"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Başkalarının hayallerine ulaşmalarına yardım edin, siz de kendi hayallerinize ulaşırsınız

Günaydın haftanın sonuna doğru adım adım ilerliyoruz. Bugün ay sabah saatlerinde yay burcunda ilerlerken öğleden sonra oğlak burcuna geçiş yapıyor olacak. Oğlak burcunda rahat hareket edemediğinden dolayı  aşk, ilişkiler ve dostluklar konusunda gizlilik gerektiren paylaşımlarınız   sınanma noktasına kadar gelebilir. İlişkiye dayalı  beklentilerin artması ve buna bağlı olarak çıkan ani çatışmalar bir takım gerginliklere yol açabilir.

Bugünün rahatsızlık verici negatif etkilerinden kurtulmak isteyenler beklentilerini azaltıp elindeki var olan imkânlarla mutlu olmayı denemeli ve başkalarından bir şey beklerken kendi güçlerinin üstünde bir performans beklememeleri yerinde olacaktır. 

Hayatınızda yeni başlangıçlara yol vermek ve olumlu düşünce gücünü daha fazla geliştirmek sizlere bu noktada üstün başarıları beraberinde getirebilir. Kişisel görünümünüzle  ilgili konularda ani ve radikal kararlar almaktan kaçınmanız gerekli. Özel ilişkilerde ise  eski arkadaşlıklar ve eski aşklar yeniden canlanabilir. İletişim konusunda gerçek dostlarınızla olmayanları daha kolay ayırt edebileceğiniz bugün yaşantınıza önemli tecrübeler de katabileceksiniz.

İlişkilerde iletişimin güçlendiği ve sosyal kimliğin daha ön plana çıktığı bir süreç. Uyumlu ve her ortama rahat ayak uydurabilen bir yapıya sahipseniz bugün başarılı işlere imza atabilirsiniz.

Gelelim Günün tavsiyesine;

Gerçek insan olmak istersen eğer öfke, ihtiras, kin, açgözlülük, azgınlık, aşırı şehvet, kibir gibi düşmanları alt etmelisin. Seni insan olmaktan uzaklaştıran negatif yapını kontrol altına alıp dengeleyebilirsin.

Denge senin bedeninde en mükemmel biçimde vardır, onu örnek al. Hırs bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer; fazlası batırır, azı da olduğu yerde bırakır. Yaşam oyunu denen sinemada, seyirci koltuklarında değil sahnede ol.

Yaşam bir oyun gibidir, uzunluğu değil iyi oynanıp oynanmadığı önemlidir. İstemediğin bir davranışı değiştirirken ihtiyacın olan esas disiplin, bir hareketi farkında olmadan yapacak hale gelinceye dek devam ettirme alışkanlığıdır.

Disiplin kilolarca baskı yaparken, pişmanlık binlerce ton baskı uygular. İnsanlar, değişmemenin acısı değişimin getireceği acıdan daha fazla oluncaya kadar değişmez. Bu değişimi yapabilenler hangi koltukta olursa olsun her zaman yeni hedeflere varmak ister. Bu yüzden, bir insanı oturduğu yerle değil, ulaşmak istediği hedefle ölçmek gerekir. Susamadan önce su kuyusunu kazmaya başla.

Su 3-4 metreden çıkmayabilir. Sen kaç metre gerekirse su bulana dek kazmaya devam et. Önemli olan ne kadar mesafe kazdığın değil, doğru yeri, doğru biçimde kazmandır. Ayrıca kazarken bir hayalin peşinden gidersin, eğer hayallerin varsa onlar gerçekleşebilir, yoksa asla! Hayal kurmak bilgiden önemlidir, dünya üzerindeki insanların yaptığı her şey daha önce sadece bir hayal değil miydi?

Kalite, huzur ve mutluluk senin varış noktan değil, yolculuğunun niteliği olsun. Sen kaliteli ol, bunun için kendini daima birinci sıraya koy. Bencil anlamda değil, potansiyelini açığa çıkarmak için bunu yap.

Mutlu günler dilerim.

 

 

X