"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Gerçekten başaracaklarına inananlara, kader gerçek yolunu gösterecektir…

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Gayet dikkatli davranışlar ve mükemmeliyetçi istekler içerisinde olabiliriz.

Gün genelinde daha fazla içinizden geldiği gibi davranmanızı ve daha hoşgörülü olmanızı önerebiliriz. Ay-Mars karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde düzensiz bulduğunuz konular için kırıcı ve agresif davranışlar sergileyebilir, sevdiklerinizi incitebilirsiniz. Akabinde öğle saatlerinde gerçekleşecek Ay-Neptün karşıtlığı ile kendinizi sırf değerli hissedebilmek adına varlığınızın birilerine veya bir şeylere yararlı olduğunu ispat etmek isterken yeterli sonucu alamamanızın hırçınlığını yaşayabilirsiniz. Olayları hemen düzeltmek yerine anlamaya ve sakince herkesin kendi hatasını kendisinin düzeltmesine müsaade etmelisiniz. Akşam saatlerine doğru projeleriniz, toplantılarınız ve iş görüşmeleriniz adına daha verimli geçirebilirsiniz. Girişimci yönünüzü ortaya koymak adına güzel fırsatlar elde edebilirsiniz. Konu her ne olursa olsun bugünün en önemli teması pozitif anlamda olmasını arzu ettiğiniz her şeye inanmanızla ilişkili olacaktır.

Günün tavsiyeli hikâyesine gelecek olursak;

Bir grup kariyer yolunda ilerleyen yeni mezun, eski üniversitelerindeki profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler. Sohbet, sonunda işin ve hayatın stresinden şikâyetleşmeye döner.

Misafirlerine kahve ikram etmek isteyen profesör mutfağa gider ve yanında büyük bir termos içinde kahve ve porselen, plastik, cam, kristal olmak üzere değişik tarzda ve ucuz görünenden, pahalı ve hatta çok özel olanlarına kadar değişik kahve bardakları ile gelir.

Herkes bir bardak secince, profesör şöyle söyler:

‘Fark ettiyseniz, tüm pahalı görünen bardaklar alındı ve geriye ucuz görünümlü, sade bardaklar kaldı. Kendiniz için en iyi olanı istemeniz normal olsa da, bu sizin stresinizin ve problemlerinizin kaynağı aslında. Emin olun ki, bardağın kendisi kahvenin kalitesine hiç bir şey katmaz. Çoğu zaman, sadece daha pahalıdır ve hatta bazı durumlarda da içtiğimizi saklar. !Hepinizin aslında istediği kahveydi, bardak değil, ama bilinçli olarak en iyi bardaklara yöneldiniz ve sonra birbirinizin bardağına bakmaya başladınız.

Hayat kahveye benzer, iş, para ve toplumdaki konumunuz da bardaklardır. Onlar hayati tutmak için sadece araçlardır ve seçtiğimiz bardak yasadığımız hayatin kalitesini belirlemediği gibi değiştirmez de.

Bazen sadece bardağa odaklanarak kahvenin tadını çıkarmayı unuturuz. Unutmayın hayatı mükemmel yapan bizim pozitif anlamda inançlarımız ve içsel gücümüz. Hayat varılacak bir istasyon değil. Bir nedene bağlı kalmayın. Yani zengin olmaya vardığınızda, hayatınızda o çok istediğiniz kişinin size âşık olmasıyla, o çok istediğiniz arabayı aldığınızda vb. Hiçbir şey değişmeyecek… Önemli olan o hedefe giderken mutlu olmayı başarabilmektir. Kahvenizin tadına varın!

En mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip değildirler. Sadece her şeyin en iyi şekilde tadını çıkartırlar. Aslında tüm mesele bu… Birde kahve J Mutlu günler dilerim…

X