"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Kusursuzluğu unutun. Her şeyde bir çatlak vardır, ışık içeri böyle girer

Ay, bugün sabah saatlerinde yengeç burcunda ilerleyecek ve öğlen saatlerinde Mars ile bir karşıtlık gerçekleştirecek

Öğleden sonra ise aslan burcuna doğru ilerliyor olacak. Gezegenlerin bu denli etkili olduğu günde duygularımızı oldukça yoğun yaşayacağımızı söyleyebiliriz. Bugün daha çok mantık ve kalp arasında kalacağımız olaylar deneyimlemeye açık olduğumuz gözüküyor. Bugün Merkür Başak burcuna geçiş yapıyor. Somut olaylar içinde olmak isterken zihinsel olarak kendimizi fazlasıyla yorabiliriz. Sebebinizi bilmediğiniz bir sinir harbi içinde olabilirsiniz. Bu hissiyatı pozitife çevirmekte sizin elinizde olacaktır.

Bugün daha çok hayatınızda sonlandırmak istediğiniz olaylara yönelim gösterin. Yeni başlangıç kararları alabilirsiniz ama hemen başlamayın. Sadece sonlandırma fikri içinde olduğunuz konuları rahatça sonlandırabilirsiniz.9 Eylül Başak burcundaki yeniay sonrası değişim için start verebilirsiniz.

Aynı zamanda bugün gizli kalmış birtakım olaylar veya öngöremediğiniz durumlarla ilgili gelişmelere ise dikkat etmelisiniz. Tepkisel olmayın. Otoriter figürlerle aranızda güç çekişmeleri hâkim olabilir. Bazı gizlilikler ve arka plan olayları önünüze düşebilir. Kendinizi duygusal anlamda boşlukta kalmış ve güvensiz hissedebilirsiniz. İlişkilerde güven sorgulamaları bazı duygusal krizleri de beraberinde getirebilir. Ailede biraz daha dengeyi bulan taraf olmanız için ılımlı hareket etmeniz gerekebilir.

Maddi harcamaların daha bilinçli yapılması ve kaynaklarınızı korumanız gereken bu hassas süreci doğru yönetmenizi tavsiye ederim. Kariyeriniz bağlantısıyla tanışacağınız yeni kişilerle yollarınız ileride sürpriz bir şekilde kesişebilir.

Gelelim günün tavsiyesine;

Kendinizi bir ceylan ya da bir Aslan olarak hayal edin!

Her sabah bir ceylan gibi uyanıyorsunuz Afrika'da. Kafanızda tek bir düşünce var. En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek... Yoksa aslana yem olacaksınız.

Ya da her sabah bir aslan gibi uyanıyorsunuz Afrika'da. Kafanızda tek bir düşünce var: En yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek...
Yoksa açlıktan öleceksiniz.

Aslan ya da isterseniz ceylan olun hiç önemi yok. Yeter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini, hem de bir önceki günden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğini bilin...

Yaşam adlı koşuyu ne kadar güzel anlatmış Afrika atasözü, Bir önceki günden daha hızlı koşmak gerekmektedir. Çünkü eğer aslansanız ve en yavaş koşan ceylanı bir önceki gün yakalamışsanız ve bugün bir ceylan yakalamak niyetindeyseniz, artık bilmelisiniz ki en yavaş ceylan bile dünkünden daha hızlıdır.

O halde düne göre hızınızı arttırmanız gerekmektedir... Yok, eğer ceylansanız ve henüz aslana yem olmamışsınızdır. Hızınızı düne göre daha da arttırmalısınız, çünkü sıra size gelmiş demektir...

Yani, Hayat koşusunda devam edebilmenin tek koşulu var: Dünden daha hızlı olabilmektir...

Bakın bakalım şimdi kendinize: Ondan, şundan, bundan değil "DÜNDEN" hızlı mısınız?

Mutlu günler dilerim…

 

X