"Ayçe Dikmen" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayçe Dikmen" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayçe Dikmen

Oy ve Ötesi’nden mesaj var


ÖNCE mesajı özetleyeyim: “Seçimlerin şeffaflığını sağlama ilkesi çerçevesinde bir araya geldiğimiz ikinci bir seçimi de gurur dolu anılarla birlikte arkamızda bıraktık. Her seçimde daha da güçleniyor ve tecrübeleniyoruz. 10 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Seçimi için İzmir dahil çalışma sahamızı 6 ile yaydık... İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana’da 13 binin üzerinde gönüllümüzü aramıza kattık... Bu seçimde Oy ve Ötesi için özel olarak geliştirilmiş yeni bir sonuç tutanak kontrol ve teyit sistemi (T3) kullandık. Sistem 1.418 gönüllümüzün katılımıyla 7 bine yakın tutanağın sonuçlarını karşılaştırmamızı ve verileri hatasız yayınlamamızı sağladı... Aramıza katılacak yeni gönüllülerle birlikte Oy ve Ötesi’ni çok daha ileriye götüreceğimize inanıyor ve güveniyoruz.” Şimdi, bazılarının, kendilerine uymayan seçim sonucu karşısında ‘Bu mu başarı?’ diye küçümsediklerini duyar gibi oluyorum. Hatırlatmak istediğim şu; bugünlere bir anda gelmedik. Sistemli ve planlı bir çalışma sonucu boşluklar itinayla dolduruldu ve başarısızlıklar önemsenmeden canla başla çalışıldı. İşte Oy ve Ötesi gibi dernekler de aynen bu ilkeyle çalışıyor. Başarının bir anda değil, çok çalışarak ve az da olsa sürekli ilerleme kaydederek. O nedenle ben, Oy ve Ötesi Derneği ve üyelerini canı gönülden tebrik ediyor, oyuma sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum...

Oy ve Ötesi’nden mesaj var

İzmirli sanatçı dünya platformunda

ANTİKACILARDAN, eskicilerden sahaflardan topladığı materyallerle asamblaj ve mixed media kolaj tablolar yapan İzmirli sanatçı Deniz Doğruyol Tantekin, çalışmalarını dünyanın birçok sanat merkezine taşıyor. Los Angeles’ta 1.5 yıldır üzerinde çalıştığı Inside koleksiyonu ile yaşayamadıklarımız, sevinçlerimiz, hüzünlerimiz, yasaklarımız, söyleyemediklerimiz, hırslarımız, öfkelerimiz, coşkularımız gibi iç dünyamızın dışavurumlarını; kimi zaman yumuşak, kimi zaman sert bir dille ifade ettiğini anlatan sanatçı, Sawdust Art Festivali, North Carolina’da “Through the Eyes of a Women” adlı karma serginin yanı sıra Los Angeles’ta ilk kişisel sergisini açmış. Yeni koleksiyonu, Kasım 2014’de Paris Art en Capital, Mart 2015 Art Monaco ve 2015 New York ve Duabi Bienniallerinde sergilenecek olan sanatçı Aralık 2014’te İstanbul’da Solo Sergiye katılacak. Yeni akım sanatın en iyi temsilcilerinden olan Deniz Doğruyol, 2015 başında Los Angeles’ta kendi Stüdyo Galerisi’ni açacak. İzmir’den yetişip dünya sanat sahnesinde boy gösteren sanatçılarımızın artması en büyük dileğimiz.

X