"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Hayatınızı büyük vitese geçirmek yada yokuş aşağıya yuvarlanarak inmek sizin elinizde!

Günaydın güzel bir arife günü sabahından hepinize merhaba. Sabah saatlerinde Ay yay Burcu'nda hareket ederken öğlen 12.00 den sonra Ay oğlak burcuna geçiş yapacak.

Ay oğlak burcunda asaletli bir konumda değildir. Gün genelinde kendi performansımızı sergilerken çok fazla yorucu duygular içerisinde olabiliriz. Duygusal anlamda oldukça gergin hissedebilir ve gelişen en ufak esprili veya neşeli olayları bile ciddi karşılayabiliriz. Bu ciddi transit bugün aktif olan Venüs-Satürn 150 derecelik acısının hissettirdiği duyguyu tetikleyecek. İlişkilerimizi veya işbirliklerimizle ilgili etkileşimimizi daha fazla ciddiye alacağımız bir gün geneli. Partner ilişkimizde daha soğuk ve daha mesafeli olmak isteyeceğimiz, küçük engeller veya tahmin etmediğimiz yaklaşımların bize büyük bir engelmiş gibi görünüp motivasyonumuzu azaltmasına müsaade etmeden, zorluk çektiğimiz alanda harekete geçmek konusunda acele etmememiz gereklidir. Bugün bu konularda sabırlı olmamızda fayda var. İnsanları güvenilir bulamayabiliriz. Çevremizdeki insanlar bizi ciddiye almıyormuş gibi gelebilir. Bu durum sosyal güvenimizi azaltabiliriz. Bununla birlikte bugün Merkür geri hareketine devam ederken aslan Burcu’na geçiş yapıyor. Buda duygu ve düşüncelerimizi kendimizden emin bir şekilde oldukça ortaya sunma tuzağına bizleri bırakabilir. Bu tür hisler bizi iddialı olmaya itekleyebilir. Merkür 5 Eylül'e kadar aslan burcunda Geri hareketine devam ederken, 9 Eylül tarihinden sonra tekrar Merkür başak Burcunda hareket etmeye devam edecek. Güven duygunuzun artış olacağı için daha özgüvenli davranabiliriz. Mars ve chiron arasındaki 150 lik açının çabalarımızın pasif agresif davranışımızın savunma sistemimizin ve hayal kırıklığına yol açabilecek bu potansiyel altında istediğimiz şeyin peşinden gitme dürtümüzden şüphe ettirebilir. Önemli olan bunları bilip yönümüzü ve rotamızı iyi belirlemeliyiz.

Gelelim günün tavsiyeli hikâyesine;

Evlendiğinden beri evinde kalan babası yüzünden eşiyle sürekli tartışıyordu. Eşi babasını istemiyor ve onun evde bir fazlalık olduğunu düşünüyordu. 

Tartışmalar bazen inanılmaz boyutlara ulaşıyordu. Yine böyle bir tartışma anında; eşi, bütün bağları kopardı ve "Ya ben giderim, ya da baban bu evde kalmayacak" diyerek rest çekti... Eşini kaybetmeyi göze alamazdı.

Babası yüzünden çıkan tartışmalar dışında mutlu bir yuvası, sevdiği ve kendini seven bir eşi ve birde çocukları vardı. Eşi için çok mücadele etmişti evliliği sırasında. Ailesini ikna etmek için çok uğraşmış ve çok sorunlarla karşılaşmıştı. Hâlâ onu ölürcesine seviyordu.  Çaresizlik içinde ne yapacağını düşündü ve 

kendince bir çözüm yolu buldu. Yıllar önce 

avcılık merakı yüzünden kendisi için yaptırdığı 

kulübe tipi dağ evine götürecekti babasını. 

Haftada bir uğrayacak ve ihtiyacı neyse karşılayacak,

böylelikle eşiyle de bu tür sorunlar yaşamayacaktı.

Babasına lâzım olacak bütün malzemeleri hazırladıktan 

sonra yatalak babasını yatağından kaldırdı ve 

kucakladığı gibi arabaya attı. Oğlu Can, 

"Baba bende seninle gelmek istiyorum" diye ısrar edince

onu da arabaya aldı ve birlikte yola koyuldular. 

Karakışın tam ortalarıydı ve korkunç bir soğuk vardı. 

Kar ve tipi yüzünden yolu zor seçiyorlardı. 

Minik Can, sürekli babasına "Baba nereye gidiyoruz ?"

diye soruyor ama cevap alamıyordu. Öte yandan; nereye götürüldüğünü anlayan yaşlı adamsa gizli gizli gözyaşı döküyor oğlu ve torununa belli etmemeye çalışıyordu.Saatler süren zorlu yolculuktan sonra dağ evine ulaştılar. Epeydir buraya gelmemişti. Baraka tipindeki dağ evi artık çürümeye yüz tutmuş, tavan akıyordu. Barakanın bir köşesini temizledi hazırladı ve arabadan yüklendiği yatağı oraya itina ile serdi. Sonra diğer malzemeleri taşıdı en son da babasını sırtlayarak yatağa yerleştirdi. 

