"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Kötü tecrübe yoktur. Hayatta her şey bir sebeple olur ve bize hizmet eder.

Yaptığınız yeniliği yeni bir geleneğe dönüştürürseniz zirveye çıkarsınız.

Gün genelinde Ay yengeç burcunda ilerliyor ve Satürn karşıtlığı deneyimleyeceğiz. Çalışma hayatınız ve iş ortamınızla ilgili bazı geleneksel beklentiler ve modern girişimler arasında kalabilir ve baskılara karşı bir denge profili oluşturmak isteyebilirsiniz. Eğer yeni projeleriniz var ise bunu karşı tarafa göstermeden önce daha titizlikle incelemeli ve biraz daha bekleyerek olayların ve şartların olgunlaşmasını sağlamalısınız. Bu noktada kendinizi engellenmiş ve baskılanmış hissetmemeli ve bazı şeylerin zamanı gelince daha iyi olacağını kendinize kabul ettirmelisiniz. Çalışanlarınız veya çalışma arkadaşlarınız arasında sizin yüksek hedeflerinizden dolayı bazı dedikodu ve yanlış anlaşılmalar duymanız mümkündür.

Anneniz ile ilgili bir takım sorumluluklar ön plana gelebilir. Yada yaşamında otorite saydığınız bir kadın profil ile denge bulmak zorunda kaldığınız konuşmalar yapabilirsiniz. Bugün diğer günlere nispeten kadınlarla olan ilişkilerinizin daha hassas olacağını öngörürsen biraz daha anlayışlı ve dikkatli iletişim kurmanız günün kalitesini arttıracaktır. Aynı zamanda bu özel ilişkileriniz için de geçerlidir. Sağlığınızda stres konularında gerginlik yaşamak istemiyorsanız bazı şeyleri oluruna bırakmayı tercih etmelisiniz.

Mars’ın kova burcunda hareket ediyor olması ise hedeflerinize doğru gittiğiniz yolda yeni yol ve yöntemler belirlemeniz adına fırsatları kaçırmamanız gerektiğidir.

Gelelim günün Tavsiyesine;

Bir ormanda iki kişi ağaç kesiyormuş.

Birinci adam sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormuş, bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormuş. Gün boyu ne dinleniyor ne öğle yemeği için kendine vakit ayırıyormuş. Akşamları da arkadaşından bir kaç saat sonra ağaç kesmeyi bırakıyormuş.

İkinci adam ise arada bir dinleniyor ve hava kararmaya başladığında eve dönüyormuş. Bir hafta boyunca bu tempoda çalıştıktan sonra ne kadar ağaç kestiklerini saymaya başlamışlar.

Sonuç: İkinci adam çok daha fazla ağaç kesmiş.

Birinci adam öfkelenmiş: 

-"Bu nasıl olabilir? Ben daha çok çalıştım. Senden daha erken işe başladım, senden daha geç bitirdim. Ama sen daha fazla ağaç kestin. Bu işin sırrı ne?" İkinci adam yüzünde tebessümle yanıt vermiş:

- "Ortada bir sır yok. Sen durmaksızın çalışırken ben arada bir dinlenip baltamı biliyordum. Keskin baltayla, daha az çabayla daha çok ağaç kesilir." Kendimizi geliştirmek, baltamızı bilemektir. Kendimize zaman ayırıp, yaşamımızı objektif bir bakışla gözden geçirmektir.

Zayıf bulduğumuz alanlarımızı geliştirmek için çaba göstermektir. Bu zihnimizin, ruhumuzun karakterimizin güçlenmesi için olmazsa olmaz bir koşuldur. 

Dememiz o ki; Sokrates’in dediği gibi "İnsan Kendini Tanı"

Kendini tanımak, şu anda olduğumuz noktayla olmak istediğimiz nokta arasındaki yoldur. Kendini tanımak, kendimizi nasıl gördüğümüz ile başkalarının bizi nasıl gördüğü arasında açı olmaması anlamına gelir. Bireysel ve iş yaşamımızda başarılı, mutlu ve doyumlu olmak istiyorsak, baltamızı bilemek için kendimize zaman ayırmalıyız... 

İyi hafta sonları dilerim.

 

X