"Adnan Kaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Adnan Kaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Adnan Kaya

‘Keskin’ dönüş

DUYDUM ki, 2 yıldır hakkında çeşitli söylentiler olan, hatta satılacağı bile söylenen yumurta ve tavukçuluk devi Keskinoğlu marka imajında büyük bir değişime hazırlanıyormuş.

 

3’üncü kuşak aile üyelerinin şirketten ayrılmasının ardından profesyonel yöneticilerle çalışmaya başlayan...

Yapı Kredi Bankası eski Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Beyazıt, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve Deloitte Türkiye eski CEO’su Hüseyin Gürer gibi isimlerden oluşan bir icra kurulu ile yönetilen firma...

‘Keskin’ dönüş

Reorganizasyon çalışmalarını tamamlamış ve birçok departmanında da müdür ve yönetici değişikliğine gitmiş.

Akhisar’da kurulu 54 yıllık Keskinoğlu, logosunu dahi yenileyecekmiş.

Şirket kurucuları Fevzi Keskinoğlu ve Mehmet Keskinoğlu’nun önderliğinde profesyonel yönetimle yoluna devam eden Keskinoğlu Grubu, ilerleyen günlerde yeni bir marka konumlandırmasını hayata geçirerek, sektöründe yine ilkler gerçekleştirmeye başlayacakmış.

‘Keskin’ dönüş

Kulağıma gelen bilgiye göre, bu yılı yüzde 15 büyüme ve 1.3 milyar TL ciro ile kapatmaya hazırlanan Keskinoğlu’daki değişimin etkisi daha şimdiden kendini göstermeye başlamış.

Özellikle ihracatta geçen yılın 2.5 katı kadar ciro gerçekleştireceği konuşulan Keskinoğlu Grubu, Ege’yi tüm Türkiye’de ve dünyada bir yarım asır daha gururla temsil etmeye devam edeceğe benziyor.

 

***

‘Sağlık’lı yatırım

 ‘Keskin’ dönüş

ADAY olduğu 2015 ve 2020 EXPO’su için temasını ‘sağlık’ olarak belirleyen İzmir, ‘sağlık kenti’ olma yolunda emin adımlarla ilerlerken yeni yatırım haberleri de birbiri ardına geliyor.

Bu köşede iki hafta önce, İzmir Kent Sağlık Grubu’nun, Çiğli ve Alsancak’tan sonra, kentin yeni cazibe merkezi Bayraklı’da da butik hastane özelliğinde yeni bir tıp merkezi açma hazırlığında olduğunu yazmıştım.

Sektörden kulağıma gelen bilgilere göre, Tınaztepe Sağlık Grubu, Buca ve Torbalı’dan sonra şimdi de Bornova’ya hastane kuruyormuş.

Türkiye’nin en büyük sağlık gruplarından Medicana, İstanbul, Ankara, Samsun, Konya, Sivas’tan sonra İzmir’i de rotasına almış.

Can Sağlık Grubu, Manisa Salihli’den sonra İzmir Çiğli’de hayata geçirdiği hastanenin açılışı için gün sayıyormuş.

Yenişehir’deki Özel Deniz Hastanesi de yer arayışındaymış.

Aramızda kalmamış olsun!

 

***

Kahve dünyasında

neler yaşanıyor?

‘Keskin’ dönüş

 

KAHVE Deryası, İzmir’den doğup dünyaya açılan bir Türk markası.

Kurucusu Murat İşlek...

Bornova Küçükpark’taki ilk dükkanı kurduktan sonra işini franchiselarla büyüterek bugün Türkiye’de 103, yurt dışında ise Riyad, Bakü, Hollanda ve KKTC şubelerine ulaşmayı başarmış.

Duydum ki, bir yandan müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi için çabalarken...

Bir yandan da artarak devam eden franchise taleplerine yetişmeye çalışıyormuş.

Yıl sonuna kadar Türkiye’de 6, Arap Yarımadası’nda ise 10 yeni şubenin sözleşmesine imza atmış bile...

Kısa süre önce de Denizli markası olan 20 şubeli Kahve Sokağı’nı satın alarak şube ağını büyütmüş.

“Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır” derler ya...

Bir arkadaşımla bir fincan kahve içimlik sohbet sırasında öğrendiklerimi paylaşayım istedim.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI