"Ayçe Bükülmeyen" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayçe Bükülmeyen" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayçe Bükülmeyen

İnci’den ‘gerçek’ sosyal sorumluluk

SOSYAL sorumluluk ve sivil toplum çalışmaları son dönemde hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Açıkçası bu kadar çok yapılmasına rağmen ne kadar amacına ulaşıyor, toplumda nasıl bir dönüşüm sağlıyor emin değilim. Bu çalışmaların başarıya ulaşması ancak ciddi bir emek, titiz bir çalışma ve gönülden bir yaklaşım gerektiriyor. Tıpkı Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın yaptığı gibi.


1985 yılında kurulan Vakıf, son 7 yılda 3 bin 730 öğrenciye burs sağlamış. Aydın’da 200 yataklı yurt, Adnan Menderes Üniversitesi’nde meslek yüksek okulu, gezici kütüphane, Barış İçin Müzik Çocuk Orkestrası, İnci Akademi ve 29 aktif gönüllü ile yürütülen ‘Veli eğitim Projesi’... Bu eğitimleri, daha fazla kişiye ulaşmak amacıyla dijital ortama da taşıyorlar. Şimdilerde oluşturdukları ekiple AB projelerini takip ederek ülkemize bu anlamda gelir de yaratıyorlar. Başta Şerife Eren olmak üzere hem vakıf hem de holding üyeleri var güçleriyle çalışıyor.
Kısacası İnci Vakfı bugüne kadar eğitime 6 milyon TL harcamış, 32 yılda 65 bin öğrencinin yaşamına dokunmuş.
Düşünün, bir sivil toplum çalışmasında eğitime harcanan milyonlar, binlerce yaşamda sağlanan dönüşüm.
İşte ‘Gerçek’ sivil toplum çalışması ve sosyal sorumluluk bilinci budur...

X