"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

ETRAFINIZDAKİ OLANLARIN İÇİNİZE SIZIP SİZİ AŞAĞI ÇEKMESİNE İZİN VERMEYİN!

Ay Akrep burcunda ilerliyor olacak. Gece 00:42’de meydana gelen dolunayın duygusallığı ve motivasyon eksikliği ile güne başlayabiliriz.

Gün boyunca Ay herhangi bir gezegenden açı almayacak. Biz buna Ay boşlukta diyoruz. Ay, kişinin varlığının doğal ve özel parçasının ifade edilmesi ile ilgili kuvvetli bir dürtüyü temsil eder. Haritanızdaki Ay kalbin arzularını temsil eder. Ay’ın aldığı açılar kişinin arzularının varoluş halini ne kadar ifade edebildiğini ve kendisini ne kadar iyi hissedebildiğini gösterir. Buda bu zaman diliminde bazı kararsızlıklar içerisinde olabileceğimiz mesajınız veriyor. Mümkün oldukça görüşmelerinizi, kararlarınızı ve bazı belirsiz olan işlerinizi öğleden sonraki süreçte değerlendirebilirsiniz. Bugün yaşanılan olaylara karşı aşırı hassas davranmak, önemsiz şeylere aşırı tepki vermek, kendinizi aşırı savunmacı bir tavır içinde bulunmanız söz konusu olabilir. Akşam 20:45 sonrası Ay Yay burcuna geçiyor. Duygusal anlamda dolunay etkilerinden daha da sıyrılacağımız ve kendimizi daha güvende hissedeceğiniz, geleceğe yönelik hedefleriniz için bir takım girişimlerde bulunacağınız iki günlük bir zaman dilimine girmiş olacağız. Merkür-Uranüs kavuşumu ve Satürn’e olumlu açısı ise sürpriz haberler, heyecanlı birliktelikler, güzel işbirlikleri içerisinde olacağımızı gösteriyor. Lakin etkileyici konuşmalar adına muhteşem bir etki diyebiliriz. Buradaki tek husus kendinize inanmanız ve güvenmenizle ilişkili olacak. Denemeye değer!

ETRAFINIZDAKİ OLANLARIN İÇİNİZE SIZIP SİZİ AŞAĞI ÇEKMESİNE İZİN VERMEYİN

GÜNÜN TAVSİYELİ HİKÂYESİNE GELECEK OLURSAK;

İş adamının işleri bozulmuştu. Ne yaptıysa olmuyordu. Bir zamanlar çok başarılı bir insan olmasına rağmen şimdi büyük olan sadece borçlarıydı. Bir taraftan kredi verenler onu sıkıştırırken, diğer taraftan da bir sürü insan ödeme bekliyordu. Çok bunalmıştı ve hiçbir çıkış yolu bulamıyordu. Nefes almak için parka gitti. Bir banka oturdu, başını ellerinin arasına aldı ve bu durumdan nasıl kurtulacağını düşünmeye başladı.

Tam bu sırada birden, önünde yaşlı bir adam durdu. 'Çok üzgün görünüyorsun. Seni rahatsız eden bir şey olduğu belli… Benimle Paylaşmak ister misin?' diye sordu yaşlı adam. İşadamının yakınmalarını dinledikten sonra da, 'Sana yardım edebilirim' dedi. Çek defterini çıkardı. İşadamının adını sordu ve ona bir çek yazdı. Çeki ona verirken de şöyle dedi: 'Bu para senin. Bir yıl sonra seninle burada buluştuğumuzda bana olan borcunu ödersin. Hadi al' dedi. Ve yaşlı adam geldiği gibi hızla gözden kayboldu.

İşadamı elindeki çeke baktı. Çekte 500 bin dolar yazıyordu ve imza ise John Rockefeller' e aitti, yani o gün için dünyanın en zengin adamına. 'Tüm borçlarımı hemen ödeyebilirim' diye düşündü. John Rockefeller' e ait bu çekle her şeyi çözebilirdi. Ama çeki bozdurmaktan vazgeçti. Bu değerli çeki kasasına koydu. Onun kasasında olduğunu bilmenin güveniyle yepyeni bir iyimserlikle işine tekrar dört elle sarıldı. Büyük küçük demeden tüm işleri değerlendirmeye başladı. Ödeme planlarını yeniden yapılandırdı. İyi yapılan işler yeni işleri doğurdu. Birkaç ay sonra tekrar işlerini yoluna koyabilmişti.