 

Tipi, adeta barakanın içinde hissediliyordu. Barakanın içinde fırtına vardı adeta. 

Çaresizlik içinde babasını izledi. Daha şimdiden üşümeye başlamıştı. Yarın yine gelir bir yorgan ve birkaç battaniye getiririm diye düşündü. 

 

Öyle üzgündü ki, dünya başına göçüyor gibiydi. O, bu duygular içindeyken babası, yüreğine bıçak saplanmış gibiydi. Yıllarca emek verdiği oğlu tarafından bir barakaya terk ediliyordu. Gururu incinmişti, içi yanıyordu ama belli etmemeye çalışıyordu. 

Minik Can ise olanlara hiçbir anlam veremiyordu.

Anlamsızca ama dedesinden ayrılacak olmanın vermiş olduğu üzüntüyle sadece seyrediyordu. 

 

Artık gitme zamanıydı. Babasının yatağına eğildi,

yanaklarını ve ellerini defalarca öptü. Beni affet der gibi sarıldı, kokladı. Artık ikisi de kendine hakim olamıyor ve hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Buna mecburum der gibi baktı babasının yüzüne ve 

Can'ın elini tutup hızla barakayı terk etti. 

Arabaya bindiler. Can yola çıktıklarında ağlamaya başladı, 

neden dedemi o soğuk yerde bıraktın diye. Verecek hiçbir cevap bulamıyordu, annen böyle istiyor diyemiyordu. Can: "Baba, sen yaşlandığında ben de seni buraya mı getireceğim?" diye sorunca dünyası başına yıkıldı. O sorunun yöneltilmesiyle birlikte 

deliler gibi geri çevirdi arabayı. Barakaya ulaştığında "Beni affet baba." diyerek babasının boynuna sarıldı. Baba oğul sıkı sıkı sarılmış çocuklar gibi hıçkıra hıçkıra ağlıyorlardı. Oğlu: "Baba beni affet! Sana bu muameleyi yaptığım için beni affet!" diye hatasını belli ediyordu...

Babası oğlunun bu sözlerine en anlamlı cevabı veriyordu...

"Geri geleceğini biliyordum yavrum. Ben babamı 

dağ başına atmadım ki, sen beni atasın... 

Beni bu dağda bırakamayacağını biliyordum."

 

Mutlu günler dilerim

KOÇ

Ufak bir sorunun ilişkilerini yaralamasına müsaade etme. Yanlış anlaşılmış olabilirsiniz. Bir daha ifade etmelisin.

BOĞA

Bazı olaylarda yaptığın hataları ve yeniden ayni durumda olsan nasıl davranacağını iyice düşün ve gelişebilecek olaylar için kendini hazırla.

İKİZLER

İnsanlar çok kısa zamanda sevgi sözcüklerini umarsızca dağıtmaya başlarlar. Bunları dinle ama gerçek sevgiyi karsındakinin davranışlarına bakarak bul.

YENGEÇ

Üzgün olduğunda, kırıldığında, acı çektiğinde, mutsuz hissettiğinde kendine özen göster, tıpkı hasta bakar gibi kendine bakim uygula.

ASLAN

Önemli bir eğitim sürecine başlayabilirsiniz. Alacağınız bu sorumluluklar ve eğitimler kariyerde önemli bir ivme yakalamanızı sağlayacaktır.

BAŞAK

Finansal hukuki süreçleriniz varsa yeni gelişmeler oluşabilir ve sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz.

TERAZİ

İlişkiler ile ilgili şanslı bazı başlangıçlar yada görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.Beklediğiniz haberler veya iletişimler gün içerisinde kurulabilir.

AKREP

Çevrenize karşı cömert davranıp sonrasında pişmanlık duyabilirsiniz.Kariyeriniz ile ilgili girişimsel tavırlar içinde bulunun.

YAY

Eski arkadaşlık ilişkileriniz veya küslükler gündeme gelebilir.Yaşanılan maddi streslerinizi yakın çevreniz veya kardeşlerinizle çözmek isteyebilirsiniz.

OĞLAK

Sosyal çevrenizde maddi konular yüzünden bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz.Borç almak ya da finansal sorunlarınıza çözüm bulmak adına doğru bir gün.

KOVA

Geçmiş ilişkileriniz ya da hatalarınızla iligli önemli hesaplaşmalar yaşayabilirsiniz.İlişkisel anlamda kayıplarınızı sorgulayacağınız bir gün.

BALIK

Düzenli egzersi yapmak isteyebilir bunlarla ilgili planlar yapabilirsiniz.Kas zedelenmeleri,ayak bilek burkulmalar vs dikkatli olmalısınız.Hızlı hareket etmeyin.

X