"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

“Ben başarısızlığa inanmam. Eğer süreçten memnunsanız, bu başarısızlık değildir.”

Günaydın haftanın ortasından merhaba. Ay Terazi burcunda hareketine devam ediyor. Başkalarıyla uyumlu olmak veya işbirliği yapmak için gayret göstereceğimiz bir gün geneli. Çevremizdeki insanlarla dengeli hareket etmek için yollar aramaya çalışacağız.


Bu sabah Mars-Ceres olumlu açısı kendinize güveninizde ince bir artış sağlar. Kendimizi savunmak veya arzularımızı sürdürmek için destek görebiliriz. Çevremize cesaret verici motivesi yüksek mesajlar vermemiz hem işlerimizi kolaylaştırırken hem de bizi daha mutlu yapabilir. Kendimizi daha güvenilir hissettirmek için adımlar atmanın ve aile içi ilişkileri güçlendirmenin tam zamanı.


Ay'ın Uranüs'e muhalefeti akşama doğru bizi ilişkilerimizde  sınırlanmış hissettiğimiz konulara karşı asileştirebilir. Özgürlük bilinci çok hızlı bir şekilde oluşabilir. Daha sakin olarak bugüne kadar ki şartların oluşumunu da düşünerek hareket etmenizde fayda var. Şuan hissettiğiniz bilinç çok uzun bir zamandır oluşmuş bir süreçtir. Bu savunmasızlık duygusunun size hata yaptırmasına izin vermeyin.

Gelelim günün Tavsiyesine ;

Yargılamak, insanoğlunun icadıdır. Evrende tam bir yargısızlık hali vardır. Her şey olur ve biter; iyi veya kötü değildir. Yargı, temel alındığı bir standardı da beraberinde getirir. Kendimizi, başkalarını ve olan her şeyi kendi yüksek ve ideal standartlarımızdan yargılarız.

Sonuçta da, derin bir “yetersizlik” duygusuyla yüzleşmek durumunda kalırız.

Yargısızlık bize;

Ahlakı, Allah’ın değil insanların icat ettiğini hatırlatır. Bu yasa, O’nun asla bizleri yargılamadığını, sadece bize dengeleme ve öğrenme fırsatları verdiğini anımsatır.

Evrensel Ruh bizi yargılamaz; yargılar insanoğlunun icatlarıdır. Yargı, kendimizi yapay, çoğu kez idealistçe olan kusursuzluk, ahlak doğruluğu ya da gerçeklik standartlarına göre yargılarken kullandığımız kıyaslama ve hâkimiyet kırma vasıtasıdır.

Gençlik gerilerde kalırken ve zaman değişiklikler getirdikçe, mevcut fikir ve kanılarımızın birçoğunu değiştirebiliriz. Öyleyse, kendimizi en yüksek meselelerin yargıcı tayin etmekten sakınmalıyız. 

Mutlu günler dilerim…

X