Dünya lideri

  Tayyip Erdoğan Trabzonspor’u ziyaret etti, Trabzonspor Başkanı “dünya lideri-the world leader” yazılı forma hediye etti.

  Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Yiğit Bulut, dünyada iki buçuk lider olduğu belirterek, “dünyanın bir numaralı lideri Tayyip Erdoğan” dedi.
  Google arama motorunda, Türkçe kelimelerle “dünya lideri” diye arama yapıldığında, ilk sırada Tayyip Erdoğan çıkıyor.
  Ankara Ticaret Odası’na giden Tayyip Erdoğan’a “dünya lideri Erdoğan, milli içkimiz ayran” yazılı, ayran yayığı takdim edildi.
  Egemen Bağış “dünya lideri başbakanımız, rabbimizin insanlığa gönderdiği müjdedir” dedi.
  Tayyip Erdoğan, Siirt’in Tillo ilçesine uğradı, Tillo’nun AKP’li belediye başkanı “dünya lideri hoş geldiniz” pankartı astı.
  AKP’nin resmi internet sitesinde, Tayyip Erdoğan şöyle tanıtılıyor: Türkiye’nin uluslararası camia içinde saygınlığının en üst düzeye çıktığı bu süreçte “Başbakan Erdoğan bir dünya lideri” olarak temayüz etti.
  Dört yıl aradan sonra Tayyip Erdoğan’ın uçağına kabul edilen Fatih Altaylı, izlenimlerini paylaştı, “Başbakan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndaki konuşması çok etkileyiciydi, duayen lider olmuş dünyada... Sokaktaki Amerikan vatandaşı, Türkiye’ye süper güç olarak bakıyor” dedi.
  Tayyip Erdoğan baba ocağına gitti, rabia işareti yaptı, “ne liderler gördük uzaktan kumandalı, dünyaya lider oldu şimdi bir Potamyalı” pankartıyla karşılandı.
  Kasımpaşa’ya “Kasımpaşa’da doğdun, dünya lideri oldun” afişi asıldı.
  Tayyip Erdoğan, dördüncü kez baba olan Rizeli Kadem Öksüz’ü telefonla aradı, tebrik etti, Kadem Öksüz duygulandı, “başbakanımız dünya lideri bir insan” dedi.
  Türkiye, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 2015-2016 dönemine aday oldu, dışişleri bakanlığımız kampanya için “dünya lideri” sloganını seçti.
  *
  Hadise bu kadar açık ve netken, dünya bize hayranken... New York Times gazetesi “Suriye krizi gösterdi ki, Putin dünyanın lideri” diye yazdı.
  *
  Eyyy New York Times, şerefsizsin.
  İddianı ispatlamazsan, müfterisin.

  Yılmaz ÖZDİL yazılarını takip edin!
  Yazarın Son Yazıları
  13 Ağustos 2014, Çarşamba
  12 Ağustos 2014, Salı
  10 Ağustos 2014, Pazar
  09 Ağustos 2014, Cumartesi
  08 Ağustos 2014, Cuma
  07 Ağustos 2014, Perşembe
  06 Ağustos 2014, Çarşamba
  05 Ağustos 2014, Salı
  12 Temmuz 2014, Cumartesi
  11 Temmuz 2014, Cuma
  Merhaba
  Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

  YAZARLAR

  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
  Kapat
  Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.