"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Hayattaki en zor şey geçeceğin köprülerle, yakacağın köprüleri ayırt etmektir

Bazılarımız için tatil sonrası ilk iş günü bugün. Kimimiz için ise tatil devam ediyor olabilir.

Çarşamba gününe Ay başak burcunda başlıyor olacağız. Yeniden iş ortamımıza adapte olabilmemiz için aslında güzel bir gün. Güneş ile de uyumlu açı içerisinde olması kendimizi çalışma koşullarımıza kolay adapte edebileceğimizi, iyi organize olabileceğimizi gösteriyor. Öğlen saatlerine kadar planlamak istediğiniz işleriniz ile ilgili güzel çözümler bulabilirsiniz. Biraz bu noktaya eğilin. Tatil de bile olsanız işleriniz ile ilgili konularda girişimlerde bulunabilirsiniz. Mail atabilir ya da telefon görüşmelerinizi yapmanız adına yeni girişimler oluşturabilirsiniz.

Bugün hayatınızı dengeye alabilmek adına kararlar alın. Geçmiş ve bugün arasındaki dengeyi iyi kurabilirsiniz. Duygularınızı rahat ifade edebileceğiniz için aşk ve ilişkilerde çözülmemiş konularınızın konuşmasını bugün yapabilirsiniz.

Mars-Merkür kavuşumunun yengeç burcunda yakın hali ise; Zihinsel düşünce yapınızın çok yüksek olacağı bir zaman dilimine giriş yaptığımızı gösteriyor. Bu da sizin çok çabuk karar verip, düşünerek hareket etmenin sanki zaman kaybı gibi gelmesinden ötürü her zaman haklı olduğunuza inandığınız konular üzerine yanlış karar ve yargılara varmanıza sebebiyet verebilir. Zihniniz çok hızlı çalıştığından konuşma sırasında öne atılarak, karşılarındakinin lafını bölebilirsiniz. Bu durum bazen sıkıcı olaylara neden olabilir. Zihinsel faaliyetlerini kontrol altına almayı ve alaycı tavırlarından içerisinde olmamalısınız. Sivri dilli konuşmalar yapmayın yapanlara da itibar etmeyin. Bu biraz kavgacılıkta verebilir. İddialı konuşmalar yapmamaya özen gösterin. Bu kavuşumu gerçekten zihnen odaklanarak dualarınızı, istekleriniz ve planlarınıza uğruna harcamanızı öneririm. Mars-Plüton karşıtlığı etkilerine giriş yapmış bulunuyoruz ama bu açı ile ilgili önerilerimi Cuma yazısında paylaşacağım.

Gelelim günün Tavsiyeli Hikâyesine:

Pakistanlı Dr. İşân Hüseyni yaptığı büyük hizmetlerden dolayı ödül almak için uluslararası bir konferansa gidiyordu. Uçağa bindi. Ancak havada bir arıza olmuş ve yıldırım çarpması sonucu uçak en yakın havaalanına inmek zorunda kalmıştı. Bir sonraki uçak 16 saat sonra kalkacaktı.

-Sinirlendi ve “O toplantıya muhakkak yetişmem lazım” dedi.

-16 saat bekleyemem” diye bağırdı.

Görevliler gideceği şehrin 6 saat uzaklıkta olduğunu ve isterse araba kiralayarak gidebileceğini söylediler. Acele yola çıktı ama aksilik bu sefer de yolda şiddetli yağmurdan göz gözü görmez olmuş ve selden dolayı araç gidemez olmuştu. Yol kenarında eski bir evin kapısını çalıp hızla içeri girdi. Yaşlı bir kadın içeride oturuyordu.

Süratle ona “Telefonu verir misin telefon etmem lazım” dediğinde kadın tebessüm ederek dedi ki: “Görmüyor musun evladım ne telefonu. Burada ne telefon ne de elektrik var.

Geç az dinlen, yemek ye, çay iç sonra düşünürsün bu işleri ”dedi.

Adam çaresiz az ısınarak yemek yedi ve çayını yudumlarken yaşlı kadın namaz kılıp uzun uzun dualar etti. Dikkatle baktığında kadının bir beşiği salladığını ve beşikte çok küçük bir bebeğin hareketsiz durduğunu gördü.

Hemen sordu: “Kimin bu bebek anacığım? Hayırdır bu kadar uzun ağlayarak dua ettin” dedi

Yaşlı kadın; “Hem annesi hem de babasından yetim olan torunumdur. Ağır hastalığı var. Bölgedeki hiçbir doktor çaresini bulamadı. Ama çok iyi bir doktor varmış, İşan Hüseyni adlı bir doktor . Çaresi ondadır dediler. Ancak çok uzakta olduğundan birkaç gündür Allah’a dua ediyorum ki Allah bu bebeğin işini kolaylaştırsın diye dedi.

Doktor şaşkın bir durumda ne diyeceğini bilemedi. Ve sesi titreyerek yaşlı kadına teyzeciğim.

-Allah senin duanı kabul etti. Senin duan yıldırımlar çaktırıp uçağı yere indirdi. Seller akıttı arabamı evinin önünde durdurttu ve sonunda beni size ulaştırdı.

*Dr. İşan Hüseyni benim.

Dememiz o ki; Allah’ın kullarına isteğini ulaştıracağına karşın kalpten iman edin. Bütün yollar kapanınca yeri göğü yaratana sığın. Onun iltiması dua. Kalp en güzel aynadır. Ne yaparsan, Ne yazarsan, Ne düşünürsen, Ne paylaşırsan; O senin yüreğinin yansımasıdır. Hayatınızın düzgün gitmesini istiyorsanız hiç kimseye yamuk yapmayın. Kalbini ferah tutan iyi herkesin işini Allah rast getirir. Ne demiş eskiler ; Mevlam rast getirirse işini, mermere geçirir dişini, mevlam rast getirmezse işini, yoğurtta kırar dişini…

Mutlu günler dilerim.

 

X