...

  (TBMM tutanaklarından)

  Şerefsiz

  Hırsız
  Utanmaz adam
  Yediririm o lafı sana
  Tükürdüğünü yalatırım
  Şark dansözü
  Sen kimin cariyesisin
  Konuşma lan
  İğrenç herif
  Ahlaksız
  Soytarı
  Satılık köpek
  Hırsız, çalarak geldin
  Tüüü senin suratına
  Sahtekâr
  Küçük beyinli
  Yalan makinesi
  Piç kurusu
  Senin a... k...
  O... çocuğu
  Senin a... s...
  *
  Netice?
  *
  Saygıdeğer milletvekilleri, yüce meclis çatısı altında bulunmaktan onur duyduğum değerli arkadaşlar... Kendi kendimize ekstra haklar tanınmasını, kendimize en yüksek devlet memuru maaşı verilmesini, kendi maaşlarımızın asla haczedilmemesini, kendimizin ve kendimizin ailelerinin tedavi masraflarının ömrümüzün sonuna kadar TBMM bütçesinden karşılanmasını, kendimizin tüm sosyal tesislerden o kurumun en yüksek dereceli personeli gibi faydalanmasını, mesela orduevine gittiğimizde genelkurmay başkanı gibi karşılanmamızı, kendimize süresiz silah ruhsatı verilmesini, bu ruhsatların vergiden muaf olmasını, kendimizin temsil niteliğindeki tüm masraflarımızın TBMM tarafından ödenmesini, kendimizin araçlarına trafikte ceza kesilmemesini, kendimizin plakasına yazılan trafik cezalarının kendimize değil TBMM’ye gönderilmesini, kendimizin araçlarına tıpkı ambulans, itfaiye, polis gibi geçiş üstünlüğü tanınmasını, kendimizin protokoldeki yerinin öne çekilmesini, kendimiz emekli bile olsak protokoldeki yerimizin korunmasını, kendimizin şu anda kullandığı diplomatik pasaportu emekli olduktan sonra da kullanmamızı, kendimiz ölünce Ankara’da TBMM tarafından Ankara dışında valilikler tarafından cenaze töreni tertiplenmesini, kendimiz ölünce kendi ailelerimize 12 maaşımız tutarında ölüm yardımı verilmesini, dört partinin dördünün birden tekliflerine sunuyorum...
  Kabul edenler?
  Etmeyenler?
  Kabul edilmiştir.
  (Alkışlar üç nokta)
  Yılmaz ÖZDİL yazılarını takip edin!
  Yazarın Son Yazıları
  13 Ağustos 2014, Çarşamba
  12 Ağustos 2014, Salı
  10 Ağustos 2014, Pazar
  09 Ağustos 2014, Cumartesi
  08 Ağustos 2014, Cuma
  07 Ağustos 2014, Perşembe
  06 Ağustos 2014, Çarşamba
  05 Ağustos 2014, Salı
  12 Temmuz 2014, Cumartesi
  11 Temmuz 2014, Cuma
  Merhaba
  Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

  YAZARLAR

  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
  Kapat
  Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.