"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

İkizler burcunda Yeniay zamanı! Kendine dönmeyen deliye döner.

Ay bugün ikizler burcunda hareket edecek ve akşam saatlerinde bir yeniay gerçekleşecek. Zihnimizi sürekli meşgul eden bazı kişi ve olayları yine düşünme eğiliminde olacağız. Duygusal olarak karmaşık düşüncelerin hâkim olduğu fikirler arasında gelgitler yaşayabilir belli bir karar vermekte zorlanabilirsiniz. Gerçekleşen bu Yeni Ay bizlere şu mesajı vermekte: Asla düşünmeden konuşma. Etrafında gerçekleşen olaylara daha samimi yaklaş. Sana yakınlaşmaya çalışan insanlara bir fırsat daha tanı. Gelişmekten ve özellikle değişmekten korkma. Kararsız kaldığın durumlarda önce kalbini sonra aklını dinle.

İkizler burcunda bu yeniay sizleri sebepsiz gergin ve sağa sola karşı hatta geçmişinizdeki insanlara karşı saldırgan tavırlar sergilemenize neden olabilir. Geçmişte yarım kalmış bazı hesaplaşmaları tamamlamak ya da o bunu hak etmiyor herkes bunun hak etmediğini öğrenecek gibi dürtüsel düşünceler içinde olabilirsiniz. Dedikodular ve bazı yanlış anlaşılmalar içinde olmamanızı tavsiye edebilirim.

Mevlana’nın dediği gibi: Kendindeki şu müthiş savaşa bak. Başkalarının savaşı ile ne diye meşgul olup durursun? Sen kendi kayığına bak, sen kendi dalgana bak, sen kendi denizine bak!”

Yani bakış açınızı değiştirmeniz size daha önemli farkındalıklar getirecektir. Sinir halinden çıkarak daha yapıcı ve uzlaşmacı olmanızı tavsiye edebilirim. Yaptığım iş için daha ne kadar emek verebilirim dediğinde evren de önünüze kocaman bir hediye paketi sunabilir. Bunun yanı sıra gerçekleşen yeniay gökyüzüne capella yıldızı ile de temas halinde olacağından zorluklarla geldiğiniz yolun sonunda artık istediğiniz ferahlamayı buluyor olacaksınız. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı şeyler elbette yine olacaktır. Trafik kazaları ve hızdan kaynaklanan bazı işlerde temkinli olmanızda fayda olduğunu söyleyebiliriz. Kazanç kapınızda ani bir yükselme  yüzünüzü güldürebilir. Yeni kariyer planları yapmanız için uygun bir fırsat. Bu yeniay ve sonrasındaki on dört gün içinde önünüze gelen tüm işler sizi geleceğe yönelik büyük başarılara taşıyabilir. Vizyonuzu geniş tutun ve kendinize güvenmeyi asla ihmal etmeyin.

Yeni bir başlangıç yapmak ve yeni projeler başlatmak için harika bir zaman aralığı sizler için. Bu durumlar veya olaylar, aşk hayatınız üzerinde önemli netlikler yaratabilir. Mevcut ilişkilerde güç ve kontrol konuları ortaya çıkabilir. Kıskançlık veya sahiplik gibi bazı manipülatif davranışlar gerginlik yaratabilir. Bu tür davranışların kökeninde sevilmeme korkusu veya kendini değersiz hissetme duygusu bulunmaktadır. Korkular bizi her zaman aciz bırakır. Bunlar sadece hayalden ibarettir. Tıpkı rüyanızda bir canavar görüp, korkuyla yataktan fırladığınızda gözünüzü açıp onun var olmadığını anlamak gibi... Korkular, silahında mermi olmayan soyguncular gibidir. Neyimiz var neyimiz yoksa alırlar sizden. Eğer karşı koyarsanız, size korktuğunuzu yapacak güçleri olmadığını görürsünüz. Başınıza gelen olumsuzluklar için “nereden çıktı” diye düşünmeniz anlamsızdır. Bunlar sizin fark etmediğiniz sebeplerdir. Dev bir çınarı içerden yiyen kurtlar gibi.  Bazen bunlar saniyeler sonra, bazen de yıllar sonra karşınıza çıkabilir. Evrende her şeyin bir oluş süresi vardır. Bebek anne rahminden 9 aydan önce çıkmaz. Tamamlanma ve hakikat bunu gerektirir. Sonuç olarak, düşündükleriniz, tasarladıklarınız, hissettikleriniz, söyledikleriniz sizi bulur.

Ona göre aklınızı kullanın… Egonuzu değil…

Gelelim günün tavsiyesine;

Geleceğinizi sizin dışınızdaki insanlara ve onların kararlarına, makamlarına bırakmadan kendi elinizde tutun. Siz, içinizdeki gücü, gerçek ışığınıza kavuşmak için kendinize saygı duyarak özgüveninizi yükseltebilir ve kendinize yardımcı olabilirsiniz. Dünyaya geliş öykünüzü bilmek, kendinize saygı duymak ve gerekli özgüvenin temini için yeter de artar bile.

Hayat sınırsız özgürlüğü yakalamak ve bu dünyada cenneti bularak tam doyuma ulaşmaktır. Herkesin peşinde koştuğu cennet için önce cehennemden geçmek gerekir. Vaha bulmak isteyen çölde yürümek zorundadır. Işığı bulmak için de karanlığı görmek şarttır. Atılan her adım, gösterilen mücadele ve gayretler, engelleri aşma azmi, yaratılışımızın en derin arzu ve özlemini ifade eder. Mutluğun kaynağı da, sebebi de sizsiniz.

Siz, sizin bulmanız gereken gerçek amacınızsınız. İçinizde gizli olan sizi bulun. Bu arayışta karşılaşacağınız korkular sizin en büyük engelinizdir. Zihin korkularla meşgul olduğunda sürekli onlarla uğraşır, vaktini onlarla geçirir ve farkında olmadan onları besler. Zihin iki şeyi bir arada tutamaz. Yani sevinç varken hüzün yoktur, sevgi varken nefret yoktur. Cesaret varken korku ortadan kaybolur. Zihin sepetinizde hangi yumurta olduğunu fark edin.

 

Mutlu günler dilerim.

X