"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Kararlılık ve devam, bence insanın en saygıdeğer yanıdır

Günaydın Yepyeni bir haftaya yepyeni umutlarla başlıyoruz. Haftaya Ay oğlak burcunda giriş yapıyor olacağız. İş Projelerimiz ve Kariyerimiz ile ilgili konuların gündeme gelmesiyle güne hızlı bir başlangıç yapabiliriz.

Gün genelinde Ay-Plüton kavuşumu ve Ay-Uranüs olumsuz açısıyla hayatımıza dair istek ve bağlılıklarımızı yüzeye çıkartarak davranışlarımızın gerçek nedeniyle yüzleşilmesi gerektiğini farkındalığını yaşayabiliriz.

Duygularını göstermek ve ihtiyaçlarınızı dile getirmek sizler için biraz zor olabilir. Aile ile iş, ev ile sosyal yaşam, çevrenizdeki insanlarla aranızda kurmak istediğiniz içsel dünyanızda mesafe ile ilgili çelişkiler yaşanabilir. Kendi duygularınızı gereğinden fazla ciddiye alarak, kızgınlığa yol açan bastırma duygusundan kurtulmalısınız. Bu birkaç gün sağlıklı bir oto kontrole sahip olmak zorundasınız. İçinizdeki kontrolsüz güven ihtiyacını çok çalışarak ve insanları eleştirmekten uzak durarak kontrol etmeye çalışın. Aşırı duygu girdapları içerisine girmeyin. Melankolik davranışlar, karamsarlık, olumsuz düşünce ile kendi kendinize yaşam alanınızı, nefes aldığınız yeri daraltmayın.

Ülkemiz adına da, Devlet ile ilgili istifalar, görevden alınmalar ve operasyonlar ile ilgili şaşırtıcı haberlere ise şahitlik edebiliriz. Bu gün genelinde kariyer, iş dünyası adına önemli haberlerin gündem olması da öngörülebilir. Bu hafta Satürn-Güneş karşıtlığı ve Satürn-kiron karesi etkisi içerisinde de olacağız. Geçmişinizdeki kişilerle ilgili korkularınızla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Evet, korkularımızla yüzleşmek zor ve acımasızca gelebilir. Ancak bunu başarabilirseniz, yaşamın o alanında deneyim yaşamak için geleceğe yönelik daha güvenli ve gerçekçi bir yaklaşım oluşturacaksınız. Farkındalık gerekli ve önemli bir adımdır. Eğer kendinize karşı sorumluluklarınızla uyumlu yaşamıyorsanız, bu transitler size karar verilmesi gereken şeyleri gösterecektir. Size düşen farkındalıklı olmak ve dönüşüme hazır bir sistem içerisinde durmanızdır. Bunlar hayatınızda gelişirken; sizler ise hayatın size sınırlandırma ve büyük bir hüsranlık getirdiğini düşünürsünüz. Aslında kendinize güveni ve içsel kuvvetinizin artmasını sağlayacak sebepler oluşuyordur. Böylelikle, Yeteneklerinizi daha gerçekçi olarak bilmeniz durumunda kendi hayatınız için daha fazla sorumluluk almaya başlayabilir, olaylar karşısında daha ölçülü davranışlar belirleyebilirsiniz. Satürn gezegeni daima doğum haritanızda geçen alandaki olağan ritmi yavaşlatır ama durdurmaz, ancak olan biteni yavaşlatmakla ve kişiye zaman zaman ‘’Bu olanlar ne zaman bitecek’’ diye hissettirmekle deneyiminize odaklar, şimdiki anı yaşamamızı öğretir. Haklı olmak yerine kendinizi keşfedip, yeteneklerinizi araştırın.

Günün Tavsiyeli Hikâyesine gelecek olursak;

Altın madenleri ilk kez keşfedildiğinde Colorado’da şöyle bir şey oldu. Bir sürü insan sahip olduğu her şeyi sattı ve Colorado’ya gidip bulabildikleri kadar arazi satın aldı. Çünkü insanlar çok çabuk zengin oluyordu – günler içinde milyarder oluyorlardı. Bir adam koca bir tepeyi satın aldı. Her şeyi riske attı. Zengin bir adamdı. Her şeyi riske attı ve bir tepe dolusu altın kazanmak için bir tepe satın aldı. Ve altın madenini kazmak için var olan son teknolojik makineleri satın aldı…

Kazıp durdular – altına dair bir iz yoktu. Parası bitti, cesareti tükendi, arkadaşları onu terk etti. Ailesi ona, “Sen delirdin. Kes artık şu saçmalığı,” demeye başladı.

Sonunda tepeyi, kazmak için aldığı tüm makinelerle birlikte satışa çıkardı. Arkadaşları, ailesi, herkes güldü: “İnsanların deli olduğunu mu sanıyorsun? Kim satın alsın bu tepeyi?”

“Dünya yeterince büyük,” dedi adam. “Benden daha deli birileri olabilir.” Ve bir adam çıkıp arsayı satın aldı. Ona da tepeyi ve makineleri satın almak için harcadığı paranın tamamını ödedi. Adam bile parayı alırken korktu. “Ne zamandır uğraştığımı ve tek bir altın bile bulamadığımı biliyorsun, değil mi?” diye sordu.

Diğer adam, “Her şeyi duydum. Endişelenme. Sen bu riske girebildiysen ben de yapabilirim.” Ve adam kazmaya başladığı ilk gün altın buldu. Otuz santimde; altına sadece otuz santim kalmıştı – ve adam milyarder oldu.

Dememiz o ki; Bazen sadece otuz santimetre kala geri dönebilecek kadar kararlı bir gücün olmalıdır. Korku ve kuşkular kara kabiliyetini yok eder. Yapman gereken tek bir şey var: Geçmişte öl ki taze bir güne ve özgür bir geleceğe yeniden doğabilesin. Hayatta ne istediğinize karar verin, kalkın ve başarana kadar asla vazgeçmeyin.

Mutlu günler ve mutlu haftalar dilerim…

 

X