"Adnan Kaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Adnan Kaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Adnan Kaya

Japonların Manisa aşkı

2016’DA Dyoinks çoğunluk hissesini devralan Japon Toyo Ink Group, Manisa’daki üretim tesislerini genişletme kararı almış.


Bu kararını çalışanlarına bildiren şirket, Türkiye’yi, Avrupa, Afrika ve Rusya için üretim üssü yapma stratejisine paralel olarak kapasitesini ve üretim imkanlarını artırmayı hedefliyormuş.
Bu amaçla Manisa OSB’de 62 bin metrekare alanda yatırıma başlayacak olan grup, polimer, mürekkep ve kaplama malzemeleri üretimi için yaklaşık 27 milyon dolarlık yatırım yapacakmış.

Japonların Manisa aşkı


Japonlar, 2018 başında başlayacak tesisin inşaatını 2019’da tamamlamayı planlıyorlarmış.
Toyo Ink, internet sitesinden de duyurduğu bu yatırımla hammadde üretim teknolojisinin bir kısmını Türkiye’ye taşıyacakmış.
CEO Katsumi Kitagawa çalışanlarına yaptığı açıklamada bu yatırımın Toyo Ink’in, Türkiye ambalaj ve baskı sektörünün uzun vadeli çözüm ortağı olma kararlılığının göstergesi olduğunu ifade etmiş.
Yaşanan tüm zorluklara rağmen Türkiye’ye güvenen ve yatırım yapan ulus olarak çok sevdiğimiz Japonları bir kez daha saygıyla selamlıyorum.

***
Sırada mağaza var

TOPRAK, hava, su ve ateş gibi önemli elementleri insan eliyle buluşturarak kendi hikayesini yazan Step Mimarlık’ın kurucusu Ayşe Elçi, bu aralar hummalı bir çalışma içindeymiş.

Japonların Manisa aşkı

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde ‘Step Collection’ ve ‘Stil 44’ markalarıyla yoluna devam eden Elçi, üretim merkezinin yanında showroom ile satış mağazası açıyormuş.
Mimar ve iç mimarların müşterileriyle gelip ürün seçecekleri bir yapıyı hayata geçirmeyi amaçlayan Ayşe Elçi ayrıca onlarla birlikte çalışarak özel projeler gerçekleştirmeyi hedefliyormuş.
Elçi’nin bir başka planı da ilerleyen süreçte kent merkezinde mağaza açmakmış.
İlk benden duyun istedim!

***
Şimdi Yağhaneler’de

DUYDUM ki, Kahve Denizi, İzmir’de büyümeye devam ediyormuş.
Rüstem Güzel’in 2014’te sektöre kazandırdığı marka, Gaziemir, Menderes, Buca, Şirinyer, Üçyol ve Güzelyalı’nın ardından 7’nci şubesini Yağhaneler’de açmış.

Japonların Manisa aşkı

20 yılı aşkın süredir kahvecilik alanında hizmet veren ve gördükleri eksikleri gidermek adına Kahve Denizi markasını oluşturduklarını söyleyen Güzel’in hedefinde kaliteli hizmet anlayışlarını yeni lezzet noktalarıyla yaygınlaştırmak varmış.
Her fırsatta kendileri için en önemli ayrıntının müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi olduğunu vurgulayan Rüstem Güzel...
“Türk kültürünün önemli simgelerinden kahveyi günümüz damak tadına ve dünya trendlerine uygun olarak revize ettik.
Kahve Denizi’nde kendi harmanlarımızdan oluşan zengin bir menümüz var.
Ayrıca, 3’üncü nesil demleme filtre kahvelerimiz de mevcut.
Kahvenin yanı sıra aperatifler, çocuk menüleri, sandviç, pasta, waffle, fondü, et ve tavuk yemekleri, makarna, salata gibi pek çok lezzeti de bir arada sunmaya devam edeceğiz” diyormuş.
Kahve severlerin bilgisine!

X