Takip eden aylarda ise borçlarından tümüyle kurtulup hatta para kazanmaya başlamıştı. Tüm bir yıl boyunca çalıştı durdu. Tam bir yıl sonra, elinde bozulmamış çek ile parka gitti. Kararlaştırılmış saatin gelmesini bekledi. Tam zamanında yaşlı adamın hızla ona doğru geldiğini gördü. Tam ona çekini geri verip başarı öyküsünü paylaşacakken bir hemşire koşarak geldi ve adamı yakaladı. Hemşire 'Onu bulduğuma çok sevindim, umarım sizi rahatsız etmemiştir' dedi. 'Çünkü bu bey sürekli olarak huzur evinden kaçıp, bu parka geliyor. Herkese kendisinin John Rockfeller olduğunu söylüyor' diye ekledi. Hemşire adamın koluna girip onunla birlikte uzaklaştı.

İşadamı şaşkın bir şekilde öylece durdu kaldı. Sanki donmuştu. Tüm yıl boyunca arkasında yarım milyon dolar olduğuna inanarak işler almış, yapmış ve satmıştı.

Dememiz o ki; İş adamı birden, hayatının akışının değiştiren şeyin para olmadığını fark etti. Çünkü kendine inanmasıyla her şey değişmişti. Hayatını değiştirenin yeniden kendinde bulduğu kendine güven ve inançtır.

Başarının sırrı, kasamızda duran değil, kendi kalbimizde ve kafamızda olanlardır. Başka yerde aramaya gerek yok…

Mutlu günler dilerim…

KOÇ

• Parasal konular ile ilgili bazı dengeleri toparlamak isteyeceksiniz.
• Maddi konularınız ile ilgili geleceğe yönelik planlar yapmak size güven verebilecek.

BOĞA

• Sevgi anlamında kendinizi güvensiz hissedebilirsiniz.
• Finansal konularda önemli bir düzenleme içerisinde olabilirsiniz.

İKİZLER

• Bugün izlenimlerinizi oluşturmak için acele hareket etmeyin.
• Negatif eleştirileri çok fazla ciddiye almayın.

YENGEÇ

• Finansal işbirliklerinizde daha dikkatli olmalısınız.
• İkili ilişkilerdeki iletişimsel başarılarınız ile göz dolduracaksınız.

ASLAN

• Bazı konularda kendinizi ifade etmek durumunda kalabilirsiniz.
• Anne ve babanız ya da yakın çevre ile ilgili planlar size bugün şifa verecek nitelikte olabilir

BAŞAK

• Tavrınızda ki sert etkiler toparlanması zor durumlara yol açabilir.
• Trafikte dikkatsizlikten dolayı ufak sıkıntılar yasayabilirsiniz temkin!

TERAZİ

• İlişkilerde özgürlük temalı bazı sorunların yeniden gündeme gelmesi sizi sıkıntıya düşürebilir.
• Aşkta bazı taleplere karşı dengeli tavrınızı korumaktan vazgeçmeyebilirsiniz.

AKREP

• Tepkilerinizi daha sınırlı bir şekilde gösterin.
• Çabuk oluşan çelişkilere karşı daha kararlı durun.

YAY

• Yaralarınızı sağduyu ile sarmalayarak bir yerlerden ruhsal arınmaya başlamanız doğru olacak.
• İlişkilerinizin gündemde olacağı bir gün diyebiliriz.

OĞLAK

• Önemli toplantılar ve ziyaretler günün tamamını meşgul edebilir.
• İlişkilerde dengeyi bulmanın aslında zor olmayacağı bir gün.

KOVA

• Sabır ve güç gerektiren önemli iş projeleri hayatınızın gündemini oluşturabilir.
• Kulağınıza çalınan her haber doğruluk payı taşımayabilir.

BALIK

• Arkadaş çevreniz ve sosyal yaşamınızda beklenmedik bazı davranış şekilleri sizi gerebilir.
• Sinirlerinize hâkim olun ve bugün maddi beklentiler içerisinde olmayın

 

 

X