"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Yılın son dolunayı der ki ; Sen değişirsen, şansın da değişir

Aralık ayının ilk haftasından herkese merhaba. Hem dolunayı hem de Merkür gerilemesinin etkilerini güçlü hissedeceğimiz bir hafta içerisine girdik.

Ay bugün ikizler burcunda hareket edecek. Gün genelinde bazı konularda kaygı ve endişe içinde olabilirsiniz. Geçmişteki kararlara ve yeni fikirlere aydınlanmış bir perspektiften bakabilme şansı sunan bir etki içindeyiz. İletişim gücünüzün yüksek olduğu ve aynı zamanda söylenmemiş birçok sözün söylenmesi gereken bir zaman dilimine giriyoruz.

Bu, geleceğimizin uzun vadeli bir hayalini veya vizyonunu yeniden düşünmemiz için harika bir zaman. Geçmiş projelere, geçmiş aşklara, geçtiğini sandığımız hassas konulara geri dönüyormuş gibi hissedebiliriz. Bu tarzda bir durum ile karşılaşırsanız geçmiş konuları rafine etmek ya da düzeltmek için gerekli gayreti göstermelisiniz.

Bununla birlikte, dağınık düşüncelerin ve zihinsel kargaşanın esiri olmamalıyız.

Eski fikirlerde bazı fırsatlar bulacağınız ve onları yeni yollarla geri kazanabileceğinizde bir süreç başlıyor. Bunları iyi ayrıştırmalısınız.

Yılın son dolunayı der ki ; Sen değişirsen, şansın da değişir

Demek oluyor ki, Merkür gerilemesini iyi bir şekilde kullanmak isterseniz olayları daha farkındalıklı yaklaşmalısınız. Bu haftadan itibaren kendinize bir strateji belirleyerek harekete geçerseniz, 15 Aralık civarlarında kazançlarınızı toplamak adına fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Evrenle uyum ve ahenk içinde hareket ederseniz tüm zorluklar kolaylar. Astroloji size bu konuda manevi bir rehberdir. Rasyonel olandan asla vazgeçmemenizi ister. Merkür 12 Aralıkta güneş ile kavuşarak tüm başarılarınızı aydınlatırken, 15 Aralıkta Venüs ile Kavuşum yaparak ödüllerini önünüze getirecektir. Harekete geçin.

Gelelim günün tavsiyesine;

Geleceği belirlemenin ilk şartı, yönü ve yolu belirlemektir. Zaman en etkili ilaçtır. Vakit öldürmek, intihar etmek demektir. Çalışmaya zaman ayır, başarının bedeli budur, düşünmeye zaman ayır, iktidarın kaynağı budur.

Eğlenmeye zaman ayır, sağduyunun kaynaklarından biri de budur. Etrafındakilere nazik davranmaya zaman ayır, mutluluğa giden yol budur. Hayal kurmaya zaman ayır, dünyanın dertlerini kısa bir zaman unutmak için en tatlı çare budur.

Etrafına bakmaya zaman ayır, günler insanın egoist olmasına müsaade etmeyecek kadar kısadır. Gülmeye zaman ayır, ruhun musikisi budur.

Çocuklarla oynamaya zaman ayır, bu zevklerin en büyüğüdür. Hayvanları sevmeye zaman ayır, bu karşılıksız sevginin ne olduğunu sana gösterir.

Herkes değişimi ister, bir şartla, kendisinin değil başkalarının değişmesi şartıyla. Tartışmasız, herkes dünyanın değişmesini istiyor. Ama kimse bunun için kendisini değiştirmeye yanaşmıyor. Kusur, gören göze aittir.

Siz gül olun.

Nasıl olsa kokunuz birilerine ulaşır.

Siz değişimi ve dönüşümü sağlayamazsanız çevrenize de bir şey yapamazsınız.

Mutlu haftalar dilerim

Astromatik

X