"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Yılın son Yeniay’ı gerçekleşiyor! Geçmişinizi geride bırakın ve kendi gerçekliğinizi yaratın. 

18 Aralık 2017 Pazartesi günü 26 derece yay burcunda yılın son Yeniay’ı gerçekleşecek. Bu yeni ay 2017 yılının en güçlü astrolojik etkisine sahip. Satürn’ün gezegenin hem yeniay hem de Venüs gezegeni ile birlikte hareket etmesi artık son önemli bir düzenlemenin olacağını gösteriyor. Bu yeniayı çekip çeviren gezegen ise Uranüs oluyor. Tüm şartları daha olumlu yönde tahmin etmediğiniz şekilde değiştirebileceğini gösteriyor.

Aralık 2017 yeni ayı, ciddi bir ilişki kurmak ve hayatınızın geri kalanını istediğiniz kişiyle paylaşmak için belki de tanışmak için iyi bir seçenek. Yaşantınızdaki kalıplaşmış yapıları rahatsız etmeden uzun zamandır verdiğiniz ama uygulayamadığınız kararları net bir şekilde ortaya koymak içinde harika etkiler taşıyacak.

Geçmişinizi geride bırakıp yeni gerçeğinizi yaratma vakti geldi. Bunu yaparken hem geçmişinizin hem de yeni oluşumunuzun dengesini çok güzel kurabilirsiniz. Hani hayatımızda bazı dönemler vardır ya deriz ki nasıl bu iş bu kadar kolay oldu normalde çok zor olurdu. Ya da şimdi olsa bu iş bu kadar kolay olmazdı diye. Eskilerin bir sözü vardır ya ‘’Tereyağından kıl çeker gibi” işte tamda öyle. Aslında sana dışardan zor gelen şeyler denediğinde çok güzel sonuçlar verecek düzeyde olabilir. Hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayacaksınız.

Bu Yeniay; yeni bir başlangıç ​​yapmak ve yeni bir sayfa açmak veya yeni bir proje başlatmak için mükemmel bir zamandır.

Bu transit etkisi eskiden yaptığınız bir başlangıcın sonunu ve yepyeni 28 günlük bir döngünün başlangıcını temsil eder. Güneş ve Ay’ın kavuşum yapması enerji ve inisiyatif üzerinize aldığınıza size başarı verir.

İlerlemek için yaratıcı yollar aradığınızda eski alışkanlıklarınızı, davranışlarınızı ve inançlarınızı da sorgulayabilirsiniz. İlerleme kararları size sorgulama ve daha iyisini yapma fırsatı sunar. Bağımlılıklarınızdan kurtulmanız sadece üretmeniz ve paylaşmanız sonucunda olur.

Yeniay’ın 29.derece Satürn gezegeni ile kavuşum içinde olması ise; Ayakta kalmak ve saygınlık kazanmak için fırsatlarınızı kollamanızı gerektirir. Görev ve sorumluluklarınızı sıkı bir çalışma şekli, disiplin ve sabır ile yürütürseniz içinizdeki zorluk duygusu, üzüntü veya korkudan kurtulacaksınız. Bu başarı kazanmak, kendi alanınızda olumlu yönde tanınmak ve memnuniyet duygunuzu hissedecek ilişkiler içinde olmak adına güzel bir gökyüzü transitidir. Daha fazla sorumluluk almak ve daha sorumlu bir şekilde davranmak size içsel bir güç kazandıracaktır. Gelecek için güçlü bir temel oluşturun. Yaşamanızı kendiniz ve aileniz için daha istikrarlı ve güvenli hale getirin. Bu hayatınızı basitleştirmek ve verimliliğinizi artırmak için güzel bir dönemin başlangıcı.

Kimsenin hayatında kapanmayacak boşluklar bırakmayın. Birilerini hayatınızdan çıkartırken, hayatınızdan çıkarttığınız kişinin de sizden sonra yaşantısına devam edebilmesine yardımcı olacak şekilde veda edin. 

Venüs gibi iyicil bir gezegenin bu yeniay ile birlikte olması aşk ilişkileriniz ve yaratıcılığınızı ışıklandıracak. Daha fazla sevecen ve girişken hissedenler güzel ilişkiler başlatacak. Bu yeniayda Satürn’ün ilişkileriniz üzerinde daha ciddi ve pratik bir ton yakalayacak. Yeni Tanıştığınız birini sanki daha öncelerde tanıyormuş gibi duygusuyla içsel bir sıcaklık duyabilirsiniz. Ya da geçmişinizde çok sevdiğiniz biri ile tekrardan karşılaşabilir ciddi bir dostluk ya da beraberlik yaşayabilirsiniz. Yeni aşk mümkünken, daha önce de onu tanıyormuş gibi karmik bir duyguya sahip olma ihtimalinizde yüksek. Belki dikkat çekici bir yaş farkı olabilir veya bir öğrenci-öğretmen ilişkisi dinamiği gelişebilir. Bu yeni ay evresi sırasında başlayan bir romantizm, uzun vadeli bir ilişki yaşamanın iyi bir şansına sahip görünüyor. Ayrıca Venüs'le Satürn arasında oluşan yeni ay, paranızı kurtarmak ve yatırım yapmak için iyi bir fırsat sunabilir. Yeni ay, finansal hedefleriniz adına uzun vadeli yatırımları size sunabilir. Sizlerde keyifle düşünebilirsiniz. Ev mobilyaları ve inşaat malzemeleri üzerine para harcamak adına güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. 

Yılın son Yeniay’ının tavsiyesi;

Yaşamda, Kimseyi yargılamayın

Kendinizi de yargılamayın…

Sadece kendinizin farkına varın.

Eleştirilere üzülmeyin. Onlar değişim için bir fırsattır. Onu yakalamaya çalışın.

Aynı hatayı bir daha tekrarlamayın. Kendinize ve insanlara gülümseyin.

İnsanlar hata yapmadan tecrübe sahibi olamazlar…

Önemli olan, her olaydan ders çıkartmak…

Ve ne kendinize ne de başkalarını yıkıcı bir şekilde eleştirmeyin.

Eğer bir insanı insafsızca eleştirdiğinizi fark ederseniz, Telafi edin, ondan özür dileyin.

Bir daha kimseyi ne eleştirin ne de yargılayın. Çünkü bunlar negatif enerjilerdir ve size pozitif olarak dönmez.

Bir gülüş kadar içten, Bir gülüş kadar gerçeğiz.

Kim olduğumuz, ne olduğumuz önemli değil, Kendimizi ifade edebildiğimiz yerdeyiz.

Sevildiğimiz kadar değil, Sevebildiğimiz kadar değerliyiz..

Güzel günler dilerim….

X