İSTANBUL HABERLERİ

Yazar Abdullah Yıldız: “Dünya Nimetleri Peşinde Koşmayalım”

IHA
02.07.2015 - 13:12Son Güncelleme :

YAZAR ABDULLAH YILDIZ, “NAMAZLA DİRİLİŞ” KONULU SÖYLEŞİDE NAMAZ İBADETİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.

IHA

Yazar Abdullah Yıldız, “Namazla Diriliş” konulu söyleşide namaz ibadetinin önemine dikkat çekti. Namazdan uzak duran Müslümanların hüviyetini, varlığını ve kimliğini kaybettiğini belirten Yıldız, “Dünya nimetlerinin peşinden koşan toplumlarda şehvet, dedikodu, gıybet, yalan ve iftira hakim olur” dedi.
Bağcılar Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen “Namazla Diriliş” adlı sohbet programına katılan Yazar Abdullah Yıldız, Hadisi Şerif’e göre Peygamber Efendimizin (s.a.v), “Namazsız Müslümanlık olmaz” dediğini belirtti.
Seyr FM’den Recep Kara’nın sunuculuğunu yaptığı programa konuk olan Yazar Nurullah Yıldız, namaz ibadetinin hakkıyla yerine getirilmesi gerektiğini anlattı. Namaz ibadetinin içinin doldurulması gerektiğini belirten Yıldız, şöyle konuştu: “Namaz dinin direğidir. Namazdan uzak duran ümmet, hüviyetini, varlığını ve kimliğini kaybeder. Kur’an-ı Kerim’de namaz ibadetinin önemine dikkat çekilmektedir”.
Kur’an’da dünya nimetlerinin peşinde koşan topluluklarda şehvetin, dedikodunun, gıybetin, yalan ve iftiranın hakim olduğunun belirtildiğini anlatan Yıldız, “Allah (c.c), onlar için, ‘mutlaka cehennem çukuruna düşeceklerdir’ diyor. Günümüzdeki gayya kuyusu da ümmetin kaos ve bunalıma düşmesi anlamına gelmektedir“ diye konuştu. Namazı kaybeden insanların mal edinme ve yeme içme peşinde koştuğunu da belirten Yıldız, aşırı yeme arzusunun da şehveti bir duygu olduğunu anlattı. Yıldız, Peygamber Efendimizin (s.a.v), şehvetleri peşinde koşan insanların helak olacağını söylediğini aktardı. Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüzde para mide ve moda revaçta. Eğer bu metalara kul olmak istemiyorsak namaza sarılmalıyız. Allah’ın (c.c) önünde secdeye varmayanlar mutlaka başka dünyevi güçlerin önünde secdeye varır.”
“İÇİ BOŞ NAMAZ KILMAYALIM”
Şeytanın secde etmediğini de ifade eden Yıldız, Müslüman’ın şeytana inat namazına sarılması gerektiğini de belirterek, kıyamın, rükunun ve secdenin farkına varılması gerektiğini de vurgulayarak, içi boş namaz kılınmaması uyarısında bulundu.
Müslümanların evlatlarına Kelime-i Tevhit ile Kelime-i Şehadet’i öğretmesinin önemine dikkat çeken Yıldız, Allah (c.c), Hazreti Musa’ya, namaz kılmasını söyleyerek, ‘Benden başka ilah tanımayacaksın. Kulluğu bana arz edeceksin’ diye emrettiğini söyledi. Yıldız, tüm peygamberlere ilk emredilen ibadetin namaz olduğunu da kaydederek, “Peygamber Efendimiz, ‘namazsız Müslümanlık olmaz’ demiştir” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Yazar Abdullah Yıldız: “Dünya Nimetleri Peşinde Koşmayalım” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yazar Abdullah Yıldız: “Dünya Nimetleri Peşinde Koşmayalım” haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:33
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:25
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı