"Aynur Tartan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aynur Tartan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aynur Tartan

İzmir’de sonbahar festivalleri

Kasımda Ege’de hareket, bereket! İzmir’den Ayvalık’a boyozuyla, zeytiniyle, çayıyla, kısa film festivaliyle tam gaz devam. Saatler festivale kurulsun, sakın ha gecikilmesin!

İzmir’de sonbahar festivalleri

İki boyoz, bir yumurta buluşalım Kordon’da

Her katı ayrı lezzet, çıtırtısında davet... 3’üncü Boyoz Festivali bu sene de damaklara şenlik. İzmir’in, İzmirlinin lezzet buluşması yarın (5 Kasım) saat 11.00’de Gündoğdu Meydanı’nda! Festival Radyo Romantik Türk’ün patentli projesi... Ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediyesi... 2 boyoz, 1 yumurta, peynir ve çaydan oluşan ücretsiz kitler hazır, afiyetle yenmeyi bekler. İştahına güvenen kadın ve erkek kategorilerinde boyoz yarışlarını, sürpriz hediyeleri bekler.

İzmir’de sonbahar festivalleri

Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri başladı

Can zeytin, canım zeytin... Hayat zeytin, ölümsüz zeytin... Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri bu sene 13 yaşında. Dün başladı, pazar son! (3–5 Kasım) Coğrafi işaretli Ayvalık zeytinyağının adı da, tadı da, kalitesi de tartışmasız. Hasat günlerinin bu seneki sloganı “Ulusal Değer: Zeytinyağı – Ulusal Hedef: Bütün Dünya”. Yani istikamet markalaşmak ve zeytinyağını bütün dünyaya tanıtmak ileri! Tam tekmil programa gelince... Akçapınar Köyü’nde geleneksel zeytin hasadı... Hasadın bereketi, nimeti, erken hasat zeytinyağının tadı, kokusu... Sunumlar, paneller, söyleşiler, çocuk oyunları, konserler, dinletiler...

İzmir’de sonbahar festivalleri

Altın Kedi kime gidecek?

18’inci İzmir Kısa Film Festivali, 7–12 Kasım tarihlerinde perdelerini açacak. ‘Altın Kedi’ye uzanmak için 72 ülkeden 1570 başvuru vardı. 400’ün üzerinde film festival boyunca ücretsiz. Fransız Kültür Merkezi, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi, Kültürpark’ın kalbindeki İzmir Sanat ve katılımcı üniversitelerin salonlarında izleyebilirsiniz...

X