İZMİR HABERLERİ

Yazarlar çocuklarla buluştu

DHA
30.03.2017 - 11:53Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Bayraklı ilçesinde, Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler şair ve yazarlarla buluşuyor.
Bu yıl 53’üncüsü gerçekleştirilen Kütüphane Haftası etkinlikleri, Bayraklı Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından hazırlanan programla kutlandı. Kitapseverler ve öğrenciler Bayraklı Belediyesi’nin 15 farklı mahallede açtığı kütüphanelerde ve kültür merkezlerinde şair, yazar ve edebiyatçılarla bir araya geldi. Program kapsamında Bilsen Başaran, Dilge Güney, Suat Çağlayan, Ahmet Günbaş, Hüseyin Yurttaş, Toprak Işık, Bayraklı Belediyesi kütüphanelerinde öğrencilerle buluştu. Yazarlar çocuklara barış, dostluk, doğa ve insan sevgisi temalı söyleşiler gerçekleştirdi, kitaplarını anlattı. Etkinlik sonrası öğrencilere imzalı kitap armağan eden yazarlar, çocukları her gün kitap okumaları için teşvik etti. Öte yandan 31 Mart’ta Handan Gökçek, Hüsnan Şeker kitapseverlerle bir araya gelecek.
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Araştırmayan, okumayan, sorgulamayan toplumlar güçsüz toplumlardır. O bakımdan biz üzerimize düşeni belediye olarak yapmaya çalışıyoruz ve yarınlarımız dediğimiz çocuklarımıza yatırım yapıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ancak Atatürkçü, çağdaş, laik, cumhuriyetçi okuyan, iyi eğitim alan, sorgulayan bireyler yetiştirerek, ulaşabiliriz. Bu tür haftalar kitap, doğa, insan sevgisi aşılama, eğitime, öğretime yönlendirme açısından da çok önemli. Etkinliklerimizde yazarlarımızla çocuklarımız bir araya geldi. Hem yazarlarımız hem de etkinliklere gelen çocuklarımız memnun kaldı" dedi.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Yazarlar çocuklarla buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yazarlar çocuklarla buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı