"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Ayağına batan dikenler, aradığın gülün habercisidir... sabırlı ol…

Günaydın hafta ortasına gelmiş bulunmaktayız. İyi haber vermek gerekirse Merkür bugün kendi evinde rahat ettiği ikizler burcuna geçiş yapacak. Zaman gayet hızlı bir şekilde akıp gidiyor. Kendinize sorsanıza hafta başından bu yana hayat koşturmasında neler yaptınız?

Gün boyunca Ay Akrep burcunda hareketine devam edecek. Biraz aşk acısı ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Eskiye özlem duymak, sevmek, sevilmek, tutkuyu hissetmek ya da platonik aşkların içimizde büyümesi gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bazı kararsızlıklar size yeni çıkış yolları aratırken hata yaptırabilir. Kariyerinizde yöneticilerinizle ani gerilim yükselişleri yaşamamaya özen gösterin. Kontrol etmekte zorlanabileceğiniz sözler söylemek durumunda kalabilirsiniz. Gün içerisinde Merkür’ün İkizler burcuna geçiş yapmasıyla iletişiminiz, zekânızın çok yönlülük kazanacağı güçlü bir dönem. Hayatınıza dair duygularınızla aklınızı aynı anda yürütüp kalıcı çözümler bulabileceksiniz. Detaycılık çok önemli bir kavramdır aslına bakılacak olursa, her önemli olay gerçeğinde detayında gizlidir. Yalnız Merkür ikizler seyrinde detaylara çok takılmadan, genel çerçeveden objektif bir bakış açısıyla değerlendirmeyi tercih edin. Sözün özü; olayları fazla didiklemeyin. Ne kendinizi ne de başkanızı üzmeyin. Dolunay öncesi biraz daha sakin ilerleyin ve kendi içinize dönün…

GÜNÜN TAVSİYELİ HİKAYESİNE GELECEK OLURSAK;

İki melek yeryüzünü dolaşmaya çıkmışlar, tabii insan kılığında. Akşam olmuş, Şehrin en zengin semtinde lüks bir villanın kapısını Tanrı misafiri olarak çalmışlar. Ev sahipleri somurtarak buyur etmişler onları. Yemek falan teklif etmemişler. Sıcacık misafir odaları yerine, buz gibi ve nemli bodruma iki şilte atıp ʺGeceyi burada geçirebilirsinizʺ demişler. Şilteleri betona sererken, yaşlı melek duvarda bir çatlak görmüş. Elini uzatmış. Şöyle bir sürmüş yarığa, duvar eskisinden sağlam olmuş. Genç melek, ʺNiye yaptın bunu?ʺ diye sormuş merakla.

ʺHer şey her zaman göründüğü gibi değildirʺ demiş yaşlı melek yavaşça.

Ertesi akşam melekler bir köy evinde çok fakir, ama çok iyiliksever bir aileye misafir olmuşlar. Her şeyleri bir tanecik inekleri imiş. Onun sütünü satıp geçiniyorlarmış. Ev sahipleri mütevazi sofraların almış onları. Allah ne verdiyse beraber yemişler. Yatma zamanı gelince kadın ʺSiz uzun yoldan geliyorsunuz, yorgun olmalısınızʺ demiş. ʺBizim yatakta siz yatın, bir rahat uyuyun. Biz şu divanda idare ederiz.ʺdemiş.

Güneş doğarken uyanan melekler, zavallı adamla karısını iki gözleri iki çeşme ağlar bulmuşlar. Hayattaki tek servetleri inekleri bahçede ölü yatıyormuş. Genç melek öfkeden deliye dönmüş. ʺBunu nasıl yaparsın? Bu kadar iyi insanların yegane servetinin ölmesine nasıl izin verirsin? Önceki gece gittiğimiz villada her şey vardı ama kötü ev sahipleri bize hiçbir şey vermediler. Sen onların bodrumlarını tamir ettin. Bu fakir insanlar bizimle her şeylerini paylaştılar. İneklerinin ölmesine göz yumdun?ʺ

ʺHer şey her zaman göründüğü gibi değildir evlatʺ demiş yaşlı melek yine.

ʺNasıl yani?ʺ diye daha da öfkeyle yinelemiş sorusunu genç melek.

ʺHer şey her zaman göründüğü gibi değildir evlatʺ demiş yaşlı melek bir daha. Ve anlatmış:

ʺİlk gittiğimiz zengin evinin o duvar çatlağının içinde yıllar önceden saklanmış bir hazine vardı. Ev sahipleri zenginlikleri ile çok mağrur, ama hiç paylaşmayı sevmeyen insanlar oldukları için bu defineyi bulmayı hak etmemişlerdi. Çatlağı kapayıp onları bu hazineden ebediyen mahrum ettim. Dün gece fakir köylünün yatağında yatarken ölüm meleği adamın karısını almaya geldi. Kadının hayatını bağışlamasına karşılık ona ineği verdim. Her şey her zaman göründüğü gibi değildir.

İşler bazen istendiği gibi gitmez göründüğünde, aslında olan budur. Eğer inançlı isen, her işte bir hayır olduğunu düşünürsün. O hayrın ne olduğunu da, bir süre sonra anlarsın.

X