"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Her zaman bir şans daha vardır. Seçtiğiniz herhangi bir anda tekrar başlayabilirsiniz. 

Bugün Ay balık burcundaki seyrine devam ediyor olacak. Duygusal kimliğimizle olaylara dahil olmak istediğimiz her konu  bizlere fikir ayrılıkları ve kararsızlıklar yaşatabilir. Otoriter figürlerle olan ilişkilerde her zamankinden daha fazla  sözlerimize dikkat etmek durumundayız.

Özellikle yanılgılara karşı açık bir gün olduğundan hem söylediklerimize hem de karşımızdaki kişinin söylediklerine karşı daha dikkat kesilmeli ve sözlerin arkasındaki gerçek manaları kestirme gayretinde olmalıyız. Bugün özellikle eskiye dair bazı olayları karıştırmak isteyecek hatta eski ilişkilerinizi arama gayretinde bile bulunabileceksiniz.

Eğitim, yayıncılık, ticaret, seyahatleriniz ile ilgili konularda çalışmalarınız varsa ilişkileriniz adına pozitif bir yön kazanabilirsiniz. Akşam saatlerinde kırıcı olmaktan, hayal ettiğiniz finansal projelerinizde ön göremediğiniz durumlar, başkalarının acımasızca eleştirileri canınızı sıkabilir. Buna sebep verecek ortamlarda bulunmamanızı önerebilirim. Herhangi bir hedefe ulaşmak, herhangi bir engeli aşmak veya hayatınızdaki en önemli hazineyi bulacağınızı bilerek yaşadığınız olumsuzluklara meydan okuyun. Sadece var olduğuna inandığımız için varız ve her an inancınızı değiştirebilir ve gerçeğinizi değiştirebilirsiniz!

Kısacası geçmişten bir haber almak ve mazide kalmış kişilerle kısa da olsa bir görüşme yapmak bugün size kendinizi iyi hissettirebilir. Ama bir balık gibi fazla derine inmemekte fayda var. Bunun derinliklerinde boğulmamalısınız. Akşam saatlerinde ise etkili ve güçlü konuşmalar yaparken iddialı olma noktasında sınırları zorlamamanızı tavsiye edebilirim. İşyerinizde beraber çalıştığınız kişilerle ilgili uyum ve dengeyi koruma konusunda istikrarlı olmanız sizin için daha iyi olacaktır. Zira  ani çıkışlar sizi sonrasında onarılması güç durumlar karşısında çaresiz bırakabilir. 

Gelelim günün Tavsiyesine;

BUGÜN YAŞAYACAĞIM HER ŞEYİ BEN SEÇECEĞİM

Ya kızacağım yağmura etrafı ıslatıyor diye,

Ya da seveceğim onu çiçeklerimi suladığı için.

Ya sıkılacağım param yok diye,

Ya da harcamalarımı planlayıp, müsriflikten uzak kalmaya çalışacağım.

Ya sızlanacağım bozulan sağlığıma,

Ya da hayatta olmayı kutlayacağım.

Ya içli içli sitem edeceğim anne babama,

beni büyütürken veremedikleri şeyler yüzünden,

Ya da onları yürekten seveceğim beni dünyaya getirdikleri için.

Ya sıkıntı basacak dikenli güllere katlanmak zorundayım diye,

Ya da dikenlerin gülleri var diyerek umut dolacağım.

Ya kaybettiğim dostlar için yas tutacağım,

Ya da yeni insanlarla yeni dostluklar peşinde koşacağım.

Ya işe gitmek zorunda olduğum için mızırdanacağım,

Ya da gidecek bir işim olduğu için sevinç dolacağım.

Ya ev işleri yapmak eziyet olacak bana,

Ya da işlerini yaptığım o evde aklımı, ruhumu ve bedenimi barındırabildiğim için minnettar olacağım.

Belki yeni şeyler öğrenmek istemeyecek canım,

Ya kızgın olacağım öğrenmek gereken ne çok şey var diye,

Ya da ufak tefek de olsa faydalı ne varsa öğrenmeye çalışacağım.

Rosten

 

X