"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Farkı yaratan farkınızdır… Korkmadan hayatınızı yeniden hayal edin!

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde girişimci yönünüzü kullanmak yerine yarım kalmış işlerinizi tamamlamayı deneminiz de fayda var. Ruhsal anlamda kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Bu duygusal yorgunluk öğlen saatlerinden sonra Ay’ın Yay burcuna geçişiyle ortadan kalkabilecek. Eğitim, yayıncılık, ticaret, seyahatleriniz ile ilgili konularda çalışmalarınız var ise bu geçişle birlikte pozitif bir yön kazanabilirsiniz. Akşam saatlerinde kırıcı olmaktan, hayal ettiğiniz finansal projelerinizde ön göremediğiniz durumlar, başkalarının acımasızca eleştirileri canınızı sıkabilir. Buna sebep verecek ortamlarda bulunmamanızı önerebilirim. Herhangi bir hedefe ulaşmak, herhangi bir engeli aşmak veya hayatınızdaki en önemli hazineyi bulacağınızı bilerek yaşadığınız olumsuzluklara meydan okuyun. Sadece var olduğuna inandığımız için varız ve her an inancınızı değiştirebilir ve gerçeğinizi değiştirebilirsiniz! Yeterince zeki değil misin? Yeterince cesur değil misin? Veya doğru zamanda doğru yerde değil mi?

 Gelelim günün Tavsiyeli hikâyesine;

Zamanın birinde iki kasaba bir yarışa girerler. İki kasaba halkı karşı tarafa kendi ülkelerinin ne kadar zengin olduğunu göstermek isterler. Etkileyici bir şey olması için kasabanın ortasına büyük bir havuz yaptırırlar. Daha da ihtişamlı olsun, zenginliği ifade etsin diye de gece herkesin bir kova süt getirerek havuza dökmesi kararlaştırılır.

Bu fikir herkesçe kabul edilir ve zenginliklerini gösterebileceklerinin keyfi ile havuz yapılır. Kararlaştırdıkları şekilde herkes gece götürdüklerini havuza döker. Fakat sabah olduğunda havuzun sadece berrak bir su ile dolu olduğu görülür.

Araştırıldığında herkesin aynı şekilde düşündüğü ortaya çıkar. "Nasıl olsa bu kadar insanın içinde ben süt yerine su döksem belli olmaz diye düşünmüştür herkes.”

Böylece havuza süt getiren kimse olmamıştır. Yani herkes ne fark eder ki diye düşünmüştür. Ama bu farklar büyük farka dönüşmektedir. Siz de okulda, günlük yaşamda fark edecek sonuçlar için fark edin, farkında olun. Çünkü farkı yaratan farkınızdır.

Kısaca: Kişinin gelecekteki umudu, onun şimdiki gücünün kaynağıdır. İstediği hareketi yapan, istemediği hareketle karşılaşır. Sizin onayınız olmadan hiç kimse sizi etkileyemez. Kendimize olan saygımızı eğer biz vermezsek kimse elimizden alamaz. Duyan unutur; gören hatırlar; yapan öğrenir. Kişinin kendi ilkeleri uğruna savaşması, bu ilkelerle uyum içerisinde yaşamasından daha kolaydır. Gerçekler değişmez, bizim gerçekleri kavrama ve anlama biçimimiz değişir. İnsanlara hükmedenler, onları en iyi anlayanlardır. Hayat bir kumardır ve gerçek kumarbazlar hiçbir zaman tüm kartlarını göstermezler.

 Mutlu günler dilerim…

KOÇ

Sorunları biriktirmeyin. Karşınıza çıktıkça çözün. Dediğim dedik tavrınız bugün size zarar verebilir.

BOĞA

Alışkanlıklarınızı değiştirin ve bunları aşmayı deneyin. Harekete geçme zamanı.

İKİZLER

Duygusal anlamda üzerinizdeki baskıdan kendinizi kurtarmayı deneyin. Özgürlük sizin için vazgeçilmez olabilir ama şartlara göre ayak uydurun.

YENGEÇ

Ofis arkadaşlarınızla aranızda karşılıklı anlayışı ve sınırlarını koruyun. Hâkim olan bazı stres yaratan durumlarında sona erdiğini görebileceksiniz.

ASLAN

Sizi ve bulunduğunuz konumu hafife almak isteyebilirler burada sınırlarınızı dikkatli çizmelisiniz. İletişimde ki başarınız sizi farklı bir noktaya taşıyacaktır.

BAŞAK

Arkadaş çevreniz ve sosyal yaşamınızda beklenmedik bazı davranış şekilleri sizi gerebilir. Sinirlerinize hâkim olun ve bugün maddi beklentiler içerisinde olmayın

TERAZİ

Sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizden alacağınız destekleri geleceğe yönelik yeni hedefler ve projeler adına belirlemeniz kariyer planlarınız için güzel olacaktır.

AKREP

Aşkta bazı taleplere karşı dengeli tavrınızı korumaktan vazgeçmeyebilirsiniz. Yöneticileriniz ile ilgili radikal kararlar verip yüzleşmeyin

YAY

İletişiminiz ve ikna edici üslubunuzla maddi kaynaklarınızı genişletebilirsiniz. Seyahat planlarınızda aksamalar olabilir.

OĞLAK

Gün genelinde yeni aşklar ve sürpriz tanışmalar söz konusu olabilir. Eski ilişkilerinize dair gizli kalmış bazı konuları öğrenebilirsiniz.

KOVA

Yakın çevrenizle agresyon yaratacak konulardan uzak durun. Duyacağınız bazı haberler sizi mutlu edecek.

BALIK

İletişimlerde aktif ve verimli bir süreç.Yakın çevrenizden önemli destekler almak sizi huzurlu kılabilir.

 

X