ERZURUM HABERLERİ

Yazar Reşat Coşkun’dan İki Yeni Kitap

IHA
12.09.2015 - 16:25Son Güncelleme : 12.09.2015 - 16:26

EĞİTİMCİ ŞAİR YAZAR REŞAT COŞKUN

IHA

Erzurumlu eğitimci şair yazar Reşat Coşkun’un Küheylan isimli şiir kitabı ve Şehrisan isimli deneme öykü kitabının genişletilmiş ikinci baskısı çıktı.
94 ayrı şiirin yer aldığı Aktif Yayınevinde basılan eğitimci yazar şair Reşat Coşkun’un Küheylan adlı eseri okurlarıyla buluştu. Coşkun’un daha önce kaleme aldığı Şehristan isimli deneme öykü kitabı da genişletilmiş ikinci baskısı kitapçılarda yerini aldı.
REŞAT COŞKUN KİMDİR?
Erzurum’da merkeze bağlı Yağmurcuk mahallesinde doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya bölümünden mezun oldu. Sivas, Gaziantep, Siirt ve Mardin illerinde çalıştı. Tema vakfında dört yıl süreyle eğitim sorumlusu olarak görev yaptı. Çevre konusunda konferanslar verdi. Erzurum Musikisi cemiyetinde Türk Müziği ve Nazariyat dersleri aldı. Ney üflemektedir. Erzurum’da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmenlik ve idarecilik yapan Reşat Coşkun halen Emel Çatal Anadolu Lisesinde coğrafya öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. Çeşitli gazete ve dergilerde yazı ve şiirleri yayımlanan yazarın Sevdam Kaldı, Berceste ve Sevdam adlı şiir kitaplarıyla beraber Şehristan isimli deneme-öykü kitapları da yayınlanmıştır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Yazar Reşat Coşkun’dan İki Yeni Kitap hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yazar Reşat Coşkun’dan İki Yeni Kitap haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   05:52
  • Öğle
   12:20
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı