"Ahmet Hakan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ahmet Hakan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ahmet Hakan

Üç buluşma üç fotoğraf üç yorum

Üç buluşma üç fotoğraf üç yorum

AKP/CHP BULUŞMASI: Bir hizaya girme çabası var iki tarafta da... Fakat inceden gülümseyerek disiplin havasını da bozmaya çalışıyorlar. CHP’lilerde aşırı ihtiyatlılıktan kaynaklanan bir tedirginlik... AKP’lilerde ise mahcup bir tebessüm... Ahmet Bey ile Kemal Bey arasında ise tam bir mütekabiliyet var. Faik Öztrak’ın sanki Kuzey Kore heyetinin bir parçasıymış gibi duruşunu saymazsak... Bu buluşmayı Norveç Muhafazakâr Partisi ile İsveç Sosyal Demokrat Partisi’nin buluşmasına bile benzetebiliriz.


Üç buluşma üç fotoğraf üç yorum


AKP/MHP BULUŞMASI: Salonda ağır bir hava var. Bir “devlet” havası... Ciddiyet, düzen, tertip... AKP’li bir heyet üyesinin ortadaki sehpaya bıraktığı mavi naylon dosyayı saymazsak... Düzeni bozan tek bir unsur yok. Devlet Bey ciddi... Semih Yalçın, Devlet Bey’den bile ciddi... Ahmet Bey de bu aşırı ciddiyetten etkilenmiş olacak ki yüzünde her daim var olan o mütebessim ifade, bu kez yok. Oktay Vural’ın bir anlık hafif kaykılması olmasa... “Ne oluyor yahu! Milli Güvenlik Kurulu savaş kararı mı alıyor, bu ne ciddiyet beyler” bile diyebiliriz.


Üç buluşma üç fotoğraf üç yorum


AKP/HDP BULUŞMASI: Geniş, ferah bir salon değil burası. Sanki önce masayı koymuşlar, salonu masanın üzerine yapmışlar gibi. Koca masa nedeniyle adım atacak yer yok. Resmiyeti bozacak ne varsa ortada: Odaya egemen olan mor renk, masanın ortasına bırakılan çiçek, Sırrı Süreyya’nın her an sekiz fıkra anlatacakmış gibi duruşu, Mehdi Eker’in hayret dolu bakışı, Yalçın Akdoğan’ın çok şey anlatan gülümsemesi, Efkan Ala’nın yaramazlık yaparken yakalanmış gibi ifadesi falan... Ve Demirtaş’ın “Bana Selahattin diyecek misin, demeyecek misin” edası... Var ya... Bunlar kapalı kapılar ardında kesin çok eğlenmişlerdir.

Reza’nın açtığı davayı annem nasıl yorumladı?

REZA Zarrab adlı sahtekârın bana 100 bin liralık dava açtığını öğrenen annem, birbiri ardına şu cümleleri sıralayıverdi:


*


-Oğlum niye dalaşıyorsun elin adamıyla?
-100 bin lira bu devirde az para mı?
-Para parayı çeker, sen kesin kaybedersin.
-Gördün mü? Yine herkes kendini kurtaracak ve olan yine sana olacak.
-Para kolay mı kazanılıyor oğlum?
-Bu çocuk ne yapar ne eder o davayı kazanır oğlum.


Üç buluşma üç fotoğraf üç yorum


Niye 40 iken 60’a çıktı?


-ERDOĞAN’dan “CHP ile olmaz” iması gelmeyince...
-CHP sözcülerinden “Mutabakat oluştu” açıklaması gelince...
-AK Parti’den “En yakın CHP” yaklaşımı gelince...
-İki partiden de olumsuz sinyal gelmeyince...
Bizim barometrede...
Yüzde 40 olan AK Parti/CHP koalisyon ihtimali, yüzde 60’a çıkıverdi.

*


Kısacası...
Sallamıyoruz.
İşimizi ciddiye alıyoruz.

X