"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Mutsuzluk dediğin durmaz gider… Dönecek devrandan şüphen mi var?

Günaydın yepyeni ve güçlü bir haftaya giriş yapıyoruz. Bu hafta gökyüzünde trafik oldukça yoğun diyebiliriz.

Gün genelinde Ay Akrep burcunda başlıyor. Kendimizi daha içe dönük ve sezgilerimizi daha güçlü hissederek başlayabiliriz. Tarih boyunca gökyüzündeki burç değişimleri mutlaka önemli olayların başlangıcını verir bizlere. Hali hazırda bu hafta içerisinde Merkür İkizler burcuna, Venüs Boğa burcuna ve Mars Yengeç burcuna geçiş yapacak olduğunu düşünürsek, hareketli günler bizi bekliyor.

9 Haziran da ise Yay burcu dolunayına şahitlik ederken aynı zamanda şans ve bolluk gezegenimiz Jüpiter düz hareketine dönüş yapacak. Bana ne olacak sorusunu sormayı bir köşeye bırakarak, hareket etmeye başlarsak, hayatımıza dair çok mühim meselelere adım atacağız.

Bu dönemde her şey çok hızlı gelişebilecekken sizde fırsatları göz ardı etmeyin. Bu fırsatlar neler mi olabilir?

  • Bir pozisyonda boşluk mu var, gidin isteyin.
  • Paranız yeterlimi gelmiyor, gelir arttırıcı girişimlerde bulunun.
  • Çok seviyorsunuz söyleyemiyor musunuz, evlenmek için çaba sarf edin. Ya da sizi bu kadar sevene şans verin.
  • İmkânsız bir aşk peşinde misiniz, ne yapsanız da çaresi yok mu? O zaman size yaşattığı tutkuya şükredip teşekkür edin ve bu bağımlılıktan kurtulun. Özgürleşin…
  • Böyle harika bir dönemde eski sevgilinin hala size dönme fikrini düşünüyorsanız onun yerine patates tarlasına patates ekip onu bekleyin, inanın emeklerinizin karşılığını daha verimli alırsınız. Eski eskide kaldı konuyu uzatmayın.
  • Bu dönemde birileri sizden ayrılmayı tercih ediyorsa, sizi Allah kurtarmıştır. Fazla kurcalamayın. Derin bir nefes alıp kurtuluşunuzu anlamak için çaba sarf edin.
  • Bu dönemde artık sizi mağlup eden ve baskılayan psikolojik modellerinizden ayrılın.
  • Kalıcı olanı, geçici olandan ayırt etmeyi öğrenin.

Gelelim gezegenlerin hayatınıza dokunuş ve dönüşümlerine;

Merkür: Kişinin düşünme ve algılama tarzının ve kendi zekâsının ortaya koyma şeklinin dönüşümüdür.

Venüs: Kişinin duygusal değerlerinin ve kendi yakınlık ihtiyaçlarını ifade etme ve anlama tarzının dönüşümüdür.

Mars: Kişinin iradesini kullanma ve gerçekte ne istediğini bilme kapasitesinin dönüşümüdür.

Peki, şu meşhur dönüşüm nedir?

Allah, hem hastalık hem de tedavi sahibi olduğuna göre yaşam probleminizin aslında evrensel bir güç ve prensip ile ilişki gerektiğini gösteren bir ipucu içermektedir. Demek ki, Yaşamın o alanında bir  dönüşüm gerekmektedir. Yani özetle: yarayla ya da yarenle uğraşmak yerine, ilahi kudretle doğru ilişkiyi kurmak bir dönüşümdür. Bu transit geçince başınıza daha iyi şeyler gelecek demek değildir astroloji. Bu transitte anlamanız ve farkında olmanız gerekenleri çözümleyip yola devam etmektir. Yaşamımızda etkili olan prensipleri anlamakla daha ahenkli bir hayat mümkün. Kimsenin canını acıtmayın, kimseye de tarifsiz yaralar açmayın. Ne demiş Mevlana;

Gönlünü hoş tut sen, sabreden erer.

Sevenlerin duası her yerde geçer.

Mutsuzluk dediğin durmaz gider.

Dönecek devrandan şüphen mi var?

Mutlu günler dilerim…

İnstagram :Astromatik

Twitter: Astromatikk

X