu televizyonda reklamları olan dondurma firmaları da inşallah tezinden dava etsinler seni.

X