"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Ayakkabılarını buluncaya kadar, terliklerinle yürü!

Günaydın Haftanın ortasına gelmiş bulunmaktayız. Ay başak burcunda hareket edecek.

Duygusal anlamda daha titiz ve koşulsuz bir memnuniyetsizlik hali içerisinde olabiliriz. Hem kendimiz memnun olmayabilir, emde memnuniyetsiz davranışlar bizi üzebilir. Bugün eleştirilere karşı daha açık olun. Kırıcı olmaktan sakının. Sabah saatlerinde kendiniz için ne yapacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Aklınıza ilk geleni yaparak bu kararsızlıktan kurtulun.

Merkür’ün başak burcuna geçişiyle zihinsel anlamda kendimizi daha iş odaklı ve geleceğe dair hedeflerimizi ortaya koyarken bulabiliriz. Bilginize aşırı güvenebilirsiniz ama emin olmadığınız bilgiler üzerinde iddialı konuşmalar yapmamaya özen gösterin. İkna kabiliyetinizin yüksek olduğu bir gün. Konsantrasyonunuzun da artacağı ve kendinizi olayların bütünüyle görme anlamında başarılı bulacaksınız.

Kimseye kendi düşüncelerimizi veya değerlerimizi baskıcı bir şekilde kabul ettirmeye çalışmayın. Gün genelinde sevdiklerinize daha anlayışlı ve hoşgörülü olamazsanız aranızdaki ilişkiyi sonlandırabilirsiniz. Lütfen daha sakin ve toleranslı olmayı deneyin!

Gelelim günün tavsiyeli hikâyesine;

Mozart’ın yaşadığı günlerde, besteci olma hayaliyle yaşayan bir genç varmış.

Arkadaşları gence;

 “Git, Mozart’la konuş. O sana tavsiyede bulunur” demişler.

 Genç, bir yolunu bulmuş ve Mozart’la tanışmayı başarmış.

Konuşmaya başlamışlar;

-Ben senfoni bestelemek üzere büyük bir hayale sahibim.

Nereden başlamamı önerirsiniz?

 -Sana biraz daha yaşlanana kadar beklemeni tavsiye ederim.

 Bu arada da hayallerini daha kolay başlanabilecek konulara yöneltmeni öneririm.

 -Ancak Sayın Mozart, siz ilk senfoninizi bestelediğinizde benden bile daha gençtiniz.

 -Ben kimseden tavsiye istemeden başladım!

Dememiz o ki; Kimden tavsiye almanız gerektiğini iyi bilmelisiniz. Her şeyden önce kendi aklınıza güvenmeyi ihmal etmeyin. Hedeflerinize ulaşmak istediğiniz yolda sizin hayallerinizi çalanlar elbet ki olacak. Siz sadece inandığınız şeyin peşinden gidin…

Mutlu günler dilerim

X