Yeni smokinler

  Smokin lafı sizi korkutmasın, lakin iki dirhem bir çekirdek olmanın birçok yolu var. Sizi bekleyen mezuniyet gecelerini, yaz düğünlerini düşünürsek, bu yeni hafif takımlarla gecenin en şık erkeği olmak işten bile değil.

  Kır düğünleri, açık hava mezuniyet partileri ve kokteyller için keten takım alışverişine çıkacaksanız sezonun yeni trendlerinden koton veya keten renkli takımlara bir şans verin. Renkli derken abartmıyorum,  yeşil keten takımlar bile artık mağazalarda. Garanticiler içinse açık renk mavi, yeşil, gümüş grisi veya beyaz en ideali.
  “Nasıl kombinleyeceğim” derdinizi iki ana parçayla çözüyoruz: Beyaz keten gömlek ya da açık yakalı ince beyaz bir tişört. “Daha iddialı olabilirim” derseniz, mikro desenli koton gömlekler bu takımlar için biçilmiş kaftan, mutlaka deneyin. Fakat şunu unutmayın: Bu tarz takım elbiselerin altına çorapsız yazlık süet mokasenler, renkli ‘car shoe’ lar veya espadriller giymelisiniz. Kışın giydiğiniz çoraplara dokunmayın, koyu renk ve dokularla bir anda kombini bozmayın. Kombini hareketlendirmek için çok moda olan desenli ince uzun ipek fularları tişört ve gömlek içinde veya ipek desenli mendillerinizi ceket ceplerinde sergileyebilirsiniz. Aksesuar olarak saat ve örgü yazlık kemerler yeter de artar bile.

  /_np/5992/20045992.jpg

  YAZLIK OTEL DÜĞÜNLERİ İÇİN

  Daha şık ve mesafeli ortamlar için takım giymeli ve kravat takmalıyım derseniz beyaz veya açık mavi gömlekten şaşmayın. Bu sezonun favori kravatları olan örgü ince kravatlar ya da ceketin aynı kumaşından yapılan koton-keten ince kravatları takın. Bu kravatlarla uyumlu ipek cep mendillerini taktığınızda takım tamamen başka havaya bürünecek.
  Sezonun bir diğer favorisiyse beyaz saten takımlar. Hazır bembeyaz giyinmek modayken beyaz gömlek ve beyaz ayakkabıyla iddialı bir giriş yapabilirsiniz. Örneğin yelekli beyaz koton-saten takımlardan deneyin. Beyaz gömlekle birlikte değişiklik olarak kravat takmayın. Pastel renklerde mendil ya da iki üç renkli mokasenler, fular ve aksesuarlarla renklendirin.

  Bunları yapmayın

  Açık renk takımların içine daha koyu renkte gömlek ve tişört giymeyin, tona ton ya da daha açık renkte olsun.
  Kısa kollu keten gömlekle kravat takmayın. Çıkardığınızda özensiz görünebilir. Ceket kolunun altından gözükmeyen gömlek manşeti, takımın ağırlığını bozar. En iyisi kısa kollu gömlek giymeyin.
  Ne renk çorap giyeceğinize dair çok kafa yormayın. Takımla aynı renkte olmasına özen gösterin. Ya da hiç giymeyin. Çorapsız giyilebilen ayakkabı alternatifi çok.
   “Takım giymem” diyen genç ruhlardansanız tişörtlerle kombinlenecek farklı renkteki ceket ve pantolonlara göz atın. İnce, hafif ve açık renk olanları tercih edin. Astarsız ve vatkasız ceketler altına koton renkli chinolar tam yazlık bir seçim.

  Yazarın Son Yazıları
  22 Ağustos 2015, Cumartesi
  15 Ağustos 2015, Cumartesi
  08 Ağustos 2015, Cumartesi
  25 Temmuz 2015, Cumartesi
  18 Temmuz 2015, Cumartesi
  11 Temmuz 2015, Cumartesi
  04 Temmuz 2015, Cumartesi
  20 Haziran 2015, Cumartesi
  13 Haziran 2015, Cumartesi
  06 Haziran 2015, Cumartesi
  Merhaba
  Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

  YAZARLAR

  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
  Kapat
  Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.