"Ahmet Hakan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ahmet Hakan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ahmet Hakan

Ve Muharrem İnce bombayı patlattı: İstanbul için varım!

Muharrem İnce aradı.

Dedi ki:

“İlk kez söylüyorum: İstanbul adaylığı için varım”.

Fakat bir şartı var Muharrem İnce’nin.

Dedi ki:

“İstanbul’da CHP’nin yaklaşık 250 bin üyesi var... Üyelerin tamamının katıldığı bir önseçim yapılsın... Buradan çıkarsam adaylığa varım”.

Ardından da neden böyle bir talepte bulunduğunu gerekçelendirdi.

Söylediği şu:

“Türkiye demek, İstanbul demektir. 250 bin üye az değildir. Bu üyelerimiz harekete geçerse biz bu seçimi kazanırız. İstanbul’u kazanırsak bu başarıdan bir Türkiye hikâyesi çıkar ve Cumhurbaşkanlığı seçimini alırız”.

NOT:
Dünkü yazımda Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul için düşündüğü ismin Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Tamer Saka olduğunu yazmıştım. Tamer Saka aradı ve şöyle dedi: “Tamamen benim dışımda. Benim bu konuyla uzaktan yakından ilgim yok”.

NEDEN İLK 500’DE ÜNİVERSİTEMİZ YOK?

Yok çünkü... İlk 500’de olan İstanbul Üniversitesi’ni ikiye böldük.
Yok çünkü... Niceliksel artışı niteliksel artışa tercih ettik.

Yok çünkü... Bilimde “ilerleme” ile “özgürlük” arasındaki ilişkiyi çözemedik.

Yok çünkü... Kreşe müdür olamayacak kişilere akademide koltuk verdik.

Yok çünkü... Cehaleti öven rektörlerimiz var.

Yok çünkü... Eğitim sistemimizi resmen yapboza çevirdik.

Yok çünkü... Yıl olmuş 2018... Hâlâ “Andımız” tartışması yapıyoruz.

SEZGİN BARAN KORKMAZ VE RAHİP BRUNSON GERÇEĞİ 

RAHİP olayı” yaşandı bitti saygısızca ama benim aklımda tek bir şey kaldı: Rahibin evine ABD’den gelen misafir taşıyan Sezgin Baran Korkmaz’ın aracı...

Araştırdım olayı... Elde ettiğim sonuç şudur: ABD’nin etkin düşünce kuruluşlarından East-West Institute’nin yönetim kurulu üyesi olan SBK Holding Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, bağlantılarını kullanarak rahip krizinin çözümü için çaba sarf etmiş... “Brunson / SBK Holding ilişkisi” türü haberlerin çıkma riskini göze alarak çabalamış... Korkmaz’ın vatan millet için bunu yapması iyi bir şey.

KENDİMİ KINIYORUM

DÜNKÜ
yazımda yer alan “Andımız karşıtlarının beş türlü riyakârlığı” başlığını, “BAZI ANDIMIZ KARŞITLARININ BEŞ TÜRLÜ RİYAKÂRLIĞI” olarak düzeltiyorum ve bu feci genellemeci yaklaşımımdan dolayı kendimi kınıyorum.

CHP KULİSLERİ: İLAVE BİLGİLER

Ankara için Levent Gök’ü atlamışım. Levent Gök de Ankara adayı olarak adı geçen isimlerden.

Tarafsız Bölge
’de yaptığı dengeli, sağduyulu ve birikimli analizleriyle tanıdığım hukukçu Ömer Avşar var... O niye CHP Ankara için bir seçenek olmasın ki?


NURETTİN YILDIZ: İSLAM’DAN SOĞUTMA CEMİYETİ BAŞKANI

ESKİ
bir video galiba... Tesettürün önemini anlatıyor Nurettin Yıldız... Fakat öyle bir anlatıyor ki tesettürden nefret ettiriyor.

Şöyle diyor: “Avrupalılar gibi gezinen bir kadın 60-70 puan ederken tesettürlü bir kadın 90 puanla ülke puanımızı yükseltiyor. Tesettürlü kadın para ederken, çıplak veya etek giyen kadın para etmiyor”.

Tesettürün hikmetlerini adam gibi anlatmak yerine... Puanlarla, paralarla, kıyaslamalarla işin cılkını çıkartan bu Nurettin Yıldız var ya... Kesinlikte milleti İslam’dan soğutma cemiyetinin kripto başkanıdır.

ÇOK ŞAKACI BİR AİLE: SUUDİ KRALİYET AİLESİ

DÜNÜN en flaş haberi şuydu:

“Suudi kraliyet ailesi, öldürülen gazeteci Kaşıkçı’nın ailesine başsağlığı diledi”.

Başsağlığı dilerken galiba şöyle şeyler söylemişlerdir:

“Çok pardon... Evladınızı boğduk... Sonra parçalara ayırdık... Sonra parçaları kaybettik... Başınız sağ olsun... Allah başka dert, keder vermesin... Allah diğer evlatlarınızı size bağışlasın... Çok pardon... Çok”.

Ve Muharrem İnce bombayı patlattı: İstanbul için varım

 

PERİNÇEK’İN BAYRAM NAMAZI VE BİR BEKTAŞİ FIKRASI

İNANÇLI bir insan olduğunu anlatmaya çalışan Doğu Perinçek, “Bayram namazlarını hiç kaçırmam” demiş. Bektaşi fıkralarını köşe yazılarına tatlılıkla yedirmesini bilen pirimiz, üstadımız, ustamız Hasan Pulur’a rahmet dileyerek...

Alın size açıklamanın bende çağrıştırdığı bir Bektaşi fıkrası:

Bektaşi’ye sormuşlar, “Rakı içer misin?” diye... Epey esneterek ve uzatarak cevap vermiş: “Akşaaaamdaaaaaan akşaaaaaaammmaaaa”. Yine sormuşlar, “Namaz kılar mısın” diye... Epey kısaltarak ve süper hızla cevap vermiş: “Bayramdan bayrama... Bayramdan bayrama... Bayramdan bayrama...”

NOT DEFTERİMDEN

“Ne yapmak, nereye varmak istemektedir” kalıbı son günlerde pek moda olmuş durumda.

“A Star is Born” filminin eskisini izlemeden yenisini izlemeyin. Annemin dediği gibi: Eskisi olmayanın yenisini olmaz.

Adnan Oktar defteri, sanırım bir daha hiç açılmamak üzere kapatılmış bulunmakta.

2011’den beri dünyada selfie çektirirken ölenlerin sayısı: 259.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (23.10.2018)
X