"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Dalgaları durduramazsın ama sörf yapmayı öğrenebilirsin

Sörf yapmamız gereken birkaç gün olabilir önümüzde desem korkutur muyum?

Yok! Asla korkutmam biliyorum.

Çünkü bizler, yıllar oldu o dalgalarla boğuşmayı bileli öyle değil mi?

 

Nelerle boğuşmadık.

Neleri yenmedik ya da nelere yenilmeyi hazmetmedik?

 

Hayat öyle tuhaf bir yer ki…

Bir zaman geliyor, 30 yıllık ya da 20 yıllık ya da ne bileyim 10 yıllık olsun. O sağlam sandığınız yeriniz de yeniden kendinizi anlatmak zorunda kaldığınız noktaya dönüyorsunuz.

 

Kendi öyküme baktığımda emin olun hayatımın her alanında hep kendimi anlatmak zorunda kaldım. Arkadaşlık ilişkilerimde, aile ilişkilerimde, evliliğimde, kariyer hayatımda ve her alanda…

 

Bundan şikayetçi olmadığımı söyleyebilirim. Çünkü her anlatışta kendimi yeniden keşfettim ve bana yeniden kendimi keşfetmemi sağladıkları için onlara şükrettim.

Bazı yaşananları evrenin bir düzeni olarak kabul ettiğinizde gelişiminiz hızlanıyor. İşte evrenin düzenini anlamak içinde yol haritanızı bilmeniz gerekiyor.

 

Mesela benim için kurgulanan harita planımda tekamülümü kendimi anlatmam üzerine yapacağımı gördüm. İşte düşünsenize şu an bile anlatıyorum. Ama şuan yaptığım bu anlatım,

anlatımlarımın en güzeli diyebilirim…

 

İlişkilerinizi güçlendirmek ister misiniz?

 

İlişkilerinizi zenginleştirmek için 7.evinizi kullanabilirsiniz.

 

Doğum haritanızda 7.ev diye tanımladığımız ilişkiler evinin yönetici burcu, bu evdeki gezegenler ve aldığı açıları tanıyor olmanız çok önemlidir. Venüs gezegeni ise ilişkideki ihtiyaçlarınızı ve kendinizi ifade biçiminizi açığa çıkarır.

 

Bizler genelde hep sorularımızı şöyle sorarız.

Karşı taraf bizden ne istiyor?

Beni arar mı?

Beni sorar mı?

Ona nasıl bir yaklaşım sergilemeliyim?

 

Aslında haritanızdan anlamanız gereken sizin için en uygun partnerin ve ilişki tipinin ne olduğunu özümseyerek beraberliklerinizi daha uyumlu hale getirebilmenizdir. Haritanızdaki bilgiler ilişkilerinizi şekillendirme konusunda size yardımcı olabilir.

 

Haritanızdaki özellikler “potansiyellerinizdir” ve bu potansiyeli geliştirmek size kalmıştır.

Bir ilişkiden beklentinizi, ihtiyaçlarınızı ve beraberliklerinizdeki güçlü ve zayıf noktalarınızı içeren bir liste yapabilirsiniz. Ya da uzman bir astrologdan danışmanlık alabilirsiniz.

Ya da varsa astroloğunuz bu sorulara yanıt isteyebilirsiniz.

 

İyi ve kaliteli bir ilişki yaşamak için kendinizi ne kadar geliştiriyorsunuz?

Sürekli ne zaman evleneceğim sorusunu sormak yerine evlilik kurumuna bakış açınız nedir ve bu sizin için ne ifade ediyor? Buna gerçekten ihtiyacınız var mı?

 

 

Dememiz o ki; Gerçeğin doğası akıcıdır ve hayatımız duygu ve düşüncelerimize yön veren algılarımız tarafından şekillendirilir. Eğer özgüvenli biriysek kendimize hayatın güzel olacağına inandırmışsak olumlu düşünmeyi bir an için bile elden bırakmaz, en zor zamanlarda bile hedeflerimize ulaşacağımıza inanırız. Eğer korkar ve bazı şeyleri hak etmediğini düşünen bir insansak hayatın güzellikleri genelde bizi pas geçer çünkü fırsatları fark edemeyiz. Yani defalarca bıkmadan söyleyebilirim ki nereden baktığımız oldukça önemlidir.

 

O zaman gelelim gökyüzüne göre günün ders alınacak hikayesine;

 

Ormanın birinde sürekli diğer hayvanlara musallat olan bir fare yaşamaktadır.

Fareden çok çeken hayvanlar günün birinde toplanır ve ondan kurtulma görevini "ezeli düşmanı" kediye verir.

 

Farenin peşine düşen kedi onu bir ağacın altında olacaklardan habersiz beklerken görür, usta bir avcı gibi sessizce yaklaşır arkasından. Pençesini kaldırır, ama kedinin gölgesini gören fare şimşek hızıyla fırlar. Hızlı bir kovalamaca sonunda düz bir ovaya gelirler. Sağına soluna bakan fare kaçacak yer olmadığını görür. 

 

Tek çare, düz ovanın ortasında yalnız başına otlamakta olan inektir. Nefes nefese ineğin yanına doğru koşar ve başlar yalvarmaya. Fareden az çekmeyen inek önce yardım etmek istemez ama yalvarmalarına fazla dayanamaz ve onu saklamaya razı olur.

 

"Peki, peki. Uzatma da geç şöyle arkama" der inek.

 

Fare arkasına geçince inek pisliğini üzerine bırakır.

Fare pisliğin içinde kaybolur, ancak dik kuyruğu dışarıda kalmıştır.

Kuyruğu gören kedi hemen ineğin yanına gelir. Kuyruğundan tuttuğu gibi fareyi pislikten çıkarır ve oracıkta yer.

 

Alınacak dersler:

1- Üzerinize her pislik atan düşmanınız değildir.

2- Sizi pislikten çıkaran herkes dostunuz değildir.

3- Boğazınıza kadar pisliğe gömülmüşseniz, kuyruğunuzu fazla dik tutmayın.

 

Bilgeliğe ulaşanlar, yaşadıkları olaylardan ders çıkaranlardır.

 

Güzel bir gün dilerim…

X