"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Her kazanan, yara izleri taşır. 

Günaydın haftanın son gününe kavuştuk. Yarın büyük gün. Sizlerle Hürriyet binasında okuyucu buluşması yapıyoruz.2018 Yılı Gökyüzü transit etkilerini nasıl kullanacağımızı konuşacağımız, kendi haritalarımıza göre stratejiler belirleyeceğimiz harika bir seminer organizasyonumuz var.

Ay bugün Akrep burcunda ilerliyor olacak. Sabah saatlerinde girişimci yönünüzü kullanmak yerine yarım kalmış işlerinizi tamamlamayı deneminiz de fayda var. Ruhsal anlamda kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Eğitim, yayıncılık, ticaret, seyahatleriniz ile ilgili konularda çalışmalarınız var ise pozitif bir girişimde bulunabilirsiniz.

 

Akşam saatlerinde kırıcı olmaktan, hayal ettiğiniz finansal projelerinizde ön göremediğiniz durumlardan, başkalarının acımasızca eleştirilerinden mümkün oldukça uzak durun. Herhangi bir hedefe ulaşmak, herhangi bir engeli aşmak veya hayatınızdaki en önemli hazineyi bulacağınızı bilerek yaşadığınız olumsuzluklara meydan okuyun. Sadece var olduğuna inandığımız için varız ve her an inancınızı değiştirebilir ve gerçeğinizi değiştirebilirsiniz!

 

Hedeflerine adım adım ilerlemelisin. Satürn önümüzdeki hafta oğlak burcuna geçiş yapacağı için tüm disiplinin, çalışkanlığın ve kararlılığını ortaya koyman gereken bir dönem için hazırlıklara şimdiden başlamalısın. Hedefe odaklı çalışırsan engeller seni anca motive eder. Dayanaklılığının az olduğunu düşünürsen yeterli gayreti gösteremezsin. Satürn Oğlak ne kadar dayanıklı olduğunu görmek ister. O görmek için bir şeyler yapmadan sen kendini buna hazırla ve çalış.

 

Aile ve akrabalarınız ile ilgili gelişmelere karşı daha esnek ve hoşgörülü davranın. Bazı konuları hala sizin çözmeniz gerekiyorsa demek oluyor ki size hala ihtiyaç var ve önemlisiniz. Bakış açınızı bu yönde tutun, isyan ve inkar sadece sizi yorar. Bu birkaç günlük süreçte doğal afetlere karşıda tedbirli olmakta fayda var.

 

Gelelim günün Tavsiyeli hikâyesine;

Zamanın birinde iki kasaba bir yarışa girerler. İki kasaba halkı karşı tarafa kendi ülkelerinin ne kadar zengin olduğunu göstermek isterler. Etkileyici bir şey olması için kasabanın ortasına büyük bir havuz yaptırırlar. Daha da ihtişamlı olsun, zenginliği ifade etsin diye de gece herkesin bir kova süt getirerek havuza dökmesi kararlaştırılır.

Bu fikir herkesçe kabul edilir ve zenginliklerini gösterebileceklerinin keyfi ile havuz yapılır. Kararlaştırdıkları şekilde herkes gece götürdüklerini havuza döker. Fakat sabah olduğunda havuzun sadece berrak bir su ile dolu olduğu görülür.

Araştırıldığında herkesin aynı şekilde düşündüğü ortaya çıkar. "Nasıl olsa bu kadar insanın içinde ben süt yerine su döksem belli olmaz diye düşünmüştür herkes.”

Böylece havuza süt getiren kimse olmamıştır. Yani herkes ne fark eder ki diye düşünmüştür. Ama bu farklar büyük farka dönüşmektedir. Siz de okulda, günlük yaşamda fark edecek sonuçlar için fark edin, farkında olun. Çünkü farkı yaratan farkınızdır.

Kısaca: Kişinin gelecekteki umudu, onun şimdiki gücünün kaynağıdır. İstediği hareketi yapan, istemediği hareketle karşılaşır. Sizin onayınız olmadan hiç kimse sizi etkileyemez. Kendimize olan saygımızı eğer biz vermezsek kimse elimizden alamaz. Duyan unutur; gören hatırlar; yapan öğrenir. Kişinin kendi ilkeleri uğruna savaşması, bu ilkelerle uyum içerisinde yaşamasından daha kolaydır. Gerçekler değişmez, bizim gerçekleri kavrama ve anlama biçimimiz değişir. İnsanlara hükmedenler, onları en iyi anlayanlardır. Hayat bir kumardır ve gerçek kumarbazlar hiçbir zaman tüm kartlarını göstermezler.

 

Mutlu günler dilerim…

 

X