"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Çalışarak elde ettiklerinizi her zaman daha çok seversiniz

Günaydın yepyeni bir haftadan yepyeni bir günden ve yepyeni umutlardan. Ay bugün yay burcunda ilerliyor olacak. Duygusal anlamda üzerimizde tarif edilemeyen bir gerginlik hissedebilirken aslında içimizde nedenini bilmediğimiz ve karar vermemiz gereken konularla başa çıkmakta zorlanıyor gibi de olabiliriz. Aslında yay burcunun iyimserliğini ve neşesini bugün kullanmayı başarırsak oldukça keyifli bir gün olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun üzerine kişiler arası ilişkilerde de şüphe ve kuruntu içinde olabiliriz. Bugün duygularımıza yenik düşmemeye ve kararlı olmaya önem verelim. Yaşadığımız olumsuzlukların bizleri hedeflerimizden uzaklaştırmamasına gayret edelim.

Öğleden sonra Ay ve güneş arasındaki uyumlu açı ile bizlerde yaşama dair bir takım kalıcı kararlar verebilir ve bunları ailemize veya yaşamımıza ortak olan kişilere açıklama ihtiyacı hissedebiliriz. Bugün içinizdeki ego ve duygularınız arasındaki uyumu yakalarsanız çevrenize karşı başarı ve saygıyı size doğal olarak getirecektir.

Hayata bakış açınız bugün genelde pozitif olacağından vereceğiniz kararlar ve kuracağınız iletişim oldukça başarılı olabilir. Başkalarına baskı uygulamadan, kendinizi geliştirme yönünde hareketler sizi huzurlu kılar. Buda sizin liderlik yönünüzü ortaya çıkartacak fırsatlar önünüze getirebilir. Yaşamda yükselmenizi sağlayacak yeteneklerinizin geliştirmek için bugün birtakım araştırmalar yapmak ve o konuya eğilmek içinde gayet güzel bir gün.

Merkür gezegenin de artık ileri hareketine geçiş yapmasıyla kendinize başarı getirecek işlere yönelmenizde fayda olacaktır. Gün içinde yaşanacak Venüs-Merkür açısı ile sevgi ve aşk konularından sizlere şaşırtıcı teklifler gelebilir ve kaybettiğiniz şansı tekrar elde edebilirsiniz.

Bugün arefe günü ve önünüzde kocaman bir 5 günlük bayram tatili bulunmaktadır. Âdeta bunu bir fırsat bilerek kendinizle ilgilenmeli ve Eylül ayına artık farklı karar ve yeniliklerle giriş yapmalısınız.

Gelelim günün Tavsiyeli Hikayesine;

Bir gün psikiyatristin muayenesine çok üzgün vaziyette ağlayan birisi gelmiş ve başlamış anlatmaya;

– Benim ekonomik durumum iyi. Maddi anlamda bir sıkıntım yok. Sağlık sorunumda yok. Ancak başka bir sorunum var.

– Nedir o?

–Neşelenemiyorum. Sürekli moralim bozuk. Şöyle gülmek, bazen kahkaha atmak, eğlenmek istiyorum. İşte bunun için size geldim.

Arkadaş, işin doğrusu bu olay, benim uzmanlık alanıma girmiyor. Ancak sana bir öneride bulunabilirim. Şu karşıya 10 gün önce bir sirk geldi. Bir de palyaço var.

Ben gittim. Çok güzeldi, özellikle de o palyaço harikaydı. Gülmekten yerlere yattım, o kadar çok eğlendim ki…  Sana da o sirke gitmeni özellikle o palyaçoyu seyretmeni öneririm.

Bunun üzerine adamın suratı iyice asılmış ve adeta fısıltı halinde demiş ki;

– O palyaço var ya… O benim işte…

Dememiz o ki; Hayat akarken çevrenizdeki insanların mutluluğu için çabalarken acaba siz mutlu olmak için ne yapıyorsunuz?

Size benden ev ödevi bakalım. Bu sorunun cevabını bulmak için önümüzde iyi bir zaman var.

Şimdiden küçüklerin yanaklarından, büyüklerin ellerinden ve aynı yaş devrelerimin yüreklerinden öperim ….

Bayram gibi bir bayram diliyorum…

 

X