"Anlatanadam" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Anlatanadam" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Anlatanadam

Bu yazıyı okumadan tatile çıkmayın!

23 Ağustos 2017

*

 

Tatile giderken trafik olacak. Çok büyük trafik olacak hem de. O yüzden tatilci evlerinde beyin yakıcı diyaloglar yaşanacak.

 

- Cuma günü iş çıkışı hemen mi yola çıksak? Sakin olur.

- Herkes aynı şeyi düşünüyordur, biz yine de bekleyip cumartesi çıkalım.

- Ya herkes bunu düşündüğümüzü düşünüp, cuma çıkıyorsa?

-

Yazının devamı...

İnanılmaz bir hafta!

16 Ağustos 2017

Şok, şok, şok! Sibel Can balkonda bikiniyle yakalandı! Adriana Lima – Metin Hara aşkı New York’ta tam gaz devam ediyor! Demet Akalın’a haciz şoku gerçek mi? Yoksa boşanıyorlar mı? Bodrum bir Suudi Prens ağırlıyor! 300 bavulla tatile gelen Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud, kaldığı otelin 300 metre uzunluğundaki koyunu ve 20 locasını kapatarak denize girdi! Az sonra!

 

*

 

Bir defa, Sibel Can bikiniyle balkonda yakalandı. Kulislerde Sibel’in poz vermek ve bilerek yakalanmak üzere balkona çıktığı konuşuluyor! Abovv!

 

*

 

Yazının devamı...

İşte size sağlam bir matematik sorusu!

2 Ağustos 2017

Altı yüz tanesi yolda ama mevcutta beş yüz elli milletvekilimiz var.

 

*

 

Genel Kurmay Başkanı, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanları, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri var. Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay Başkanları var. Her birinde ikişer başkan vekili olduğunu düşünelim.

 

Hazine Müsteşarı’mız da dahil, 22 Müsteşar, 62 Müsteşar Yardımcısı bulunmakta.

 

Yazının devamı...

Çocuklar duysun artık!

29 Temmuz 2017

Bu fenomen dizilerin yapımcısı ben olsaydım aynı şeyi yapmazdım diyemiyorum, o kadar açık söyleyeyim!

 

Konsept belli, el alışmış, maliyetler çalışılmış, ekip hazır, izleyici alışkın, neden yeniden denemeyelim ki, değil mi?

 

*

 

Değil işte!

 

Yazının devamı...

HERO tişörtü giyen zavallılar!

26 Temmuz 2017

Gönül istemez mi, İsviçre’de bir online gazetede de yazayım? Dört, beş hafta önceden standart yazılarımı stoklayayım?

 

*

 

‘İsviçre başkanı Doris Leuthard, bugün bir anaokulunu ziyaret etti’ haberlerini okuyayım sabah erken, gerçekten sınırsız interneti olan telefonumdan?

 

‘Zürih Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, okullarını ziyaret eden İsviçre Milli Eğitim Bakanı’na taleplerini takır takır iletti!’ haberini okuyunca bir keyifleneyim!

 

Yazının devamı...

Teker teker dökülüyor yapraklar...

22 Temmuz 2017

Bir eski şarkıcı daha göçüp gitmiş işte, değil mi? Yalan yok, ben de babam dönemi sanatçılar göçüp gittiklerinde pek yoğun hisler içinde olmazdım. İnsan, magazinden ve maalesef son günlerinde tanıdığı, sadece hasta yatağında gördüğü bir insana ne kadar içten veda edebilir?

 

*

 

Ama şimdi durum bizler için öyle değil...

 

*

 

Yazının devamı...

İmparator böyle yaparsa, vatandaş ne yapar?

19 Temmuz 2017

Fakat gün geçmiyor ki bir Metin Hara - Adriana Lima vakası gelişmesin; bir imparator, Alaçatı'da kebapçı basmasın! El mecbur, değinmek zorunda kalıyoruz. Ne yapıyorsam sizler için!

 

*

 

Metin Hara demişken; aşkı, sevdayı, neşeyi, laleyi, bülbülü ve hatta Metin Hara’yı savunduğum geçen haftaki yazımı yolladıktan bir gün sonra, Ayşe Arman’ın Metin kardeşimizle yaptığı röportajı okudum.

 

*

 

Yazının devamı...

Adriana sen bizim her şeyimizsin!

15 Temmuz 2017

Aşk filmi sevmem. Sadece iki insanın karmaşık ilişkilerini anlatan öyküleri bünyem reddeder. Bıdık bıdık ilişki konuşan arkadaşlardan uzak dururum. Televizyondaki kim kiminle, nerede, ne yapar programlarını görünce ya 'lalalalalala' diye gürültü çıkararak televizyonu kapatırım ya da koşarak kaçarım. Nünü'nün baskısıyla bunlardan her hangi birine maruz kalıyorsam, her yerimde fısır fısır kırmızı noktalar türer.

 

İnişli çıkışlı, ağdalı bir ilişkinin izleyicisi olmak da beni bozar; sığ, kameraların önünde göstere göstere yaşanan bir vitrin aşk da.

 

Doğrusunu söylemek gerekirse, hiç kimsenin ilişkisiyle zerre kadar ilgilenmiyorum. 

 

*

 

Yazının devamı...