"Aygül Aydın" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aygül Aydın" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aygül Aydın

Akrep burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Karanlık aydınlığa kavuşur elbet

Günaydın herkese. Bu akşam saatlerinde bir yeni ay gerçekleşiyor . Hafta başında dediğimiz gibi gökyüzünde hareketlilik bitmiyor. Dün gece saatlerinde Ay düğümleri burç değiştirdi. Yengeç ve oğlak aksına geçti. Çoğunuz ruh gibi bir hal içindeydiniz ve şunu sorguladınız iyi mi olacak kötümü olacak. Yaşam ne yöne gidiyor gibi düşünceler dört bir yanınızı sardı.

Bir kere şu konuda anlaşalım. Evren üzerinde hiçbir şey kötü değildir ve kötü olmaz. Allah kullarının zor durumda olacağı şeyleri istemez ve vermez. Sadece o olayın o an için hayrımıza olup olmadığını bizler göremeyiz. Her şey evren üzerinde hayrımıza ve bizi geliştirmek adına vardır. Öncelikle buna inancımızı kuvvetlendirelim. Bu yüzden bu ay düğümlerinin aslan-kova burçlarından çıkıp Yengeç-Oğlak askına geçiş yapıyor olması bizlerin bir buçuk yıllık süreçte hayatımıza ve çevremizdeki insanlara daha farklı bir bilinç düzeyinde bakacağımızı gösteriyor demektir. Eğer olaylara ne yönden bakacağımızı veya çevremizdeki insanların bizlere ne yönde baktığını anlarsak bu süreci daha kaliteli bir şekilde atlatabiliriz. Sadece bizleri şu an köşeye sıkıştıran konular Uranüs gezegenin de ay düğümlerine stresli bir açı yapıyor olmasıdır. Yani şöyle düşünün şu an gerçekten hayatınızı yoluna koymak isterken bazı tutkularınızdan ve ihtiraslarınızdan nasıl vazgeçeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Belki çok sevdiğinizi düşündüğünüz ya da yıllarınızı verdiğiniz ilişkiniz çekti gitti başka biriyle bir hayat kurma kararı aldı gibi. Ya da bugüne kadar ilişkinizde partner sizi birtakım vaatlerle oyaladı ve siz bugünlerde onun aslında sizi sevmediğini veya değer vermediğinden emin olduğunuz gibi düşünün…

 Bu yukarıdaki örneklerden hayatınıza şu an uyabilen en yakın gerçekliğinizi önünüze getirin. İşte bu alanda farklı bir şeylerin olması gerektiğini benimseyin. Sürekli bir şeylerin iyi mi kötü mü olacağı fikrinden çıkıp bir şeylerin iyi olabilmesi adına kendinize mukayyet olun. İnsanın en çokta kendisiyle başa çıkması zordur. Ne gönlüne söz geçer nede aklını ikna edebilirsin. Bu yeniay ile aynı zamanda parasal konularda gündeminizde olacaktır. Ortaklı işler yapıyorsanız veya finansal konularla başa çıkmakta bugünlerde zorlanıyorsanız önümüzdeki süreç sizleri rahatlatacak noktada olmaya açık. Tabi bunun için sizlerin de bu hususta mantıklı ve gerçekçi fikirler içinde olmanız gerekli.

 Kısaca; Kendi duygularınızın gerçekliğini kabul etmeniz, üzüntü, öfke, mutluluk ya da neşenizi ve yaşamınızdaki ilerlemeyi doğru bir şekilde ifade etmenizdir. Bugün daha fazla kendinizi beslemek ve başkalarını rahatsız etmemek için ekstra özen göstermeniz gerekir. Köprüleri yıkmak kolaydır. Bunun yerine köprüler inşa edin. Bu yeniay ile birlikte kariyer ve yaşam biçiminizden pek memnun olmadığınızı düşünebilirsiniz. Bu yüzden tavsiyem, kariyer beklentilerinizi ayarlamalı ve farklı marjinal girişimler içinde olmamalısınız. Bir yabancı çıkıp döndürdüğünüz çarkı bozuyor diye düşünüyorsanız hatırlamanız gereken birileri olabilir, işte onu hatırlamaya çalışın. Ayrıca, özel hayatınız ile çalışma hayatınız arasında artık dengeli bir bağ kurmak durumunda olduğunuzu unutmayın.

X