"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Göze alamadığın şeylerden, gün gelir gözünü alamazsın

Hepinize günaydın sevgili dostlar.

Dün rahatsızlığım nedeniyle yazı yazamadım. O kadar çok mail geldi ki, yazdıklarınız üzerine kendimi biraz toparlayayım ve sizleri boş bırakmamak adına gündemden haber vereyim dedim.

 Bir okuyucum şöyle yazmış: “Aygül Hanım çok geçmiş olsun. Bugünlük dinlenin ama yarın mutlaka yazınızı yayınlayın”

 Bir okuyucumda şöyle demiş: “Hani her sabah anneniz sizi okula hazırlar ama bir sabah anne hastadır kalkamaz, kendi kendine hazırlanır biraz eksik okula gidersin. Bu sabah sizi okuyamadığım için kendimi eksik eşyalarla okula gitmiş hissettim.”

 O kadar hoşsunuz ki.

Dedim hadi Aygül toparlan kızım. Bizim çocukları okula eksik gönderme…

 İlginiz alakanız için sonsuz teşekkürler.

 Gelelim günümüze;

 Yeni bir başlangıç içinde olabilirsiniz.

Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bugün az konuşup çok iş yapma zamanı. Kendinizi daha profesyonel işler içerisine çekmelisiniz. Hayatınıza yeni bir bakış açısı ile bakmalısınız. Yeni bir teklif sizleri heyecanlandırabilir. Hayata karşı önemli bir başlangıca ilerliyor olabilirsiniz. Venüs bugün ilişkiler konusunda size yardımcı olabilir. Kendinizi bugün ifade ederken karşı taraftan çok hoş algılanabilirsiniz.

Geçtiğimiz birkaç gündür belki de boşuna verdiğiniz emekleri sorguluyor olabilirsiniz. Kimlere neden bu kadar fedakârlık yaptım ya da neden bu kadar emek verdim. İnsanlara taşıyamayacakları yükleri vermek bizim hatamız.

Ben şuraya listemi açıklayayım. Sizlerde instagram da postun altına bana yazın.

Yaşamda bir kez gitti mi dönmeyen üç değer: Zaman, sözcükler, fırsat.

Yaşamda hiçbir zaman yitirilmemesi gereken üç değer: Barış, umut, dürüstlük.

Yaşamda sürekliliğine güvenilmeyen üç değer: Başarı, sağlık, zenginlik.

 Yaşamda kişiyi geliştiren üç değer: Çok çalışma, samimiyet, azim.

Yaşamda kişiyi körelten üç öğe: Cesaretsizlik, gurur, öfke.

Yaşamda önemli iki sözcük: “Teşekkür ederim”

Dememiz o ki; Hayata yeni baştan başlamak mümkün olmasa da hayata yeni baştan bakmak mümkündür. Nitekim biraz dikkatli bakıldığında görülecektir ki insan kendini yineler durur. Bugün hayata yeniden bakmayı deneyin. Ve kendi hayatınızı değiştirecek tek bir adım bile olsa atın.

 

X