Seni bi keserim Keloğlan

  Sanki içine küçük bir mafya kaçtı. Hep şiddet, hep tehdit.

  Elinde oyuncak makası gözlerimin içine deli fişek gibi bakıp, sesini de sertleştirmeye çalışarak “Anne seni bi keserim, burnunu keserim, bacağını keserim, saçını keserim” deyip duruyor. Bazen de kesmiyor direkt öldüreceğini söylüyor. Agresif söylemlerin sorumlusunu uzun süre araştırdım. Nedeninin bir çizgi film olduğunu biraz geç fark ettim. Meğer bizimkinin dayılanmalarının nedeni TRT çocuk da yayınlanan ‘Keloğlan’ çizgi filmiymiş. Çünkü bu yeni Keloğlan, Keleş oğlan biraz asi, gözü kara, mevzuların orta yerine ‘Heheeyyyttt’ diye dalıyor. Annesinin sözünü pek dinlemiyor, çirkin cadıyla ağız dalaşı yapıyor, kötülerle kavgalara tutuşuyor falan. Bizimki de pür dikkat izleye izleye bazı cümleleri papağan gibi kaptı. “Şimdi görürsün gününü” favori cümlesi. “Keserim, öldürürümler” falan da etki altında kalıp kendi uydurması. Ne yapıyorum? Tamamen kesmedim. Ama sınırlandırdım. Haftada üç bölüm falan izleyebiliyor. Bu sayede ezberlemiyor.

  Dozere binme deneyimi

  Hayatımın fon müziği hep bir inşaat gürültüsü. Nereye taşınsam dozerler, kepçeler peşimde. Rüzgar doğduğunda Nişantaşı’nda oturuyorduk. Sonra semt her geçen gün Nişantiye’ye döndüğü için taşınmaya karar verdik. Çünkü oğlum sese aşırı duyarlıydı ve matkap sesleri yüzünden özellikle gündüz uykuları bozulmuştu. Bilin bakalım ne oldu? Ortaköy’de sessiz sakin, ağaçlar içinde diye taşındığım sitenin karşısındaki büyük araziye yaz aylarında bir site yapılmaya başladı. 2013 sonuna kadar da devam edecek gibi görünüyor. Ara ara çıldıracak gibi oluyorum ama genel olarak alıştık. Hatta başa gelen çekilir diyor, inşaatla eğlenmeye çalışıyoruz.
  Kaç tane baretli abi var saymacılık oynuyoruz, dozerlerin çalışmasını izliyoruz, vincin alçalıp yükselmesine ağzımız açık bakıyoruz. Ve iki gün önce zoru başarıp inşaatın içine de girdik. Niye mi? Çünkü Rüzgar’ı dozere bindirmek istiyordum. Bütün annelere öneririm. Müthiş bir deneyim yaşadı. İlk başta inanılmaz heyecanlandı. İlk beş dakikada dozer operatörü abisiyle birlikte toprakları kepçeye doldurup boşaltmaya alıştı. Suratındaki gülümseme uzun süre gözlerimin önünden gitmeyecek. Madem yaşadığımız şehirler şantiyeye döndü biz de tadını çıkaralım o zaman. Bir de inanın çocuklara hayatın içinden gerçek bir şeyler deneyimletmek çok faydalı. Benim bir
  sonraki hedefim itfaiye istasyonu olacak!

  Rüzgarca cevaplar

  Kaka nedir?
  - Kaka popodan çıkan bir hayvandır.
  Anneye “Sibel Sultan” diyebilir miyiz?
  - Sibel Sultan Mehmet diyelim.
  Yemeğini çubuklarla yemeği ne zaman öğreneceksin?
  - O elindeki çubukları bana verdiğin zaman.

  Yazarın Son Yazıları
  14 Şubat 2015, Cumartesi
  30 Kasım 2014, Pazar
  19 Ekim 2014, Pazar
  12 Ocak 2014, Pazar
  01 Aralık 2013, Pazar
  28 Temmuz 2013, Pazar
  15 Haziran 2013, Cumartesi
  08 Haziran 2013, Cumartesi
  05 Haziran 2013, Çarşamba
  01 Haziran 2013, Cumartesi
  Merhaba
  Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

  YAZARLAR

  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
  Kapat
  Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.