"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Tökezlediğinde, onu dansın bir parçası haline getir.

Günaydın herkese yepyeni bir günden. Dünya döndükçe ve biz sabah gözümüzü şükürler olsun ki her açtığımızda bu hayatı tüm kıymeti ile yaşamayı öğreneceğiz.

Gökyüzünde bizi zorlayan şeyin şuan Merkür Retro’su olduğunu düşünerek tüm faturayı ona kesiyor olsakta farklı etkenlerinde işin içinde bulunduğunu söyleyebiliriz.

 

Mesela şu önümüzdeki süreçte kiron durağanlaşmaya başladı ve uzun zamandır süren geri hareketini sonlandırıyor. Aynı zamanda geri hareketine başlayan Merkür-Satürn ile kavuşum halindeyken kirona meydan okuyor.

Gün genelinde Ay’ın Yengeç burcunda hareket etmesi ile birlikte kaçınmakta olduğumuz veya kafamızın karıştığı konularda duygusal gerçekler artık ortaya çıkmaya başlayabilir. Bu geçmiş hesaplaşmalar önümüzde birden gelecek olsa da bizleri uygun bir şekilde harekete geçirmeye motive etmeye hizmet ediyor olacaktır.

 

Geçmiş duygularımızın tekrar ortaya çıkması ve içimizdeki gücün uyandırılmasına bizde yardımcı olmalıyız. Bilgi aramaya veya belli konuları açıklığa kavuşturmayı, ciddi görüşmeler ve hayatlarımızı önemli bir şekilde yapılandırmaya odaklanılabilir.

 

Merkür 12 Aralık'ta Yay'da Güneşle kavuşum yaparak düşüncelerinize ışık tutuyor olacak. Bu kavuşum ikizler dolunayının da vermiş olduğu yetkiye dayanarak fikirlerinizi işlemek ve sorunları yeni bir perspektifle çözmek için elverişli bir zaman sunacak. O zaman fikirlerimizi revize etmek adına 12 Aralık tarihine kadar ön bir hazırlığa başlayabilirsiniz. Şartları oluşturmayı deneyin. Merkür Yay gerilemesi diğer gerilemelere göre biraz daha yorucu olabilir. Çünkü bu alanda yanlış yorumlanabilme, düşüncelerimiz ya da konsantrasyonumuzun kayma ihtimali, randevularınızın karışması, araştırmalarınızda bazı bilgi kirlilikleri daha yüksek bir seviyede çalışıyor olabilir.

Hayatınızda gelişen olaylara karşı eski hatalarınızdan aldığınız dersleri de düşünerek daha iyi veya daha kötüsü için kendinize bir etki yaratabilirsiniz. Bu dönemde önemli yeni fikirler ortaya çıkabilir. 15 Aralık ta Venüs'le kavuşum yapacak olması özellikle geçmişteki duyguların veya ilişkilerin analiz edilmesine bizi odaklayabilecek. Geçmiş ilişkiler kapımızı çalabilirken bu noktada ilahi adaletin önemli bir parçasına şahitlik edebilirsiniz. Geçmişteki ilişkinizden kırıldıysanız veya haksızlığa uğradıysanız buradaki kavuşum sizi farklı bir kazanca götürecektir.

Gelelim günün Tavsiyesine;

Dağın ardına, ufkun ötesine bakın, insan yaşamının tek bir amacı vardır, o da gizli olanı açığa çıkarmak. Çocuk doğmadan önce ana rahminde gizlidir. Meyve dalda belirmeden önce tohumun içinde saklıdır. Dünya üzerinde keşfedilen her şey bir zamanlar bu evrende bir yerlerde gizliydi.

Bu satırlar da size ulaşmadan önce benim zihnimde gizliydi.

Kısaca; Ego ve nefs sizi sadece görünene doğru yönlendirir. Siz kalbinizin, ruhunuzun, zihninizin, bilinçaltınızın gizli katmanlarına doğru olan adımlarınızı başlatın. Görünmeyenleri, sırları ortaya çıkartın. Görünen sizi değil görünmeyen sizi, bilinmeyen ve karanlıkta olanı açığa çıkartın. Sizde gizli olan sırrı dışarı çıkartın. Sınırlı bakış, duyuş ve hissedişin sizi çektiği tuzağı fark edin. Gözlerinizi en gelişmiş mikroskop gibi kullanın, kulaklarınız duyulmadık sesleri duysun, hisleriniz dokunmanın ötesinde olanları algılasın.

Atom altı boyutları, enerji boyutlarını düşünün ve yorumlayın. İşte o zaman anlarsınız ki siz siz değilsiniz ve sizde başka bir siz (alem) var. Sesleri, görüntüleri uzaydaki bir uydu gibi takip edin. Bunu yaptığınızda bütün kapılar size açılacaktır. Toprağın altına, tohumun içine, karanlığın ardına bakmayı öğrenin.

X