SİVAS HABERLERİ

Yazar Najla Tammy Kepler öğrencilerle buluştu

DHA
29.03.2017 - 18:41Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- TEKSAS'tan Hakikate Yolculuk kitabının yazarı Najla Tammy Kepler Sivas'ta öğrencilerle bir araya geldi. 

Sivas Farabi Gençlik Merkezi’nin daveti üzerine kente gelen Yazar Najla Tammy Kepler, Halis Gülle Anadolu Lisesi’nde söyleşi gerçekleştirdi. Programa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç da katıldı. 19 yaşında Müslüman olmaya karar veren Najla Tammy Kepler, söyleşide hayat hikayesinden kesitlerle neden İslamiyet’i seçtiğini, Müslüman olduktan sonra karşılaştığı zorluk ve güzellikleri öğrencilerle paylaştı. 2005 yılında kendisini çok etkileyen Türkiye'ye yerleştiğini belirten Kepler, Amerika'daki yaşam tarzından örnekler vererek, insanların içki, kumar, madde bağımlılığı, cinsellik gibi birçok aykırı olumsuzlukla iç içe yaşadıklarını söyledi. İnsanlığı bu tür olumsuzluklardan arındıran İslam dinini tanıdıkça, daha çok büyülendiğini ve insanı insan yapan manevi yönleri keşfettiğini belirten Kepler, diğer dinlerde cevap bulamadığı soruların cevabını İslamiyet ile bir bir bulmaya başladığını söyledi. Kepler, söyleşi sonrasında öğrencilerden büyük alkış aldı. Daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, program sonrasında Kepler’e teşekkür ederek çiçek takdim etti. Kepler ise Altınsoy’a imzalı kitabını hediye etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Yazar Najla Tammy Kepler öğrencilerle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 18 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yazar Najla Tammy Kepler öğrencilerle buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı