"Ayçe Dikmen" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayçe Dikmen" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayçe Dikmen

El verin, Özgür’ler çoğalsın

KORUNMAYA muhtaç çocuklarımızın eğitim, sağlık ve gıda ihtiyaçlarına destek olmak için kurulan Koruncuk Vakfı, “El Verin, Hayata Tutunsun” sloganı ile çeşitli etkinlikler düzenliyor, biliyorsunuz. Bir süre önce Urla Çocuk Köyü’nde yetişen ve Boston Berkeley’de burslu okuyan Özgür ile röportaj yapmış ve bu vakıf sayesinde hayata nasıl tutunduğunu yazmıştım.
El verin, Özgür’ler çoğalsın

Kimsesiz çocukların bir aile ortamında yetişmesi ve topluma faydalı bireyler olabilmesi amacıyla Sevgi Köyleri oluşturan Koruncuk Vakfı, bu köylerin bir yenisini Urla’da inşa edecek.
Bu köyde, topluma kazandırılabilecek ve hayata şanslı devam edecek Özgür’ler yetiştirebilmek için bu kez bir kermes düzenliyor. 5-6 Ağustos tarihlerinde Çeşme Alaçatı’da düzenlenecek olan kermese birbirinden farklı ürün gruplarındaki seçkin firmalar katılacak. Ama doğal olarak, böyle bir organizasyonun en önemli bileşeni yardımsever alıcılar. Geliri Koruncukköy İzmir için kullanılacak olan kermesten alışveriş ettiğinizde bir tuğla da siz koymuş olacaksınız çocuklarımızın sıcak yuvalarına...

X